Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 8:49 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Kinroad Sprinter] dusi/dławi się,NIETYPOWY przypadek?
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 9:01 am 
Offline

Rejestracja: Czw Lip 16, 2009 9:44 pm
Posty: 1
Pojazd: Kinroad Sprinter
Witam,z góry pozdrawiam wszystkich gdyż jestem świeżakiem na tym forum

Borykam się z problemem w moim moto jakim Jest Kinroad Sprinter xt50qt (z góry mówie że ma on taki sam silnik jak czopperki łosie i kingi,identyko tyle że wersja sport ;p )

Najpierw historia choroby
Jezdzilem nim na cylku 49ccm ,odblokowanym module,rozwiercony tlumik i na stożku. Wszystko było ok,śmigałem nawet te 68km/h dokładnie

Postanowiłem 'podrasowac' swoją maszynkę dodając jej nowy zwiększony cylinder(72ccm) napoczatku bylo wszystko ok,ale jechał tylko 62km/h,to postanowiłem dac większą dyszę.
Najpierw przez moja nieuwage rozwiercilem dysze do 1mm(co wiadome było ze to troche za dużo),potem kolejną rozwierciłem na 0,8mm i dławiło go,wróciłem do starej dyszy i UWAGA dławi go :|

Rozpoznanie:
Jedzie mi on do 52km/h jak się wybuja.Przerywa prace siłnika(dusi/dławi go) jak już chce jechac więcej
Kręcąc mu obroty na postoju,powoli dodając gazy,wkręca się na maxa obroty(prze jezdzie nie).
Jak odkręcam kite na maxa rośnie przerywająco i nie dochodzi do max obrotów

Teraz z góry uprzedzam już pytania

-regulowałem gaznik i nic(u mechanika żeby nie było) najgorsze jest to że raz wyregulował mi w miare dobrze,tzn że bujał się do 60km/h już i nie dławiło go AŻ TAK.UWAGA!!Wykręciłem gaźnik,bo przysłali mi nowy(od Yamahy DTki 80) ,wkręciłem i to samo, i teraz znowu UWAGA,no to wkręcam stary gaznik a tu z 60km/h zrobiło się 50km/h(A NIC PRZY NIM NIE RUSZAŁEM TYLKO WYKRĘCIŁEM Z KRUĆCA)
-wróciłem do starej puchy filtru powietrza, nic
-zawory są raczej ok,zrobione troche na "czuja" bo nie znalazłem nigdzie wartości jakie mają byc(i tutaj propozycje można dawac ,jakie wartości luzów zaworowych powinny byc na ssącym i wydechowym),ale zawory od tak się nie luzują...


Nie wiem czy to ma znaczenie ale jeszcze opuszczałem silnik ,ponieważ usztywniałem jego mocowania(wszyste wężyki podpiełem...raczej...) ,czy to ma znaczenie?

Pisze wszystko co się stało gdyż oczekuję konkretnych podpowiedzi w sprawie mojego moto,bo mi już ręce opadają....


Cheers from Legvan

Witam,z góry pozdrawiam wszystkich gdyż jestem świeżakiem na tym forum

Borykam się z problemem w moim moto jakim Jest Kinroad Sprinter xt50qt (chińczyk ,4t,skrzynia 4 biegowa,z góry mówie że ma on taki sam silnik jak czopperki łosie i kingi,identyko tyle że wersja sport ;p )

Najpierw historia choroby
Jezdzilem nim na cylku 49ccm ,odblokowanym module,rozwiercony tlumik i na stożku. Wszystko było ok,śmigałem nawet te 68km/h dokładnie

Postanowiłem 'podrasowac' swoją maszynkę dodając jej nowy zwiększony cylinder(72ccm) napoczatku bylo wszystko ok,ale jechał tylko 62km/h,to postanowiłem dac większą dyszę.
Najpierw przez moja nieuwage rozwiercilem dysze do 1mm(co wiadome było ze to troche za dużo),potem kolejną rozwierciłem na 0,8mm i dławiło go,wróciłem do starej dyszy(jest to chyba 0,6mm) i UWAGA dławi go :|

Rozpoznanie:
Jedzie mi on do 52km/h jak się wybuja.Przerywa prace siłnika(dusi/dławi go) jak już chce jechac więcej
Kręcąc mu obroty na postoju,powoli dodając gazy,wkręca się na maxa obroty(prze jezdzie nie).
Jak odkręcam kite na maxa rośnie przerywająco i nie dochodzi do max obrotów

Teraz z góry uprzedzam już pytania

-regulowałem gaznik i nic(u mechanika żeby nie było) najgorsze jest to że raz wyregulował mi w miare dobrze,tzn że bujał się do 60km/h już i nie dławiło go AŻ TAK.UWAGA!!Wykręciłem gaźnik,bo przysłali mi nowy(od Yamahy DTki 80) ,wkręciłem i to samo, i teraz znowu UWAGA,no to wkręcam stary gaznik a tu z 60km/h zrobiło się 50km/h(A NIC PRZY NIM NIE RUSZAŁEM TYLKO WYKRĘCIŁEM Z KRUĆCA)
-wróciłem do starej puchy filtru powietrza, nic
-zawory są raczej ok,zrobione troche na "czuja" bo nie znalazłem nigdzie wartości jakie mają byc(i tutaj propozycje można dawac ,jakie wartości luzów zaworowych powinny byc na ssącym i wydechowym),ale zawory od tak się nie luzują...


Nie wiem czy to ma znaczenie ale jeszcze opuszczałem silnik ,ponieważ usztywniałem jego mocowania(wszyste wężyki podpiełem...raczej...) ,czy to ma znaczenie?

Pisze wszystko co się stało gdyż oczekuję konkretnych podpowiedzi w sprawie mojego moto,bo mi już ręce opadają....


Cheers from Legvan

PS:
Czytałem regulamin forum dlatego sprostowanie:
Ten temat jest już w dziale "Inne motorowery i motocykle" ale postanowiłem tutaj wstawic tylko link odsyłający,w którym proponuje kontynuować temat,bo ten przypadek chyba zalicza się do obu działów....
Link:
http://moto.kirc.pl/problemy-tech-f29/dusi-awi-nietypowy-przypadek-t20681.html


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów dusi się gdy przekręcam manetkę na ful

Cyco

9

4439

Pon Paź 31, 2011 6:08 pm

Cyco Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Po chwili jazdy przerywa i dusi sie

elvis9301

2

3150

Pon Sie 23, 2010 4:53 pm

elvis9301 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Gaśnie, dusi się. Problem z odpaleniem.

wduch16

5

3134

Śro Sie 25, 2010 3:10 pm

spider15 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [Kingroad XT50QT-8] Dusi się po dodaniu gazu

angel42008

2

3447

Śro Lut 10, 2010 7:37 pm

angel42008 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [Ventus Modo 2] Dusi go na większych obrotach

panic

8

3828

Sob Lis 13, 2010 11:35 am

Patryk82 Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.047s | 20 Queries | GZIP : Off ]