Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Proszę o pomoc, nie wiem jak zarejestrować!
PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 2:25 am 
Offline

Rejestracja: Sob Lut 27, 2010 2:05 am
Posty: 3
Pojazd: Komar 69r.
Cześć wszystkim.

Kupiłem komara z roku 69r. pięknie odrestaurowany oryginał i problem jest taki, że facet od którego go kupiłem nie był właścicielem ale posiadał oryginalną tablicę i dowód rejestracyjny (nieobcięty róg i wszystkie numery się zgadzają) więc go kupiłem ale nie mogłem z nim spisać umowy bo wiadomo nie był on fizycznie właścicielem. Facet się tłumaczył, że tylko to ma i jeździł tylko po polach więc go nie rejestrował na siebie. Problem jeszcze jest taki, że nie miał żadnych odcinków z ubezpieczenie i czy teraz jak będę go chciał ubezpieczyć to czy jakiegoś obciążenia nie będę miał przez te wszystkie lata, bo może nie był opłacany od dłuższego czasu? Nie wiem.....

Jeżeli chodzi o dowód.... jest to stary od 30 lat oryginalny dowód na jakiegoś faceta i nawet nie wiem czy ten gościu żyje, jest tylko adres i imię i nazwisko.

Więc teraz mam problem jak go zarejestrować bo nie mam umowy kupna, nie wiem czy on był w ogóle ostatnim właścicielem i co teraz zrobić żeby go przerejestrować na siebie?

Pisanie fikcyjnej umowy wiem, że to przestępstwo, no ale nawet jeśli tak zrobię to i tak nie mam jego serii dowodu osobistego no a to jest m.in. wymagane w umowie, a jeszcze jest prawdopodobne, że był zezłomowany? Może gdzieś to widnieje w WK?

No niby mam ten dowód bez obciętego rogu i oryginalną zieloną tablice ale nie wiem czy coś zdziałam żeby go zarejestrować na siebie.
Nawet jeśli uda mi się skontaktować z tym facetem z dowodu z przed 30 lat to czy może on ze mną spisać nową umowę? A jeśli teraz okaże się, że kiedyś mu ktoś go ukradł albo coś w tym stylu, zacznie kłamać i okaże się, że będzie mi go chciał odebrać z powrotem, nigdy nic nie wiadomo więc jestem trochę w potrzasku.

Proszę o porady co mam zrobić a może rejestrować go jako zabytek, tylko te koszty:(

Nie wiem.......

Proszę o pomoc... z góry dziękuję za wszystkie porady!!!

Pozdrawiam


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Proszę o pomoc, nie wiem jak zarejestrować!
PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 9:59 am 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pią Wrz 18, 2009 9:09 am
Posty: 148
Miejscowość: Świętochłowice
Pojazd: Ogar 200
własnie mozesz zarejestrowac jako zabytek ale to duzo załatwiania i koszty tez duże zobacz na allegro moze akurat będzie taka rama z dokumentami (wszystkimi) tylko ja proponuje do znajomego policjanta isc zeby on zobaczyłw bazie czy ten motorower nie jest kradziony bo potem pójdziesz cos załatwiac i okaze sie ze to jest kradzione i jeszcze będą nie przyjemności,a masz umowe z gosciem od którego kupowałeś ?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Proszę o pomoc, nie wiem jak zarejestrować!
PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 2:57 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Lut 27, 2010 2:05 am
Posty: 3
Pojazd: Komar 69r.
No z tym gościem co kupowałem od niego spisałem tylko taką kartke na brudno, że mi sprzedał. Imię nazwisko i adres zamieszkania.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Proszę o pomoc, nie wiem jak zarejestrować!
PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 8:49 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lis 09, 2007 3:17 pm
Posty: 255
Miejscowość: Łochowo
Pojazd: Romet 50-t1,
Simson S51, Jawa350TS ,
Romet 50-t1(pod mody),
Vw Polo 1.3 F (75km)
Honda MBX (HC04)
Kawasaki ZZR 600
Jesli ostatni wlasciciel byl nim okolo 3 lat to mozesz isc do sadu i napisac wniosek o przyznanieCi prawa do rejestracji, takie cos kosztuje bardzo malo tylko warunkeim jest udowodnienie ze jest sie wlascicicelem powyzej 3lat danej rzeczy w tym przypadku komara polecam ten sposob chyba jedyny logiczny

