Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 1:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 125 jako motorower?
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 12:33 pm 
Offline

Rejestracja: Pon Sie 17, 2009 12:25 pm
Posty: 3
Pojazd: brak
Witam,

od dzieciństwa jestem zafascynowany motocyklami i w końcu mam okazję dążyć do spełnienia "marzenia",nie robiąc za dużo spamu,chciałem się dowiedzieć jak to jest z tymi 125..
Wybieram się od września do roboty,i miałem zamiar odkładać na prawko a potem skombinować kase na jakąś CBR 125.
Tylko oglądając ofert znalazłem sporo CBR 125 zarejestrowanych jako motorower...tu pojawia się moje pytanie,czy faktycznie na samym dowodzie mogę na takich jeździć? mógłby mi to ktoś jaśniej wyjaśnić?

Oraz kolejne pytanko przy okazji,co w przypadku gdy pojazd byl w jakimś kraju zarejestrowany jako motorower,w Polsce jeszcze nie jest,czy nie będzie problemów z zarejestrowaniem go na motorower?

Zaciekawiło mnie to bo mógłbym najpierw zbierać na motorek a następnie powoli męczyć się w z tymi egzaminatorami;)
PS.bez besztu bo pojęcie o przepisach mam gdyż jeżdzę już z kat.B

Liczę na waszą pomoc i z góry wielkie dzięki.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: 125 jako motorower?
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 12:58 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 3:11 pm
Posty: 367
Miejscowość: Biała Podlaska
Pojazd: Romet Chart 210
Jeżeli motor był zarejestrowany bądź jest na motorower chociaż ma 125ccm to nie ma problemu możesz na dowodzie jeździć. Jeżeli ty chciałbyś zarejestrować na motorower byś musiał mieć znajomego, który podbił by ci stan techniczny taki który by w urzędzie był zaakceptowany jako że pojazd jest motorowerem. ;-)
No ale oczywiście nie na wszystkich 125 możesz jeździć tylko na takich komu udało się zarejestrować na motorower :D
Co do motoru z zagranicy taka sama bajka jak wcześniej stan techniczny pojazdu musi być podbity na motorower, w Polsce.

_________________
Bo liczy się mieć tyle lądowań ile startów.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: 125 jako motorower?
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 1:41 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 31, 2006 7:51 pm
Posty: 2802
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Ford Sierra 2.9 V6
Ford Sierra 2.0
Romet Ogar 200
tylko że coraz więcej jest tematów jak z 125/50 zarejestrować na 125, bo policja zaczyna robić łapanki na takie moto... i odróżniają 125 od 50... co najmniej w lubelskim (chyba) i pomorskim....


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: 125 jako motorower?
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 3:11 pm 
Offline

Rejestracja: Pon Sie 17, 2009 12:25 pm
Posty: 3
Pojazd: brak
u a ja myślałem że to jest "mniej więcej legalne"... a w przypadku gdy mnie już złapie policja to kara jest taka jak gdybym nie miał w ogóle prawka rozumiem?

to chyba pozostaje mi zebrać kase zrobić kategorie A(bo chyba jeszcze A2 nie wprowadzili z tego co wiem) a potem myśleć o motorku...

tak więc dzieki panowie,

a tak na marginesie,wy jaki motorek byscie mi radzili? bo chciałem coś przy czym "można się bawić" ,ale nie chce motocyklu co będzie mi palił więcej niż autko,więc dlatego słyszałem ze CBR pod tym względem jest bardzo ekonomiczne,a macie jeszcze jakieś pro? nie ma to być jakiś mega drogi ale i raczej tani też nie,byle by miał w miare osiągi jak na 125 no i ekonomiczny przede wszystkim,żylety nie potrzebuje bo przeciez to mój pierwszy "prawdziwy" motorek będzie to nie ma co przesadzać.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: 125 jako motorower?
PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 6:32 pm 
Offline

Rejestracja: Pon Sie 17, 2009 12:25 pm
Posty: 3
Pojazd: brak
tylko wiesz co,mając świadomość że motorek pali 3 l nie będzie mi szkoda jeździć,fakt że teraz bez pracy ale od września zaczynam to i kasa będzie potem na paliwo,no ale szczerze mówiąc mam zbyt wielki pociąg do prędkości...jeździłem kiedys jawką,potem WSK-ą ,i zawsze musiałem licznik zamykać,fakt że to wiecej niz 110 nie było no ale jednak,autem tez lubie przycisnąć...

CBR jest słaba w porównaniu z NSR,wiem że nie ma porównania,no ale czy bez problemu na szosie wyprzedze autko średniej klasy ? czy będzie się męczył...

A co do vMAX,jak mówiłem,może to i lepiej jak bede jeździł max 120:) przy większej prędkości moje szanse maleją podczas wypadku,a jak to ma być pierwszy motor to mam zamiar dobrze opanować tą sztukę,nie zamykać licznik;) no ale jak mówie,byle bym miał "przyśpieszenie" :)


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. Motorower Delta

Looney

11

7604

Pon Paź 26, 2009 5:22 pm

nordyk Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Motorower z automatem

szon7

2

2655

Sob Maj 29, 2010 8:50 pm

szon7 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Motorower na długie dystanse

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

dejwi

15

18681

Wto Lip 05, 2011 9:52 pm

Patryk82 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Jaki to motorower? pomocy

lans

8

15524

Sob Wrz 13, 2014 12:37 pm

Szatek Zobacz ostatni post

Brak nowych postów pilne motorower marki romet

weberownia

3

2778

Nie Lip 01, 2007 10:40 pm

weberownia Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.043s | 20 Queries | GZIP : Off ]