Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 9:10 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Śro Mar 25, 2009 6:41 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 11, 2007 12:59 pm
Posty: 293
Miejscowość: Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Romet 50 T-1
Romet Pony 50 M-2
Kupiłem Charta rok temu w kwietniu i poprzedni właściciel nie płacił OC od 2005 r. niestety tak się stało że nie przerejestrowałem Charta do dziś i tym samym go nie ubezpieczyłem i dręczą mnie takie pytania. Czy na pewno kare zapłaci poprzedni właściciel za niepłacenie OC od tego 2005 r. do dnia w którym mi sprzedał motorower ? Ile około zapłacę kary za rok zwłoki przerejestrowania i ubezpieczenia moto ? Czy wystarczy jak wykupie ubezpieczenie od teraz i czy będą wymagać kwitka ważnego OC które się powinno niedawno skończyć ? Przepraszam jeśli taki temat już był ale mało czasu spędzam na forum i nie mogłem przeglądnąć wszystkich tematów. Z góry dzięki za pomoc.

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... -211/79023


ROMET SQUAD


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 7:01 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Wto Mar 24, 2009 2:07 pm
Posty: 37
Pojazd: Kingway Coliber, Romet Kadett M-780
Ale umowę macie pomiędzy kupnem a sprzedażą? jeżeli tak to musisz iść do wydziału komunikacji i to zgłosić...

_________________
Zajmuję się Motoryzacją każdym motorkiem :] jeżeli coś chcesz to pisz do mnie na GG...: 7152879


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 9:20 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 11, 2007 12:59 pm
Posty: 293
Miejscowość: Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Romet 50 T-1
Romet Pony 50 M-2
Mam wszystkie papiery w tym umowę K-S i wiem jak się rejestruje ale czy będę płacił jakąś kare ?

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... -211/79023


ROMET SQUAD


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 9:38 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Wto Mar 24, 2009 2:07 pm
Posty: 37
Pojazd: Kingway Coliber, Romet Kadett M-780
no raczej tak.. :/

_________________
Zajmuję się Motoryzacją każdym motorkiem :] jeżeli coś chcesz to pisz do mnie na GG...: 7152879


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 7:59 am 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 11, 2007 12:59 pm
Posty: 293
Miejscowość: Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Romet 50 T-1
Romet Pony 50 M-2
A mógłbyś mi napisać za co tą kare i około ile jej będę musiał zapłacić lub jak ją sobie wyliczyć ?

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... -211/79023


ROMET SQUAD


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 8:42 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Wto Mar 24, 2009 2:07 pm
Posty: 37
Pojazd: Kingway Coliber, Romet Kadett M-780
Nawet 2 tys. zł kary, mandat i opłata za holowanie auta - to wszystko może czekać właściciela pojazdu, który w terminie nie opłaci ubezpieczenia OC.



Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. Ma na celu zapewnienie wypłaty odszkodowania w przypadku wyrządzenia szkody przez ubezpieczonego innym osobom, za którą ponosi on odpowiedzialność.



- W 2005 r. do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wpłynęło ok. 30 tys. wniosków dotyczących wszczęcia postępowania w związku z niepłaceniem przez właścicieli pojazdów ubezpieczenia OC. My sami wszczęliśmy ok. 5 tys. postępowań w tej sprawie – mówi Hubert Stoklak dyrektor Wydziału Opłat w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym.



Właściciele samochodów osobowych, którzy spóźnili się z opłatą za OC do trzech dni, zapłacą w tym roku karę w wysokości 390 zł. Dla tych, którzy ubezpieczenia OC nie wykupili w terminie nie przekraczającym 14 dni od obowiązkowej daty, kara wynosi 970 zł. Najwięcej, bo 1930 zł, będą musieli zapłacić właściciele pojazdów osobowych, którzy nie opłacą ubezpieczenia dłużej niż 14 dni. Pieniądze wpłaca się na konto lub w kasie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.



Do kontrolowania kierowców pod kątem opłacenia OC uprawnione są Policja, organy celne, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, wydziały komunikacji oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli podczas kontroli okaże się, że kierowca nie ma przy sobie dokumentu potwierdzającego opłacenie OC, grozi mu mandat w wysokości 100 zł i odholowanie pojazdu na koszt właściciela auta na policyjny parking depozytowy. Następnie informacja o prawdopodobnym nieopłaceniu OC przekazywana jest Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, który przystępuje do wyjaśnienia sprawy. Może się ona zakończyć nałożeniem kary.



Opłata (karna) za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia obowiązkowego jest nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na podstawie art. 88 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnymi Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wysokość opłaty obowiązującej w każdym roku kalendarzowym stanowi równowartość w złotych sumy wyrażonej w euro, zależnej od rodzaju ubezpieczenia. Dla ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, opłata ta jest także zależna od rodzaju pojazdu oraz okresu pozostawania posiadacza pojazdu mechanicznego bez ochrony ubezpieczeniowej.



Źródło: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

_________________
Zajmuję się Motoryzacją każdym motorkiem :] jeżeli coś chcesz to pisz do mnie na GG...: 7152879


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 10:07 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 11, 2007 12:59 pm
Posty: 293
Miejscowość: Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Romet 50 T-1
Romet Pony 50 M-2
No dobra ale pisze tu tylko o kierowcach samochodów osobowych i o niepłacenie OC w terminie, a ja mam taki przypadek, że poprzedni właściciel nie płacił od 2005 r. OC, a jak ja go kupiłem (rok temu) to tak wyszło że go do dzisiaj nie przerejestrowałem na siebie i nie wykupiłem OC bo mi nie było potrzebne. I teraz jak będę go przerejestrowywał na siebie to normalnie mam wykupić OC czy będę musiał płacić jakąś kare czy coś i jeśli tak to od czego ta kara zależy od czasu nie wykupienia OC czy od czegoś innego ? Tak jak pisałem na początku chodzi o motorower Romet Chart a nie jakiś samochód.

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... -211/79023


ROMET SQUAD


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 8:13 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Wto Mar 24, 2009 2:07 pm
Posty: 37
Pojazd: Kingway Coliber, Romet Kadett M-780
No raczej karę będzie płacił poprzedni właściciel ponieważ tak jakby nie wywiązał się z umowy !!

_________________
Zajmuję się Motoryzacją każdym motorkiem :] jeżeli coś chcesz to pisz do mnie na GG...: 7152879


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 10:39 am 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 11, 2007 12:59 pm
Posty: 293
Miejscowość: Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Romet 50 T-1
Romet Pony 50 M-2
No to dobrze czyli jak pójdę rejestrować to normalnie wykupuje OC i tyle tak ?

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... -211/79023


ROMET SQUAD


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: OC i przerejestrowanie
PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 3:30 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Wto Mar 24, 2009 2:07 pm
Posty: 37
Pojazd: Kingway Coliber, Romet Kadett M-780
ehh no trudno mi powiedzieć... :| Nie możesz podejść i się zapytać? ?

_________________
Zajmuję się Motoryzacją każdym motorkiem :] jeżeli coś chcesz to pisz do mnie na GG...: 7152879


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.053s | 19 Queries | GZIP : Off ]