Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 10:46 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 3:32 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 01, 2007 9:27 pm
Posty: 592
Miejscowość: Poznań
Pojazd: Peugeot 306 1.8
To ma swoje + i - jak kilka osób pisało, ale co? Taki simson z 1980r albo ogar czy chart który jedzie więcej jak 45kmh co ma zrobić? ;/ Pozostaje odcięcie zapłonu na przycisk :P Chyba, że simsony, charty, komarki zaczną rejestrować na motocykl :|


W poznaniu też podobno są takie sprzęty ;/ Trzeba do mojego charta zbudować nowy moduł z odcieciem na przycisk xD

Z drugiej strony przy kontroli może ja nie chce, żeby ktoś mi piłował tak moto? :/ Moge mieć na dotarciu nie? :P

_________________
Mechanika samochodowa, usługi lakiernicze. Niskie ceny :) GG:7438448


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 3:36 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Gru 08, 2007 10:42 pm
Posty: 710
Miejscowość: Nowa Ruda
Pojazd: Był:
Ogar 205
Motorynka
Jawa 50
Aprilia rs 80
A teraz:
Golf II 1.3 NZ
Dla mnie to jest chore tak samo jak wprowadzanie prawo jazdy na motorower... owszem na dowód jeździć nie powinno być wolno a ktoś kto ma kartę jakieś przepisy znać musi... jeżeli np będzie kiedyś to prawo jazdy ;d i powiedzmy karta motorowerowa nie była by honorowana to kupił bym motocykl i jeździł bym bez prawa jazdy bo to to samo co jazda motorowerem bez prawa jazdy więc według mnie tymi swoimi przepisami sprowadzą do tego że coraz więcej osób będzie jeździć bez prawa jazdy bo wątpię aby ktoś płacił za kurs na motorower śmiech na sali...

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Aprilia/RS,80/35388"

http://bikepics.com/members/koki92nr/98rs80/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 4:00 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 05, 2005 12:41 pm
Posty: 1212
Miejscowość: Leżajsk
Pojazd: OGAR 200
FZR 600
Volvo V70XC
polak potrafi :D pomysł z przełącznikiem mi się podoba :P sam bym sobie takie cos walną ale nie zalezne od obrowów ale od prędkości tyle ze do tego trzeba dobrego elektronika.. fajnie by się ździwili ze na 2 jedzie max 45 a na 6 tez max 45 i potem odcięcie :P


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 4:06 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 09, 2007 11:18 am
Posty: 403
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Prosze o pozwolenie od Administyracji o wklejenie linku do konkurencyjnego w jakims stopniu forum. Dostane czy nie, rozpisze sie wieczorem :) .

_________________
Ogarzysta


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 4:12 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 31, 2006 7:51 pm
Posty: 2802
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Ford Sierra 2.9 V6
Ford Sierra 2.0
Romet Ogar 200
ja wiedziałem już od dawna co się święci z motorowerami w polsce, i zrobiłem A1....


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 5:51 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 26, 2006 6:31 pm
Posty: 4554
Miejscowość: Czarnków
Pojazd: Peugeot XP6 '03, Simson sr50ddr.
koki92nr napisał(a):
i powiedzmy karta motorowerowa nie była by honorowana to kupił bym motocykl i jeździł bym bez prawa jazdy bo to to samo co jazda motorowerem bez prawa jazdy więc według mnie tymi swoimi przepisami sprowadzą do tego że coraz więcej osób będzie jeździć bez prawa jazdy bo wątpię aby ktoś płacił za kurs na motorower śmiech na sali...



