Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 10:50 am 
Offline

Rejestracja: Śro Gru 28, 2011 9:40 pm
Posty: 5
Pojazd: brak
Witam,

Ostrzegam, może wyjść trochę dlużej ;)

Mam 25 lat, jakies 185 cm wzrostu i ok. 76kg żywej wagi. Obecnie mieszkam w Warszawie. Dopiero zaczynam przygodę z motorami/motorowerami (wiem, że późno), nigdy w zasadzie nie jeździłem, ale bardzo chciałbym zacząć - takie marzenie z dzieciństwa, które w zasadzie dopiero teraz myślę, że mogę sobie pozwolić by się ziściło :) .

Nie mam prawka na A (mam na B, ale jeżdżę okazyjnie, nie posiadam własnego auta) i pierwsza rzecz, która mnie nurtuje, to czy najpierw robić takowe i próbować zdać egzamin tylko po kursie, czy zainwestować na początek w jakiś w miarę dobry sprzęt i pojeździć jakiś czas, przygotować się, wyrobić sobie jakieś zaczątki techniki jazdy i doświadczenia. Dlatego przyszły mi do głowy motorowery, aczkolwiek moc, pojemność silnika, ograniczenia i blokady wydają mi się na dłuższą metę irytujące i frustrujące, zależy mi na tym, żeby był w miarę porządny zryw i bym mógł (przy odpowiednich warunkach i w granicach rozsądku) osiągać prędkości większe, niż 45km/h (myślę, że około 70-80 MAX wystarczy). Wiem też , że pewnie z czasem będę chciał się przesiąść na coś mocniejszego.

Motor(ower) będzie w użyciu w drodze do pracy, poruszaniu się po mieście, czasem pewnie jakiś wypad za miasto ( w przyszłości na długie dystanse >200km).

Zastanawiam się co wybrać, gdzie kupić, jak nie dać się nabić w butelkę, co się opłaci na dłuższą metę, jaki sprzęt, jakiej marki i jak podejść do sprawy - słowem, jaką decyzję podjąć :) . Myślę, że wydać mogę na ten nabytek około 3,5 tys. max. Słabo znam się na sprzęcie (w zasadzie wcale, poza podstawowymi sprawami), dlatego zależy mi na solidności i jak najmniejszej awaryjności maszyny, bym mógł uczyć się i poznawać sprzęt w swoim tempie, a nie co tydzień z powodu kolejnej awarii ;).

Bardzo proszę o opinie, komentarze i rady, bo każda decyzja to są jednak spore koszty, dlatego chciałbym wybrać, jak najlepiej.

Pozdrawiam!

Ps no i raczej interesują mnie (pseudo)ścigacze, może enduro? i takie, na których w miarę dobrze bym wyglądał z moim wzrostem :D ( a co tam, nie mówcie, ze dla was to whatever :P )


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 11:59 am 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 03, 2007 12:53 pm
Posty: 440
Miejscowość: Grudziądz
Pojazd: Honda Prelude III 2.0 EX
Najlepiej gdybyś zrobił prawo jazdy na motocykl. Jazda 50-tką jest irytująca , jeśli posiadasz prawo jazdy na B i masz 25 lat ;)
Tylko z drugiej strony , jeśli po zrobieniu prawa jazdy, zostanie Ci 2000 zł na motor to dużego wyboru w motocyklach nie będziesz miał. Jakieś ETZ albo RG . ;)

_________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/323/106034


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:17 pm 
Offline

Rejestracja: Śro Gru 28, 2011 9:40 pm
Posty: 5
Pojazd: brak
Właśnie dlatego się zastanawiam, obawiam się trochę, że, jako, że nigdy nie jeździłem na jednośladach - zrobienie kursu i zdanie egzaminu może mi przyjść z pewnym trudem, szczególnie w Warszawie ;) . Może mimo wszystko warto by było zacząć od czegoś z mniejszą pojemnością ( może ewentualnie jakiś mały tuning typu cylinder/silnik o większej pojemności i na pewno zdjęte blokady) i na tym poćwiczyć, zanim podejdę do egzaminu.
Jeździłbym spokojnie, liczę się z ewentualnymi konsekwencjami w razie kontroli. Tylko zdobycie takiego sprzętu pewnie jest trudniejsze, szczególnie, że nie mam za bardzo znajomych w temacie, plus ewentualne przeglądy w przyszłości też mogłyby być problemem.

