Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Kingway Coliber] blokady co i jak
PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 8:12 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Maj 09, 2007 7:55 pm
Posty: 426
Miejscowość: NS
Pojazd: ibiza 6L
4 dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem ww skuterka. Moto jest nóweczka i jeszcze długo będę go docierał ale po tym zabiegu pasowało by go odblokować dlatego proszę o opisy gdzie znajdę jakieś blokady i jak je mogę usunąć.

O blokadach o których już wiem to:
- wirator
- blokada linki gazu
- moduł zapłonowy

Co do ostatniego to w niektórych modelach był chyba czujnik idący do tylnego koła i wystarczylo wypiąć jego kabelek żeby zdjąc blokadę, czy w tym modelu też tak jest?

I jaki największy cylek można wstawić do niego? 80ccm się jakiś znajdzie? :)


ps. a tym co chcą napisać cos w stylu "po co kupiłeś to chińskie gu..." dziękuję... Wystarczy poszukać na googlach że wszystkie negatywne opinie na temat tej marki piszą osoby które nigdy nawet na żywo nie widziały tych skuterów, a osoby które je mają są bardzo zadowolone, choć jest ich niewiele.

_________________
http://www.kwitnaceogrody.pl - projektowanie ogrodów - aranżacje zieleni - realizacja nasadzeń


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 11:39 am 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Wto Cze 20, 2006 7:15 pm
Posty: 488
Miejscowość: Równe
Pojazd: Romet Ogar 900 '08
WFM M06 '59
Sorki za OT ale mam pytanie. Kumpel kupił właśnie tego skuterka i leci 60 na blokadach. Jakiś kit mu wcisnęli że ma blokady czy co ?? I jeszcze jedno, docierasz go normalnie do 1000 km ? ?

_________________
Romet Ogar 900 '08
Romet Chart 210 '90
WFM M06 '59
Romet Ogar 205 '86


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 3:20 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Maj 09, 2007 7:55 pm
Posty: 426
Miejscowość: NS
Pojazd: ibiza 6L
Ja sie z górki do 70 rozpędziłem :P a normalnie na prostej ok 55 wyciska. Narazie przejechałem tylko 50km, ale staram się nie jeźdezić więcej jak 30kph. Po pierwszym przeglądzie sie zobaczy, jak wszystko będzie ok to będę jeźził 40~45 tak do 600km a potem FULL :D

Skoro jawki dociera się 500 km to myślę że 4 sów dotrze się szybciej, zwłaszcza ze jest chłodzony powietrzem z wiatraka, a nie pędem powietrza podczas jazdy.

_________________
http://www.kwitnaceogrody.pl - projektowanie ogrodów - aranżacje zieleni - realizacja nasadzeń


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 5:41 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 04, 2005 2:55 pm
Posty: 1152
Miejscowość: Poznań
Pojazd: F20 Mpack
83 można kupić bodajże tec racing ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:34 am 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Maj 09, 2007 7:55 pm
Posty: 426
Miejscowość: NS
Pojazd: ibiza 6L
A Niech mi jeszcze ktoś powie, wszędzie widzę ze żeby zciągnąć jedną blokadę trzeba odłączyć czerwony (różowy) kabelek po prawej stronie pod nadkolem czy jakoś tak. Ale u mnie wszystkie kabelki są w czarnych rurkach, nie widzę takiego, a nie chcę rozcinać. Mógłby mi ktoś opisać z kąd, do kąd ten kabelek idzie? do czego jest podpięty?
Image

_________________
http://www.kwitnaceogrody.pl - projektowanie ogrodów - aranżacje zieleni - realizacja nasadzeń


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 9:06 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Paź 01, 2006 7:07 pm
Posty: 106
Miejscowość: Gliwice-Łącza
Pojazd: Motoryna,Simek,Romet,Jawa Babeta(3 kolowa) xD,Komar <3
To jest wlasnie ten caly czujnik... pamietaj, jak rozowy kabelek to odciac bo to blokada xD.

Do zdjecia jeszcze masz:
-rurka z filtra powietrza
-wydech, jakies dziorki czy cos
-wieksza dysza


Najkwiekszy cylek taki przystepny to wlasniei 80ccm, wpisz se na allegro quest, wilga, to jest ten sam silnik :P. Co by tu dodac.. ktos kiedys napisal ze fabryczny wal jest wzmacniany, i nawet 90ccm uwali bez niczego, potwierdza to moj kumpel na swoim skuterku..

