Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 4:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rejestracja MZ ETZ 250 , problem
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 10:50 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Mar 11, 2007 11:43 pm
Posty: 58
Miejscowość: Radomsko ;]
Pojazd: Ogar 200 -> MZ ETZ 250 -> KAWASAKI ER 5 ? ;]
Witam , sprawa ma się następująco

Chcę zarejestrować moją MZ 250 ETZ na siebie. TYlko są komplikacje. Umowę z właścicielem mam i kwitek z policji gdzie jest napisane że zabrany dowód za brak przeglądu. OC się skończyło w grudniu ub. roku.

Jeżeli pójdę z MZ na przegląd i wydadzą mi kwitek że jest zdatna do jeżdżenia, wyślę ten kwitek gościowi od którego kupiłem on odbierze dowód z WK i mi go odeśle. To wychodzi na to że będę miał UMOWĘ I DOWÓD I PRZEGLĄD . Wtedy idę do skarbówki z umową , później do WK czekam na blachy i nowy dowód i idę zapłacić zaległe OC od grudnia i jest wszystko git??

Najbardziej mnie interesuje OC kiedy zrobić tak żeby było już na mnie?? Po całym rejestrowaniu? Czy jak bo 1 raz to będę robił i nie wiem?

Jeszcze jak ktoś by mi wpisał ile u niego wychodzą koszty "przegląd, OC (bez zdanych zniżek),Przerejestrowanie i co tam jeszcze potrzebne... ?

Z góry dzięki i pozdrawiam....

_________________
.. odkręcając manetkę doceniasz sens istnienia... ;]

http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,250/18155


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 11:30 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Paź 06, 2007 11:13 am
Posty: 313
Miejscowość: Radomsko / Łódź
Jak to jest z tym dowodem, to najlepiej dowiedz się w WK, ja nie wiem. Bo wydaje mi się, że jeśli koleś zgłosił już do swojego WK że sprzedał motocykl, to przecież takiego dowodu nie powinni mu wydać, bo niby na jakiej podstawie -przecież już nie jest jego. Zapytaj się o to w WK, bo może tamci prześlą im ten dowód i Ty nie będziesz musiał nic kolesiowi wysyłać...

Później jest tak jak pisałeś - wbijasz do Skarbowego z umową, potem do WK (przygotuj sobie wcześniej kserówki dowodu, umowy itd..), wypełniasz wniosek, płacisz kasę, tego samego dnia, ewentualnie następnego dostajesz numery i dowód tymczasowy, po miesiącu odbierasz dowód właściwy i jest git!

OC możesz zawrzeć na siebie w dowolnym momencie, może być przed rejestracją, wystarczy żebyś miał ze sobą już ten odzyskany dowód rejestracyjny i umowę z poprzednim właścicielem. Zrób to lepiej od razu, bo wiadomo - jazda bez OC to spore ryzyko...

Koszty przeglądu, rejestracji i PCC wszędzie są takie same. Przegląd na motocykl .. nie pamiętam dokładnie.. coś chyba taniej niż na samochód- ok 70zł, przerejestrowanie w WK 100zł z małym haczykiem, PCC (w skarbówce) 2 % ceny, przy czym czynności o wartości chyba do 1000 zł są z podatku zwolnione. Jeżeli motocykl ma jeszcze stary dowód rejestracyjny to WK skieruje Cię jeszcze do Okręgowej Stacji Diagnostycznej na tzw ustalenie parametrów. Kosztuje to 60zł i jest największą głupotą jaką widziałem ;).
Jeśli chodzi o OC to ja mam jakieś zniżki, więc dokładnie Ci nie powiem, ale ok 150zł /rok trzeba liczyć. To zależy od ubezpieczalni, ale Ty teoretycznie wyboru już nie masz - powinieneś ubezpieczyć w tej firmie, w której było poprzednie OC.

No to chyba tyle.
pozdrawiam
Bouik

_________________
Komar MR232 '67
Komar MR2320 '70
Komar4 MR2328 '72 - remont 60%
Romet Pony 50M1 '79
Romet Pony 50M2 '82 - sprzedam
WSK 175 M21 W2 '72
Suzuki GS550L '81


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 11:35 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Mar 11, 2007 11:43 pm
Posty: 58
Miejscowość: Radomsko ;]
Pojazd: Ogar 200 -> MZ ETZ 250 -> KAWASAKI ER 5 ? ;]
OK dzięki bardzo.... Ułatwiłeś mi strasznie z tym dowodem sytuacje.... ale no zobaczymy co powiedzą w WK .... jak coś będę potrzebował to będę pisał... ale jeszcze raz dzięki ..ułatwiłeś mi zadanie ;] Pozdrawiam również z Radomska ;] <piwo>