W przypadku, gdybym zdecydował się od razu na kurs i egzamin - pewnie po jakimś czasie bym go zdał i nazbierał kasę w tej samej ilości (3,5 tys.) na motocykl. Tylko, że rozciągnęła by się sprawa w czasie o wiele mocniej, a na przykład teraz, w tych najbliższych miesiącach jest najlepszy czas na zakup w związku z posezonowymi obniżkami.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 2:35 pm 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 06, 2008 11:51 am
Posty: 739
Miejscowość: Grodzisk Maz.
Pojazd: .
ZID PTAHA 36cc `94,
Simson Sperber Sr 4-3`67,
Mr. 2 Żak,
Komar 3 2350`71,
Hercules KX5 `87,
Ogar 200`88,
WSK M06-L`64,
Penta Dakarino 50LC `98
Aprilia ETX 125 `00
Wydaje mi się że jakieś enduro/supermoto 50cc będzie dobre na początek- Yamaha DT, czy inna Senda. Za 3,5tys. kupisz coś w przyzwoitym stanie, a po ściągnięciu blokad już trochę mocy ma.

_________________
Sprzedam nowe elementy gumowe do motocykli i motorowerów.

Na warsztacie: Ducati Dakarino 50LC

GG:5573098


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 3:01 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 06, 2010 10:51 pm
Posty: 1005
Miejscowość: Trzebcz/Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Ciągnik SAM, 1 HC 102, Lublin 51, Star 28, Żuk
Audi A4 B5 1,9 TDI '98
Romet Mińsk 125 400A '89
Suzuki GSF Bandit 600N '96
Zdanie egzaminu A nawet po kursie jest banalne. To chyba najprostsze prawo jazdy obok T, jedziesz po wyznaczonej trasie, ósemka, hamowanie do celu/awaryjne i tyle :)

_________________
Bieganie to coś więcej niż pasja, to styl życia, miłość, oddanie...


DIESEL KOPCI, DIESEL CZADZI, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI takk


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 4:21 pm 
Offline

Rejestracja: Śro Gru 28, 2011 9:40 pm
Posty: 5
Pojazd: brak
o to chodzi - z jednej strony

Huberts napisał(a):
Zdanie egzaminu A nawet po kursie jest banalne. To chyba najprostsze prawo jazdy obok T, jedziesz po wyznaczonej trasie, ósemka, hamowanie do celu/awaryjne i tyle :)

Ale z drugiej...

szkp napisał(a):
Wydaje mi się że jakieś enduro/supermoto 50cc będzie dobre na początek- Yamaha DT, czy inna Senda. Za 3,5tys. kupisz coś w przyzwoitym stanie, a po ściągnięciu blokad już trochę mocy ma.

A Yamaha DT, czy inna Senda to całkiem ładnie wyglądające maszyny - i jest dylemat :)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 5:58 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Lip 31, 2005 10:58 am
Posty: 1182
Miejscowość: Gniezno
Pojazd: Ogar 200
Kawasaki KLF 300
Audi A4 Avant 1,9 TDI

był:
Renault Scenic 1,9 dti
Ja bym radził podejść do sprawy z rozsądkiem, skoro nigdy nie jeździłeś jednośladami. Najpierw nauczyć się jeździć na jakimś motorowerze, zapisać się na kurs, potem zamienić na coś mocniejszego.

Chociaż z drugiej strony... Myślę że jesteś ogarniętym człowiekiem i na czymś większym uczyłbyś się rozważnie jeździć, tylko że już nie na legalu.

