Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 9:47 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nieciekawe zachowanie od początku kupna maszyny.
PostWysłany: Śro Lis 16, 2005 11:34 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 16, 2005 9:30 pm
Posty: 5
Miejscowość: SławkÃłw
Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Kupiłem swojego ogara na początku sierpnia. do tego czasu nauczyłem się obsługi i nazwy większości części ale do naprawy wciąż nie mogę się zabrać ze względu na bardzo małe doświadczenie. Gdy kupiłem sprzęgło było kompletnie rozregulowane ale mimo wszystko jeździł i palił od 2 kopa. Więc cieszyłem się jazdą dopuki nie zwaliło się sprzęgło. Zęby na tarczach były starte i łańcuch miał cholernie duży luz. Więc kupiłem nowe tarcze.łańcuch,popychacze i zabezpieczenie do kosza. Wszystko dobrze sprzęgło szybko zostało wyregulowane lecz pozostawała jeszcze sprawa gaśniecia fury. niepamiętam co pomogło ale wiem że znowu cieszyłem się jazdą dopuki nie nastąpiła kolejna awaria. Mianowicie przy odkręcaniu gazu na full motorek zaczął zwalniać i gubił moc. Problem częściowo został rozwiązany za pomocą zapłonu. Potem znowu trochę radości z jazdy aż przyszedł czas na wymianę tłoka i cylindra na 60ccm. Wszystko założone i pięknie się docierał.Jeździłem przez jakiś czas aż zaczął się koszmar.łańcuch sprzęgłowy zaczął bić o dekiel i coś zaczęło się dziać ze sprzęgłem, nie pomagała nawet regulacja śrubą a na dodatek zjebał mi się półksiężyc więc o kopaniu można było zapomnieć, a na dodatek podczas jazdy silnik dziwnie się zachowywał.Przy jednocześnie małej mocy silnik pracował nieregularnie. Ruszałem i już na początku silnik wchodził i schodził z obrotów jakby wogóle bał się rozpedzać, jak już się rozpędził to dwójeczka i trzeba było jechać z górki żeby wrzucić na trójkę ponieważ cały czas miał problemy z obrotami i wyglądalo to tak jakby mu się mieszały obroty i na dodatek coś go hamowało w silniku. Przyszedł mechanik, pólksiężyc zrobiony ale mam następujący problem. Bardzo ciężko go odpalić jeżeli wogóle się da go odpalić, cały czas zalewa świecę a na dodatek jak go odpalę to jak odkręcam manetkę na full to silnik chodzi na bardzo małych obrotach i wystarczy lekko puścić rączkę żeby zgasł. nie wiem czy to gaźnik czy zapłon albo jeszcze kondensator poszedł się @#^#@^#. A poza tym jeszcze mam problem z kierownicą a mianowicie miesiąć po zakupie wymieniłem wszystkie łożyska od kierownicy ale jest ten mankament że kierownica ma straszne luzy w przód i w tył zwłaszcza da się to odczuć przy hamowaniu na przednim hamulcu a jak dokręcam bardziej nakrętkę to już kierownica nie chodzi luźno i wydaję mi się że to może być coś z otworem w górnej pólce albo wyrobiony albo powiększony.Przepraszam za tę historię mojego ogara ale chciałem przedstawic problemy jakie miałem już z tą maszyną i co ewentualnie już naprawiłem.Pozdro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 10:18 am 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców

Rejestracja: Czw Maj 05, 2005 2:33 pm
Posty: 2390
Miejscowość: Bytom/Lubliniec
Pojazd: VW Golf Mk3 1.9td '92,
3xMr01 Ryś'58,'59,'60 :]
Były ;( :
Romet Ogar 200'86 (223 70ccm),
Yamaha RD 350 YPVS '90
Rozpisales sie konkretnie. Co do kierownic to sa dwa wyjscia:
albo dales cale koronki a one sa minimalnie luzne, wiec daj same kulki
lub za słabo skręciłeś. co do gaśniecia to ewidentnie wina gaźnika tak jakby dostawał ze duzo powietrza lub za bogaty skład mieszanki był.
sproboj podregulowac gaźnik np. zapinka na iglicy.
albo zobacz czy gaźnik jest szczelny czy uszczelki sa ok? no i filter powietrza zobacz w jakim masz stanie. Pozdro
PS. witam

_________________
There are two kinds of motorbikes: two strokes, and four jokes. taak

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej pić wódkę. takk


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 5:29 pm 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: Sob Sie 06, 2005 10:40 am
Posty: 1064
Miejscowość: Sztabin
Ale to moze byc rowniez wina swiecy, jak jest iskra kiepska, to tez bedzie zalewalo, wiec moze to byc rownierz wina kondensatora...