_________________
.. odkręcając manetkę doceniasz sens istnienia... ;]

http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,250/18155


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 11:50 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Paź 06, 2007 11:13 am
Posty: 313
Miejscowość: Radomsko / Łódź
Ty jesteś z Radomska? Uuu to komplikuje sprawę, bo nasz WK to istna tragedia. Dla nich wszystko jest przeszkodą nie do rozwiązania. I do tego jeszcze przygotuj się na dłuugą kolejkę.. no chyba że akurat Ci się uda. Gdyby kobitki w okienkach robiły jakiś problem to wbijaj od razu do naczelnika Zielińskiego. On jest jedynym kumatym w tym towarzystwie i potrafi kiedy trzeba tę zgraję ustawić do pionu ;)
Pozdrawiam sąsiada
Boulik

_________________
Komar MR232 '67
Komar MR2320 '70
Komar4 MR2328 '72 - remont 60%
Romet Pony 50M1 '79
Romet Pony 50M2 '82 - sprzedam
WSK 175 M21 W2 '72
Suzuki GS550L '81


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 4:03 pm 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Mar 19, 2006 8:18 pm
Posty: 2043
Miejscowość: TBG
Pojazd: MZ ETZ 250 83r
VFR 800Fi
U mnie podstawowa stawka na motocykl to 140zł tylko że osobiście płace 156zł bo mam mniej niż 25lat i nie mam prawka :/ przegląd 64zł wszędzie tyle samo ;)

_________________
emsi napisał(a):
Adamie co za ostre słowa płyną przez twój modem od neostrady :o


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 12:34 am 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Mar 11, 2007 11:43 pm
Posty: 58
Miejscowość: Radomsko ;]
Pojazd: Ogar 200 -> MZ ETZ 250 -> KAWASAKI ER 5 ? ;]
OK... Jeszcze jedno pytanie.

Jak jest umowa kupna sprzedaży i jeżeli nie mam 18 lat to czy mogę normalnie SAM podpisywać się pod takim dokumentem? Czy to ma ważność? I czy SAM mogę zarejestrować na siebie i ubezpieczenie na siebie? Ewentualnie jeżeli nie mogę na siebie brać umowy tylko np. na mamę to czy później mogę rejestrować i opłacać na siebie? I czy musi być mama czy nie? z góry dzięki i pozdrawiam....

_________________
.. odkręcając manetkę doceniasz sens istnienia... ;]

http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,250/18155


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 1:24 am 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Paź 06, 2007 11:13 am
Posty: 313
Miejscowość: Radomsko / Łódź
Nie przerabiałem takiej sytuacji, więc powiem Ci jak to wygląda pod względem formalnym:
Możesz sam podpisać taką umowę, zarejestrować, zawrzeć ubezpieczenie itd jeżeli rozporządzasz swoim zarobkiem. Nikt nie będzie sprawdzał czyimi pieniędzmi Ty rozporządzasz, ale tak to w teorii wygląda. Najlepiej to zaopatrzyć się w pisemną zgodę przedstawiciela ustawowego czyli np. mamy i już wtedy jest zupełnie na legalu. Nie masz jeszcze pełnej zdolności do czynności prawnych i dla tego teoretycznie możesz samodzielnie podpisaną umowę później unieważnić, więc sprzedawca, czy ubezpieczyciel może nie chcieć podpisać jej z Tobą bez zgody Twojej mamy. A jak będziesz miał tę zgodę to jest pewniak.

Inna sprawa to przemyśl, czy Ci się to opłaca. Jeżeli Twoja mama skłonna była by zarejestrować tą MZ na siebie to chyba by Ci się to opłacało, bo za tak młody wiek i brak prawa jazdy ubezpieczyciel dopierniczy Ci konkretne zwyżki . No chyba że zależy Ci na wyrabianiu zniżek dla siebie, ale wtedy najbardziej opłacalne byłoby zarejestrowanie MZki na współwłasność z mamą.

_________________
Komar MR232 '67
Komar MR2320 '70
Komar4 MR2328 '72 - remont 60%
Romet Pony 50M1 '79
Romet Pony 50M2 '82 - sprzedam
WSK 175 M21 W2 '72
Suzuki GS550L '81


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów rejestracja problem:(

Raffciooo

6

3416

Wto Wrz 11, 2007 6:37 pm

Raffciooo Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Rejestracja (problem)

slowik5522

11

3401

Wto Cze 17, 2008 9:16 pm

MVVS Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Problem z Rejestracją

reisen286

5

2569

Wto Lip 29, 2008 10:28 pm

przemko Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Rejestracja motorynki - problem

housemdt

12

5707

Nie Lis 08, 2009 6:44 pm

Addadko Zobacz ostatni post

Brak nowych postów rejestracja ... problem z umową.... ??

dejwi

10

4730

Nie Cze 19, 2011 12:00 pm

przemek5535 Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.047s | 20 Queries | GZIP : Off ]