_________________
[quote="Dawideq"]kurwa spac nie mogiem brak alko we krwi jednak skzodzi :([/quote]

lachvj


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 9:18 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 06, 2010 10:51 pm
Posty: 1005
Miejscowość: Trzebcz/Kraków
Pojazd: Romet Chart 210
Ciągnik SAM, 1 HC 102, Lublin 51, Star 28, Żuk
Audi A4 B5 1,9 TDI '98
Romet Mińsk 125 400A '89
Suzuki GSF Bandit 600N '96
Osobiście zrobiłbym prawo jazdy, rozglądnąłbym się za jakąś 250 i na tym uczył się doginać. Jak się ma trochę mózgu to nawet na 1,8 w motocyklu nauczy jeździć :F

_________________
Bieganie to coś więcej niż pasja, to styl życia, miłość, oddanie...


DIESEL KOPCI, DIESEL CZADZI, DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI takk


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 2:13 am 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 03, 2007 12:53 pm
Posty: 440
Miejscowość: Grudziądz
Pojazd: Honda Prelude III 2.0 EX
Teraz i tak piździ , więc i jazda nie jest jakoś super przyjemna :D
Nie czekaj, idź do szkoły jazdy i rób prawko A. ;)
50 ccm po prostu nie idzie :D
A jeśli on ma 25 lat i prawko B, to uważam że jest to najlepsze wyjście. Panowie, nie możemy się cofać w rozwoju :P

_________________
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/323/106034


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 7:54 am 
Offline

Rejestracja: Śro Gru 28, 2011 9:40 pm
Posty: 5
Pojazd: brak
Dzięki za wpisy, chyba rzeczywiście zdecyduję się na robienie prawka na A na początek, może zajmie to wszystko trochę dłużej, ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi myślę, że nie będę żałował :) , zastanawiam się, gdzie najlepiej w Wawie zrobić kurs, może jakieś propozycje :) ?

Szkoda trochę tych posezonowych obniżek na sprzęt, ale co tam - za rok też będą, chociaż mam nadzieję, że nie będę musiał czekać tyle czasu.

Cholera, tylko ta zima (co prawda bez śniegu, ale jednak) za oknem :/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dobry motor(ower) na początek
PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 12:10 am 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 11, 2010 9:18 pm
Posty: 94
Miejscowość: Biskupiec
Pojazd: Gotowe:
-Aprilia sr 50
-Honda Cx 500

W trakcie remontu:
-Honda Cb1100 R

Do remontu:
-BMW r-35
-WFM 125

Byłe:
-Kawasaki Klx 250
_Gilera Stalker 50
Witaj! Ciesze się że zdecydowałeś się na zrobienie prawo jazdy kat. A, w twojej sytuacji jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż jak to powiedział major122 " 50 ccm po prostu nie idzie" oczywiście się z nim zgadzam. Taki motorowerek w porównaniu do 500ccm to jakby porównywać rower z odrzutowcem lokurva . Pragną zwrócić uwagę że oprócz prawo jazdy oraz motocykla jeżeli nie chcemy zostawić skóry na asfalcie trzeba kupić dobry kask oraz strój na motocykl. Jest to nieodłączny element który według mnie każdy motocyklista powinien zrobić. Pozdrawiam 0sa! <piwo>

_________________
Moje pszczółki!:D

http://motokirc.pl/wasze-sprzety-f31/moja-ma-a-kolekcja-maszynek-t31723.html


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Zigg pro 50 dobry wybór ?

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

Compton

16

18125

Pon Wrz 10, 2012 8:47 pm

Patryk82 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Motor do 1500 zł

pawelswdnpoznanska

10

17080

Pon Mar 10, 2014 8:05 am

pawelswdnpoznanska Zobacz ostatni post

Brak nowych postów jaki motor 125cc do przerobienie na cafe racera

WorseBoy

0

12725

Sob Sie 23, 2014 7:44 pm

WorseBoy Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.051s | 20 Queries | GZIP : Off ]