_________________
http://www.bikepics.com/members/peteero

Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą, nitro zabawą.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Proszę o pomoc, nie wiem jak zarejestrować!
PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 4:59 pm 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 20, 2009 7:56 pm
Posty: 770
Miejscowość: okolice Chojnic
Pojazd: Motorynka 50-M-1 (1979r,)
Pojazd 2:Romet Kadet 780 (1984r.)
Pojazd 3:Romet Ogar 200 (1987r.)
Pojazd 4: Simson S51 E (1988r.)
Pojazd 5: Yamaha XS400 12E (1989r.)
Pojazd 6: Nissan Sunny N13 1.7D (1988r.)
Cytuj:
ukradł albo coś w tym stylu, zacznie kłamać i okaże się, że będzie mi go chciał odebrać z powrotem


raczej nie chyba, że woził w torebce na narzędzia dokumenty

ja bym się z tym gościem próbował skontaktować i spisać umowę wtedy było by najprościej
co do innych wypowiedzi to rejestracja na zabytek to minimum 500zł(a z tyle to masz już spokojnie komarka z białymi blachami)
a ten sąd to wątpię, że ktokolwiek by się pchał bo jeszcze sprawdzą kogo było i że nie było przerejestrowywane oc płacone itp. i dopiero zaczną się kłopoty

masz tak dwa wyjścia:
- spisać umowę potem zarejestrować na siebie(105zł do tego przegląd 50zł i OC ze zniżkami 25zł PZU) RAZEM ok.200zł
- kupić ramę z białymi blachami(najmniej babrania) albo całego komarka oczywiście z białymi blachami RAZEM ok.200-500zł(zależy koszt ramy lub komarka +przerejestrowanie na siebie 105zł)

_________________
SIMSON S70 ENDURO
TEMAT:
wasze-sprzety-f31/simson-s70-enduro-1988r-grune-perle-t32919.html
FILM GOPRO!(str. 14)

YAMAHA XS400
wasze-motocykle-f90/yamaha-xs400-12e-dohc-1989r-27km-t35548.html
NOWY LAKIER!(str. 3)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Proszę o pomoc, nie wiem jak zarejestrować!
PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 12:05 am 
Offline

Rejestracja: Sob Lut 27, 2010 2:05 am
Posty: 3
Pojazd: Komar 69r.
motorynka_house13 napisał(a):
Cytuj:
co do innych wypowiedzi to rejestracja na zabytek to minimum 500zł(a z tyle to masz już spokojnie komarka z białymi blachami)


No nie wiem czy spokojnie kupie takiego jak Ja mam za 500zł z białymi blachami:/
Posiadam naprawdę niespotykanie zadbany egzemplarz z roku 69 na pedały z oryginalnymi kluczami paskami itp. ale nie o to tu chodzi.

Sądząc po waszych wypowiedziach zdecydowałem się że zarejestruje go jako zabytek, a jeżeli ktoś pisze, że się nie opłaca? Mam inne zdanie, oryginalny komarek z tego roku zarejestrowany to koszt nawet ponad 2000zł!

Tylko teraz nie wiem jak i gdzie to popchnąć, tzn. jak go zarejestrować na zabytek, już szukałem u siebie w mieście jakiegoś rzeczoznawcy i każdy odsyłał mnie do innego, że niby u mnie w mieście kogoś takiego nie ma itp.

Mam prośbę, wiem, że jest to gdzieś na forum i dużo o tym czytałem ale powiem szczerze, że nadal nie wiem co i jak dokładnie zrobić, gdzie się udać żeby właśnie go zarejestrować na ten zabytek (nie chodzi tu o koszty bo naprawdę jestem w stanie dać nawet 1000zł na tą rejestrację)!

Z góry dziękuję za wszystkie porady! Dam znać co i jak.....
Pozdrawiam


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Proszę o pomoc, nie wiem jak zarejestrować!
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 2:01 am 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pią Wrz 18, 2009 9:09 am
Posty: 148
Miejscowość: Świętochłowice
Pojazd: Ogar 200
To kup samą ramę z komara z dok i po kłopocie :) a nie będziesz wydawał 1000zł co innego jak by to był jakiś junak czy cos takiego pozdro :)


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Prosze o pomoc !!!!

kulonek01

0

1513

Śro Lip 15, 2009 9:07 am

kulonek01 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Proszę o pomoc ( jak zarejstrowac 125 na 50)

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

Wojti997

26

12179

Sob Cze 20, 2009 9:07 pm

kaban99722 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Ile i czy wogóle , proszę o pomoc

pawkli

5

2935

Wto Kwi 07, 2009 8:38 pm

pawkli Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Przerejestrowanie motoroweru proszę o pomoc

osiemlompy

0

1542

Wto Gru 04, 2007 10:54 pm

osiemlompy Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Jak tu zarejestrować??

Grzesiek12

2

2546

Śro Wrz 26, 2007 11:09 pm

Grzesiek12 Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.051s | 20 Queries | GZIP : Off ]