To ty... Ale jaki rodzic puści dziecko bez znajomości przepisów na drogi? I dobrze że chcą zrobić to prawko, bo na kartę bardzo łatwo jest zdać i nie potrzebna jest nawet znajomość przepisów. A co do prędkości... Jeździsz(my) motorowerami tak? Jest to najtańszy i jeden z najwolniejszych środków transportu więc trzeba będzie dławić pozostałe sprzęty do 45km/h, skoro mają zostać motorowerem. I dobrze że ktoś się za to w końcu za to wziął. A spowodowane jest to zapewne rejestracją 80 i 125 na motorowery. Ludzie sami się tego domagają. No niestety... Na prowadzenie większego motocykla jest już potrzebna rozwaga, zdrowy rozsądek i jakaś siła. A które dziecko to posiada? Nieliczne. I nie patrzcie na to że ja jeżdżę tak i tak... Bo inny tak nie jeździ skoro coraz więcej jest wypadków z udziałem motorowerów i przez nich powodowana.

I rozumiem oburzenie wasze bo też mam motorower no i niestety... będę jeździł z ryzykiem zatrzymania mnie. Jak zatrzymają mówi się trudno.

_________________
Motocykliści dzielą się na 2 grupy:

1. Tych co już zaliczyli glebę.
2. Tych co się do tego nie przyznają.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 5:58 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Gru 08, 2007 10:42 pm
Posty: 710
Miejscowość: Nowa Ruda
Pojazd: Był:
Ogar 205
Motorynka
Jawa 50
Aprilia rs 80
A teraz:
Golf II 1.3 NZ
Owszem ale w samym moim mieście jeździ ponad 10 motocyklistów bez prawa jazdy 4 znam osobiście... a żeby zdać na kartę trzeba znać podstawy, tylko nie wiem dlaczego osoba która ma skończone 18 lat może siąść za kierownice motoroweru skoro taka osoba może nie wiedzieć co to znak stop, ustąp pierwszeństwa czy też czerwone światło xD. A ktoś kto ma chociaż kartę rowerową te podstawy musi znać...

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Aprilia/RS,80/35388"

http://bikepics.com/members/koki92nr/98rs80/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 6:21 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 05, 2005 12:41 pm
Posty: 1212
Miejscowość: Leżajsk
Pojazd: OGAR 200
FZR 600
Volvo V70XC
alez w tym temacie nie chodzi o karte... jak mnie dupna na motorowerze który wyciaga 100 to tez mam w dupe


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 6:44 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 09, 2007 11:18 am
Posty: 403
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Z tym mierzeniem jest wszystko pieknie i ladnie, ALE:
-na filmiku policjant sprawdza osiagi. Z tego co wiem mozna sie na to nie zgodzic. W jawce biegi sa odwrotnie. Jak sie mu to powie, on odrzeknie, ze mowie tak, by moto rozwinelo mniejsza predkosc. Moze uszkodzic silnik.
-kolejna rzecz to opory. Opor toczenia, waga kierowcy na motocyklu, opor powietrza itd. Pomiar nie jest miarodajny.
-jesli motorek jest chlodzony ciecza to moze sie zatrzec. Jest to kolejny argument. Niech zalatwia jakis wiatrak do chlodzenia
-trzeba jeszcze pomyslec ;-) .
Tekst uzytkownika Speed z forum, ktorego adres moge wyslac na pm/pw:


"Witam . Dotychczas każdy z nas o bieżniach do pomiaru prędkości motorowerów słyszał z artukułów w polskich gazetach motoryzacyjnych, na serwisie YouTube oraz z różnych forów motoryzacyjnych . Niemcy dysponują bardzo dużą ilością tych urządzeń. Z oficjalnych danych w Polsce policja posiada od 4 do 6 takich urządzeń ale... . Uwaga z bardzo dokładnych źródeł policyjnych dzięki tacie wiem że od 1 stycznia polska policja ma być wyposażona w ilosć 150 takich urzadzeń na cały kraj . Mają być organizowane tak zwane - łapanki na skutery oraz motorowery . Coś o tym wiem wystarczy wejść w środowisko policyjne a naprawdę w temacie robi się nie ciekawie. Konsekwencje z tym związane to tak jak w Niemczech bardzo duże kary pieniężne, zabranie dowodu lub brak możliwośći ponownej rejestracji a także sprawa w sądzie rodzinnym. Pytanie z mojej strony czy ktos z Was posiada w motorowerze tak zwaną blokadę obrotów?