_________________
YEAH HELLS BELLS!!! :'D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 5:36 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 16, 2005 9:30 pm
Posty: 5
Miejscowość: SławkÃłw
W sprawie kierownicy to pomagał mi znajomy który się na tym zna jak i na całej reszcie bo też miał ogara i wykluczam obydwie możliwości ponieważ przed wymianą łożysk miałem stare łożyska bez koronki i jeszcze gorzej kiera latała a jak dokręcę mocniej to kierownica już nie chodzi płynie i są kłopoty ze sterowaniem. Co do gaźnika to ustawiałem iglicę na każdej pozycji i nic to nie pomogło a uszczelki praktycznie w całej maszynie są wymienione na nowe. Filter sprawdze w najbliższym czasie ale to raczej też nie jest wina jego. A świecę wymieniałem niedawno i iskra jest piękna w miarę duża i niebieska.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 6:55 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 09, 2005 8:25 pm
Posty: 76
Miejscowość: Warszawa
Pojazd: Yamaha FZR 600r
mojim zdaniem to na bank gaznik.
P.S apollan dlaczego pod postem zawsze masz Piter14 Dowiedz się wiecej o motorowerach??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 7:46 pm 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: Sob Sie 06, 2005 10:40 am
Posty: 1064
Miejscowość: Sztabin
Piter14 napisał(a):
P.S apollan dlaczego pod postem zawsze masz Piter14 Dowiedz się wiecej o motorowerach??

To jest skrypt, podobny ja mam i kilku innych userow, np KrzysieK

_________________
YEAH HELLS BELLS!!! :'D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 1:30 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 09, 2005 8:25 pm
Posty: 76
Miejscowość: Warszawa
Pojazd: Yamaha FZR 600r
aa juz kapuje myslałem ze wszystcy piszom cos o mnie;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 3:19 pm 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 29, 2005 6:03 pm
Posty: 481
Miejscowość: Warszawa
Pojazd: Mazda 626 2.0
według mnie to tak wyreguluj pożądnie załon wyczyść pożądnie dysze (jak ja jechałem to mi nagle zgas no to myśle dysze no to przedmuchałem i nadal nic a za 2 dni wziąłem pomke rowerową przedmuchałem i wielki kawał silikonu wyleciał z dyszy)a jak Ci coś w silniku chamuje to zdejmij cylinder i wtedy zobacz czy chamuje jak nie to nasmaruj tłok i cylinder wał olejem złóż wszystko wlej jeszcze oleju do cylindra i pare razy kopnij powinno być lepiej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 9:50 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 16, 2005 9:30 pm
Posty: 5
Miejscowość: SławkÃłw
Miałbym wielką prośbę aby znalazła się chociaż jedna osoba która jest ze śląska i mogłaby do mnie wpaść i pomóc mi przy przygotowaniu mojej maszyny do nadchodzącego sezonu a mieszkam w sławkowie(jakieś 16 km. od dąbrowy górniczej).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Dziwne zachowanie na trojce

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2, 3, 4 ]

Kermit

52

13555

Czw Gru 28, 2006 11:49 am

Kermit Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Dziwne zachowanie silnika

gotham

9

2867

Pią Sie 29, 2008 11:09 am

gotham Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [Ogar 205] Dziwne zachowanie....

scorpionKing

7

2948

Pon Wrz 29, 2008 8:02 am

scorpionKing Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [ Romet Chart 210] Dziwne zachowanie, brak mocy

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

_Maciej_

17

7138

Nie Wrz 09, 2007 4:55 pm

=XawiD= Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.050s | 22 Queries | GZIP : Off ]