Ten text mnejszymi literami jest jak najbardziej prawdziwy, technika idzie w gore, a co by mieli z tego producenci jakby ciagle ich klienci oddawali motory do remontu.. musza tez o to dbac :P.

_________________
Nie wiek sie liczy, lecz doswiadczenie.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 6:38 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 31, 2006 7:51 pm
Posty: 2802
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Ford Sierra 2.9 V6
Ford Sierra 2.0
Romet Ogar 200
oj... powiem tyle... nie warto go odblokowywać, chyba że chcesz jeździć jeden sezon nim... wiele osób sobie pokupowało je (w końcu najtańszy chiński skuter), dotarło i odblokowało i jeździli jeden sezon, potem się zaczeło - odpala po 20min kręcenia, mocy już w ogóle nie ma, wszystko w silniku dzwoni itp... jedna dziewczyna u mnie nie odblokowywała i do teraz jeździ (2 lata) bez żadnych z tych awarii


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 8:19 am 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Maj 09, 2007 7:55 pm
Posty: 426
Miejscowość: NS
Pojazd: ibiza 6L
Tzn to zdjęcie co tam dałem to nie z mojego skuta, A różowych kabelków to ja tam mam na pęczki... chyba jakaś Chinka go składała nie Chińczyk :) Ale chyba jednak nie mam tej blokady bo jak się dobrałem do cdi to dochodzi do niego tylko 5 kabelków na 6 styków.
Kod:
__________
|x x | x |
|o x | x |
----------


gdzie o jest stykiem bez kabelka. Wypinałem wszystkie pozostałe po jednym i bez żadnego moto nie odpalał.

Gościa jak pytałem, w dniu w którym go kupiłem powiedział ze w tym moto są tylko 3 blokady. Domyślam się że jedna to będzie cdi które blokuje obroty do 5000max (tak gdzieś coś czytałem) a nie po prędkości odcinając zapłon przy 45kph, druga to rolka na wariatorze czy jak to sie tam zwie no i to coś w gaźniku. Bo jest taka śrubka na gaźniku która blokuje maxymalne otwarcie przepustnicy do ok 1/3, po jej odkręceniu kiedy mogłem dać pełny gaz, nic to nie dało... Nie wzrosła ani prędkość,ani moc, ani obroty. z tąd wnioskuję że jeszcze będzie jakaś inna blokada w gaźniku.

A co do odblokowania to też przecież zależy jak się potem skutera używa... To tak jak z samochodami, To ze silniki kręca sie do 7000rpm nie znaczy ze tyle trzeba jeździć.

_________________
http://www.kwitnaceogrody.pl - projektowanie ogrodów - aranżacje zieleni - realizacja nasadzeń


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2008 6:33 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Sie 25, 2008 12:00 pm
Posty: 365
Pojazd: Już Kupiony SpeedFight 2 :) Tylko teraz oczekiwanie 2 Tyg ;/
KingWay to chińczyk . A powiem ci że na wario masz na 100 % Rurke w filtrze musisz wyjąć, i zmień Dysze .


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:30 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Maj 09, 2007 7:55 pm
Posty: 426
Miejscowość: NS
Pojazd: ibiza 6L
byłem na pierwszym przeglądzie i chyba jakaś blokade zdjeli bo ma ciut lepsze przyspieszenie i nieporównywalnie większe prędkości osiąga. np wczoraj rozpędziłem się tak że wskazówka licznika wskazywała kontrolkę świateł długich :-D (czyli ok 80kph z duuuużej góry :)). A licznik chyba nie kłamie, bo po mieście L-ki zazwyczaj jeżdżą z maksymalną dozwoloną prędkością czyli np 40 tam gdzie jest dozwolone 40 i jadąc za L-ką (parę razy) w takim terenie licznik wskazywał mi ~40kph. Dodam też że wersja 07 ma licznik do 60kph. Wersje 08 mają do 80, ale tylko ciut dalej, mniej więcej tam gdzie 07 miał by 65... Więc one możliwe ze przekłamują bo wydaje mi się ze różnią się tylko tarczą... Z tąd pełno na necie opowieści że mój coliber jedzie 90 z blokadami (hahaha). Mi z blokadami faktycznie max 55 pokazywał i tyle. I to z lekkiej górki. Musze w końcu zrobić test z siorą i przejechać się obok jej auta i zobaczyć ile jest tak na prawdę.