Jest to bardzo kontrowersyjny temat do rozmów, chociaż jest iskierka nadziei . W Niemczech policjańci są specjalnie szkoleni jeżeli chodzi o tuning skuterów potrafia rozpoznać sportowe kominy, filtry powietrza itp. wiedzą nawet gdzie najczęściej szukać ograniczników prędkości. Nadzieja jest w tym ze policja w Polsce nie wie nic na ten tamat i co jest częste nie potrafi rozróżnić 50 od 125 lub 600 od 125. Znam przypadek kiedy policja nie rozpoznała pojemności Kwasaki ZX6R które było zarejestrowane na 125 niekiedy bywa to poprostu śmieszne przecież wystarczy usłyszeć ryk tej maszyny lub zobaczyć jej nietuzinkowe gabaryty .

Mad Wychodzi na to że wszyscy w większości zostaniemy przestępcami na drodze może poza użytkownkami chińskich produkcji .Jest to poprostu śmieszne lepsza dla wszytskich była by zmiana artykułu w kodeksie karnym że pojazd o pojemności 50cc nie posiada żadnych ograniczeń prędkości. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie większym zagrożeniem jest jazda do 45 km/h przy dużym natęzeniu ruchu niż szybsze, bardziej dynamiczne oraz płynniejsze poruszanie się w ruchu miejskim."

_________________
Ogarzysta


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 7:10 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 07, 2008 4:36 pm
Posty: 669
Miejscowość: Skierniewice
Pojazd: Romet 50T1
WSK M06B3 84'
126p 83'
Wartburg 2.0 16v
Mercedes w201
no to jeżeli w Polsce tego dziadostwa będzie więcej to zostają jedynie nam blokady obrotów

_________________
http://www.polskajazda.pl/Profil,Fiat,S ... _205/25509


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 7:25 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 31, 2006 7:51 pm
Posty: 2802
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Ford Sierra 2.9 V6
Ford Sierra 2.0
Romet Ogar 200
ciekaw jestem co zrobią posiadacze nsr125/50.... skoro nera jedzie max 60 na 1 biegu :D


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 7:26 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 07, 2008 4:36 pm
Posty: 669
Miejscowość: Skierniewice
Pojazd: Romet 50T1
WSK M06B3 84'
126p 83'
Wartburg 2.0 16v
Mercedes w201
wcisną kit policjantom że to moto ma tylko 1 bieg <lol>

_________________
http://www.polskajazda.pl/Profil,Fiat,S ... _205/25509


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 8:25 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 11, 2007 12:59 pm
Posty: 293
Miejscowość: Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Romet 50 T-1
Romet Pony 50 M-2
=XawiD= napisał(a):
koki92nr napisał(a):
i powiedzmy karta motorowerowa nie była by honorowana to kupił bym motocykl i jeździł bym bez prawa jazdy bo to to samo co jazda motorowerem bez prawa jazdy więc według mnie tymi swoimi przepisami sprowadzą do tego że coraz więcej osób będzie jeździć bez prawa jazdy bo wątpię aby ktoś płacił za kurs na motorower śmiech na sali...



To ty... Ale jaki rodzic puści dziecko bez znajomości przepisów na drogi? I dobrze że chcą zrobić to prawko, bo na kartę bardzo łatwo jest zdać i nie potrzebna jest nawet znajomość przepisów. A co do prędkości... Jeździsz(my) motorowerami tak? Jest to najtańszy i jeden z najwolniejszych środków transportu więc trzeba będzie dławić pozostałe sprzęty do 45km/h, skoro mają zostać motorowerem. I dobrze że ktoś się za to w końcu za to wziął. A spowodowane jest to zapewne rejestracją 80 i 125 na motorowery. Ludzie sami się tego domagają. No niestety... Na prowadzenie większego motocykla jest już potrzebna rozwaga, zdrowy rozsądek i jakaś siła. A które dziecko to posiada? Nieliczne. I nie patrzcie na to że ja jeżdżę tak i tak... Bo inny tak nie jeździ skoro coraz więcej jest wypadków z udziałem motorowerów i przez nich powodowana.

