Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 7:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Usterki skrzyni biegów.
PostWysłany: Sob Maj 24, 2008 2:17 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Maj 26, 2007 5:36 pm
Posty: 1665
Miejscowość: Oświęcim
Pojazd: RS 125 & 50M1
Usterki skrzyni biegów.

1. Częstą usterką jest poprostu rozregulowanie skrzyni. Obiawy brak niektórych biegów lub problemy podczas zmiany biegów. Czynności jakie trzeba wykonać to nic innego jak podjąć regulacje skrzyni. Robi się to za pomocą śruby(tej pod gaźnikiem na nakrętke 13)

Image

Sposób regulacji:
1) zdjąć pokrywę iskrownika (w skuterach SR50/SR80 zdemontować uprzednio podnóżek, a w modelu CE układ wydechowy);
2) włączyć 1 bieg i odkręcić nakrętkę M8 wraz z podkładką, znajdujące się po prawej stronie korpusu za gaźnikiem;
3)wsunąć trzpień nastawczy w otwór wałka napędowego, kołnierz trzpienia musi stykać się z czołem wałka;
4) za pomocą nakrętki współpracującej ze śrubą M8, wyregulować położenie osi obrotu dźwigni wahadłowej przesuwającej klin; w tym celu obrócić nakrętkę kluczem nasadowym o około dwa obroty w prawo, a następnie ponownie w lewo - do chwili zetknięcia klina z trzpieniem wsuniętym do oporu i przytrzymanym ręką;
5) ponownie obrócić nakrętkę o jeden obrót w prawo - reguluje się w ten sposób luz mechanizmu zmiany biegów; następnie, po założeniu podkładki, unieruchomić nakrętkę śrubą M8;
6) wyjąć trzpień nastawczy i założyć pokrywę iskrownika.
Jeśli podczas jazdy motorowerem prawidłowe przełączanie z biegu wyższego na niższy powoduje samoczynne "wyskakiwanie" biegu, to należy nakrętkę obrócić o 1/2 do 1 obrotu w lewo.
Jeżeli bieg "wyskakuje" podczas przełączania z niższego na wyższy, to nakrętkę należy obrócić w prawo.

Wersja książkowa.

Wyraźniej jest na filmie.

Link do Filmu

Dokładnie nie pamietam w którym momencie, ale polecam oglądnąć cały.

Są jescze metody prób i błędów, polegające na kręceniu w prawo lub w lewo i doświadczalnym sprawdzaniu czy wszystko jest ok.

2.Jeżeli regulacja nie pomaga lub biegi wchodzą ciężko przyczyn trzeba szukać wewnątrz silnika. W tym celu odkręcamy kape od sprzęgła.

Tak to wygląda po zdjęciu kapy.

Image

Wyciągamy automat zmiany biegów.

Image

Najpierw ściągamy sprężynke. Następnie odkręcamy nakretkę 10 i wyciągamy te 2 blaszki. Najlepiej ułożyć sobie gdzieś na boku i aby nie zapomnieć jak to ma być włożone. Wyciągamy automat zmiany biegów. Przyciągamy górną cześć automatu z haczykami w strone tylnego koła i ciągniemy druga ręką za grubszą dolną cześć automatu do siebie. Automat powinien zejść wraz z sprężyną która trzyma go na blaszce startera.

Image

Kontrola automatu czy nie jest wytarty na haczykach. Na zdjęciu jest.

Image

Jeżeli obciera automat, to należy jego cześć krótsza dolną cześć tę od strony startera zeszlifować tak aby wchodził dobrze między te (nie wiem jak to wytłuamczyć) tam gdzie wchodzi automat (w bębenek) i są bolczyki o które zachacza między tymi ściankami był i miał jakiś luz i nie obcierał.

Jeżeli to nie pomoże, dalej nie będzie poszczególnych biegów i lub będą ciężko wchodzić zostaje jedynie rozłożenie skrzyni biegów i kontrola wałka głównego trybów i śrutu w skrzyni(kulki). To zostało opisane w moim poprzednim temacie o skrzyni biegów.

Jeśli coś pominołem lub coś źle napisałem poprawcie mnie.

Czynności opisane w temacie regulacja skrzyni biegów, odkręcanie kapy sprzęgła ,wyciąganie automatu zmiany biegów, wszystko widać dobrze na filmie.

_________________
Poszukuje Części Do Motorynki 50 M 1!

BikePics <faja>

Jebać Dozowniki! <faja>


Ostatnio edytowany przez Pumba Pon Mar 09, 2009 3:38 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Usterki skrzyni biegów.
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 2:01 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Maj 26, 2007 5:36 pm
Posty: 1665
Miejscowość: Oświęcim
Pojazd: RS 125 & 50M1
Dodałem znów zdjęcia.

_________________
Poszukuje Części Do Motorynki 50 M 1!

BikePics <faja>

Jebać Dozowniki! <faja>


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. Schemat automatu biegów...

karolsss

1

2846

Pon Sie 27, 2007 11:28 pm

karolsss Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Skrzynia biegów Simson S51 4b !

Pumba

12

27996

Nie Sie 14, 2011 10:51 am

pawzl Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Skrzynia 5 biegów manual co i jak

vmanv

7

3551

Wto Mar 23, 2010 9:36 pm

vmanv Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.043s | 20 Queries | GZIP : Off ]