Ale wracając w temat tuningu. Tu jest coś ciekawego
http://download.skuterdoktor.pl/osiagi_139_vol7.pdf
ps. dziś widziałem Skuter Romet 727
w 90% identyczny jak kingway coliber... Z tym ze jego cena to prawie 3400pln... I niech mi ktos teraz powie ze Romet dobry bo polski to go wyśmieję... To jest ten sam chińczyk tylko inaczej pomalowany, inny prędkościomierz i światło... ale reszta ta sama.

ps2. Przed chwilą siora pojechała do pracy autem to zrobiłem sobie z nią test :) Licznik pokazuje idealnie co do kilometra realna prędkość. An umówionym odcinku jechała za mną, ja jechałem 50kph, potem spytałem ją i ile miała na budziku w aucie - 50kph.

_________________
http://www.kwitnaceogrody.pl - projektowanie ogrodów - aranżacje zieleni - realizacja nasadzeń


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Sob Wrz 13, 2008 2:29 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Sie 25, 2008 12:00 pm
Posty: 365
Pojazd: Już Kupiony SpeedFight 2 :) Tylko teraz oczekiwanie 2 Tyg ;/
Każdy licznik w kiblach albo zawyża albo zaniża (kumpel ma sh 50 i jedzie 60 a kumpel jedzie SpeedFightem i u niego jest 70 km/h :))

I powiem ci że na pewno masz na CDI


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Sob Wrz 13, 2008 2:36 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Maj 09, 2007 7:55 pm
Posty: 426
Miejscowość: NS
Pojazd: ibiza 6L
Gabi napisał(a):
Każdy licznik w kiblach albo zawyża albo zaniża


No widocznie nie każdy skoro mi pokazuje tyle samo co w niemieckim samochodzie. Ale że w niektórych to sie zgodzę.

_________________
http://www.kwitnaceogrody.pl - projektowanie ogrodów - aranżacje zieleni - realizacja nasadzeń


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Sob Wrz 13, 2008 6:33 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Sie 25, 2008 12:00 pm
Posty: 365
Pojazd: Już Kupiony SpeedFight 2 :) Tylko teraz oczekiwanie 2 Tyg ;/
Ale nie zawsze dobrze pokazuje ;]

No wiesz Niemieckie auto może ma inny licznik spulany


Ostatnio edytowany przez Gabi, Sob Wrz 13, 2008 6:57 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kingway Coliber - blokady co i jak
PostWysłany: Sob Wrz 13, 2008 6:54 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 18, 2006 8:37 pm
Posty: 1128
Miejscowość: Strzebiń
Pojazd: Ogar 200
Komar 2350
Sory za OT ale co ma ciśnienie powietrza w oponach samochodu do prędkości skutera :|

_________________
200 powodów do dumy ;]

http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Ogar-200/17087


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [Kingway Coliber] blokady co i jak
PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 10:08 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Mar 17, 2009 10:05 pm
Posty: 1
Pojazd: Romet Pegaz/komar
Siema wie ktoś gdzie znajdują się blokady w Romecie pegaz lub komarku.????


Nie odkopuj i nie rób OT! Jak masz pytanie to zadaj je w odpowiednim dziale! Zamykam.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów [Kingway Coliber] Rózowy kabelek

Pero3002

3

3724

Śro Sie 05, 2009 9:47 pm

dj_bialy1988 Zobacz ostatni post

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. [Kingway Chopper 50 XT50Q] Blokady

[ Idź do stronyIdź do strony: 1 ... 4, 5, 6 ]

Lukaaas

86

49497

Pią Sty 23, 2009 11:40 pm

Jacek-J129 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów blokady kingway black horse

kamilo1108

1

14102

Wto Paź 12, 2010 8:57 pm

seba8121 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Pomozcie gdzie sa blokady w Kingway-u Yamasaki??i jak go stu

maciejjo

1

3834

Czw Lip 09, 2009 10:36 am

major122 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [Coliber] Jak ustawić zawory?

kamil1290

3

4060

Sob Paź 24, 2009 11:28 am

kamil_ziomek Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.057s | 20 Queries | GZIP : Off ]