I rozumiem oburzenie wasze bo też mam motorower no i niestety... będę jeździł z ryzykiem zatrzymania mnie. Jak zatrzymają mówi się trudno.


=XawiD= dobrze mówi i zgadzam się z nim całkowicie. Z jednej strony dobrze bo skończy się jazda dzieci bez doświadczenia na kiblach 80ccm lub 125ccm zarejestrowanych na 50ccm które rozpędzają się nawet do 100km/h, no ale z drugiej strony tak jak wszyscy się buntują będą nas łapać bo Romet, Jawa lub Simson jedzie ponad 45km/h, jest tylko taka nadzieja że jak taki policjant zobaczy Rometa czy Simsona (bo większość je zna z dzieciństwa) to może nie będą nas brać na taką kontrole.

Ogarzysta napisał(a):
-jesli motorek jest chlodzony ciecza to moze sie zatrzec. Jest to kolejny argument. Niech zalatwia jakis wiatrak do chlodzenia"


Jeżeli motorek jest chłodzony powietrzem to może się zatrzeć chociaż we tak krótkim czasie w jakim trwa pomiar to jest to niemożliwe, ale jest to już katowanie.

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... -211/79023


ROMET SQUAD


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 9:39 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Wrz 12, 2007 2:34 pm
Posty: 309
Miejscowość: Łódź
Pojazd: OgaR 200
Moim zdaniem to nie wypali... A nawet jak złapią jakieś stare moto to przymkną oko, albo nawet spiszą i oleją...

_________________
wasze-sprz-f21/romet-ogar-200-mlodyellow-t7843.html - MY MOTO


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Rollerbank sprawdzanie prędkośći motorowerów...
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 7:57 am 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Kwi 08, 2007 11:11 am
Posty: 464
Miejscowość: Paczków
Pojazd: Ogar
POLAK POTRAFI, i jestem pewien że jeśli tylko to wprowadzą to na rynek tez wejdą blokady itd co pozwoliłoby nam znowu normalnie jeżdzić, w niemczech jest tez tak, slyszałęm że policjant bierze motorower i robi na nim jazdę próbną i jeśli moto leci wiecej kara, i motorek trzeba prowadzić, także jak wprowadzą te roolerbanki to ttrzeba bedzie cos wykombinować z blokadami :D, a słyszał ktoś coś o przeglądach na motorower, bo słyszałem że mają wprowadzić, Wzięli by się za przestępców i masowe zatzrymania pijanych kierowców co znacznie by zmniejszyło ilosć wypadków, no ale dobra ... ;[

_________________
Romet Ogar 79 ccm LC


http://bikepics.com/members/sibir92/88ogar205/


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Ogar,205/50262


PraCE ZBlizaJa Ku koNcowI :D TUNING is
ThE BesT :p


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Sprawdzanie konsatora

marcintroc01

6

2121

Czw Maj 28, 2009 6:09 pm

Kamis Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Sprawdzanie cewek i kondensatora.

dawid1995

8

5006

Nie Wrz 28, 2008 5:52 pm

MateuszW Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Sprawdzanie cewek motorynki

Fouree

4

2583

Czw Sie 11, 2011 9:44 pm

Han95 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów HONDA TACT blokady prędkości ;)

kewin

8

3169

Śro Mar 26, 2008 10:07 pm

Jacek-J129 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Dokladne mierzenie prędkości maksymalnej

Kry19

4

2000

Śro Maj 07, 2008 11:05 pm

Kry19 Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.053s | 20 Queries | GZIP : Off ]