Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:22 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 11:15 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Maj 09, 2007 7:55 pm
Posty: 426
Miejscowość: NS
Pojazd: ibiza 6L
Faktycznie z tym otworem w miejscu pierwszego pierścienia to palłem jak dzik w sosne <gafa> r4g3, ma racje nie będzie sprężania. Skupiłem się tylko nad tym jak tu dostarczyć mieszankę do cylindra ale całkiem zapomniałem że trzeba ją sprężyć he he :)


Ale zrobić za pierwszym pierścionkiem w ten sposób się nie da bo tam juz przy DMP jest kanał ssacy.

hahaha napisał(a):
a wogole po jakiego czorta ja robic.

Sie zastanawiałem jak dorobić górny kanał nie uzywając do tego membrany, po to to robić, no ale faktycznie nie da sie.

hahaha napisał(a):
zastanawianie sie nad tym czy dziura w tloku ma byc nad pierscieniami czy pod jest gorzej niz smieszna bo przeciez ja bedzie nad to nie bedzie sprezani


A o czyms takim jak tłoki jednopierścieniowe nie słyszałeś? Jeden wystarczy zeby kompresja była. więc było się nad czym zastanawiać :)

r4g3 napisał(a):
Rozwiązaniem jest stworzenie dłuższego otworu w tulei, a kanał w tłoku umieścić poniżej pierścieni

No ale wtedy bez membrany sie nie obejdzie i wracamy do punktu wyjścia.

r4g3 napisał(a):
tu ogromną rolę będą odgrywały kąty otwarcia tego okna który doprowadzi dawkę do 3 kanału ( na tłoku ), bo jeżeli nie bedzą sie one zgrywać z pozostałymi to nic z tego nie wyjdzie

To akurat nie problem jest bo przeciez kątem otwarcia steruje tłok, wiec wystarczy zeby górny otwór w tuleji był w tych samych wymiarach co boczne.

hahaha, tak ot troche... jakoś nie wierze że jesteś na forum pierwszy raz tak ze niezły z Ciebie tchórz zeby zakładać nowe konto tylko po to żeby napisać post krytyki ;) bałeś sie zemsty czy co? :)

_________________
http://www.kwitnaceogrody.pl - projektowanie ogrodów - aranżacje zieleni - realizacja nasadzeń


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 9:48 am 
Offline

Rejestracja: Pią Paź 26, 2007 10:09 pm
Posty: 3
Miejscowość: z kątowni
akurat tak jest ze na forum jestem 1 raz
O tlokach jednopierscieniowych slyszalem, ale sa to specjalne tloki, ktore maja troche inne pierscienie.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 10:20 am 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Paź 26, 2005 11:16 am
Posty: 496
Miejscowość: Galashiels / UK
Pojazd: Octavia 3 1.6tdi DSG/ KTM EXC 200
hahaha napisał(a):
akurat tak jest ze na forum jestem 1 raz
O tlokach jednopierscieniowych slyszalem, ale sa to specjalne tloki, ktore maja troche inne pierscienie.

i proszę nie krytykuj innych za chęć przerabiania! Człowiek nie rodzi się z umiejętnościami pisania tylko sie ich uczy, tak samo jest tu, wszystkie pomysły, chęć majsterkowania, kombinowania, uzyskiwania lepszych efektów a na końcu sukces - to zaowocuje w przyszłości! pzdr


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 11:26 am 
Offline

Rejestracja: Pią Paź 26, 2007 10:09 pm
Posty: 3
Miejscowość: z kątowni
tu sie z toba zgodze bo sam kombinuje, i tez sie zdazaja bledy.
A co do dorabiuania kanalow to polecam wybic tuleje ;)
Aby to zrobic rozgrzej cylider do duzej temp i wycisnij na imadle. Po tym zabiegu zrobienie dodatkowych kanalow jest juz proste, tylko trzeba bardzo uwazac przy wbijaniu tuleji spowrotem


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 9:45 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Sie 26, 2006 5:30 pm
Posty: 153
Miejscowość: Sosnowiec
A poszezenie kanalu wylotowego wplynie na lepsza prace silnika ?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 10:34 pm 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 16, 2005 3:53 pm
Posty: 1093
Miejscowość: Konin
zwiekszy elastycznosc ale nie zrob okna szerszego niz 23 mm bo bedziesz mogl miec problemy z pierscionkami...

_________________
http://www.bikepics.com/members/garry1

Kompleksowe remonty motocykli!! Kontakt na mail: garry1@wp.pl


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 11:04 pm 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: Pią Wrz 16, 2005 1:20 pm
Posty: 351
Miejscowość: Gorzów
Ja już nie wiem co o tym myśleć. Czytam już 7 stronę tych rozważań i nie wiem ;[
Mam nadzieję, że pamiętacie mój cylinder. Taki ostro szlifowany - niby pod Sałka - ten rys. z wymiarami okna - ale w efekcie okazało się, że nadal pozostają progi
No to progi zeszlifowałem do zera. Czyli czas otwarcia kanałów płuczących znacznie się zwiększył - okno otwarte bardziej od "góry" - czyli ten wymiar bliżej głowicy, wtedy gdy tłok wraca się do skrzyni korbowej szybciej odsłania kanały płuczące. Niby wszystko grało ale wiecie jak ciężko było ustawić gaźnik.
Każdy, kto decyduje się na takie zmiany musi się liczyć z indywidualnym dostrojeniem silnika, a to nie zawsze może się udać na gaźniku JIKOV - u mnie ledwo wyszło - tylko dzięki mozolnemu ustawianiu gaźnika i zmianie dysz -eksperymentalnie Gaźnik JIKOV może być po prostu za mały (z membraną nie kombinowałem)
Tak by moto nie paliło 5l/100km
Fakt moc ma. Myślę, że prawidłowo dotarłem i kręci wysoko. Mocy ma jak dobrze skrojony simek Ale to były tygodnie eksperymentów. Co do prędkości nie wypowiadam się - mam ponad 100 kg - jestem raczej "misiem" i nie mam licznika. Natomiast wszyscy moi kumple byli pozytywnie zaskoczeni.
Czyli Panowie Szlachta ostrożnie bo można przedobrzyć - albo na jakiś używkach eksperymentować, albo liczyć się z kosztami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 7:41 am 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Sie 26, 2006 5:30 pm
Posty: 153
Miejscowość: Sosnowiec
Garry1 napisał(a):
zwiekszy elastycznosc ale nie zrob okna szerszego niz 23 mm bo bedziesz mogl miec problemy z pierscionkami...


Ten knala ma taki lekki stozek , mam go rozpilowac wszerz czy wzdłuż ?


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów [223] Dodatkowe kanały płuczące

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

piter24

16

6926

Nie Lis 09, 2008 11:11 am

Conqeror Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [Jawa 50] 3 kanały płuczące

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2, 3 ]

sumarek

44

18489

Wto Lut 17, 2009 10:31 pm

Grzechu Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [SIMSON 50] Kanały płuczące

krzysztofer00

8

4339

Czw Kwi 02, 2009 3:10 pm

krzysztofer00 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [019] Dodatkowe kanały płuczące

kawa1232

4

3103

Wto Maj 26, 2009 1:25 pm

dawid1995 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Dodatkowe kanały płuczące

rybkus

10

5637

Wto Lut 15, 2011 11:18 am

Garry1 Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.050s | 22 Queries | GZIP : Off ]