Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 9:37 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ZAK mr 2 by SCORPION
PostWysłany: Śro Lis 26, 2008 8:24 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Lis 25, 2008 10:09 pm
Posty: 3
Pojazd: suzuki dr 600
MOJ ZAK MR 2 1963
Witam przedstawiam wam mojego zaczka w trakcie remontu..
motorower po dlugich negocjach nabylem od straszego pana z ogrodkow dzialkowych w mojej okolicy

Mopel byl w oplakanym stanie duze braki i nieorginalnosc czesci niejedna osoba poswiecila by go jako dawce ,ale jasie uparlem ze go wyremontuje predzej czy pozniej.najpierw zaczolem kompletowac wszystkie potrzebne czesci jak i literature ...
Po jakims czasie zawiozlem wszystkie elementy do piaskowania po wypiaskowaniu pomalowalem motorower minia i odstawilem tak zabezpieczony pojazd na strych domu poniewaz ojczyzna wzywala L po wyjsciu do cywila zaczolem dalsze prace prace remontowe zawiozlem pare elementow do chromowania.po niedlugim czasie dalem elementy karoseri do lakiernika w mojej pracy ktury w wolnym czasie zajmowal sie zaczkiem .
Niestety nieudalo mi sie dokonczyc lakierowania po utracie pracy z powodu redukcji zatrudnienia.Obecnie poszukuje lakiernika i zakladu zajmujacego sie chromowaniem na terenie Poznania ...

Krotka historia powstania modelu i jego dane techniczne

Model: MR 2 Żak

# Marka: ZMZ
# Model: MR 2 ŻAK
# Producent: Zakłady Metalowe Wrocław Zakrzów ul. Przedwio�nie 2
# Lata produkcji: 1960 -1965 (1963 jak podajš �ródła Polaru a dawniej Zakłady Metalowe Wrocław Zakrzów)
# Ilosc egzemplarzy: ? (90 tysięcy łacznie z Rysiem)

* Historia powstania: Wysokie koszty wytwarzania motoroweru Ry� zmusiły producenta do opracowania tańszego\ uproszczonego modelu. Powstały dwa prototypy. Pierwszy różnił sie do�ć istotnie od Rysia m.in. zawieszeniem przednim na krótkich wahaczach oraz zawieszeniem tylnym na dwóch teleskopach. Rama była w czę�ci przedniej rurowa a w cze�ci tylnej tłoczona. Siodlo zostało wykorzystane z Rysia, natomiast lampa przednia prawdopodobnie pochodziła z Simsona. W prototypie użyto silnika SM01 bez zmian. Model ten wymagał do�ć istotnych zmian w oprzyrzšdowaniu i w zwišzku z tym sporych nakładów na uruchomienie produkcji.
* Drugi prototyp był praktycznie Rysiem ogołoconym ze wszystkich "bajerów". Zniknęły więc, osłona silnika, tylna obudowa, osłona lampy, a głębokotłoczony błotni przedni został zastšpiony płytkim, takim jakie miały pó�niejsze Komary. Zawieszenie tylne i przednie pozostawiono bez zmian, a siodło kanapowe zastšpiono siodłem typu rowerowego(to na zdjęciu wyglšda mi na siodło z Simsona, a w pojazdach seryjnych stosowano siodła z pokryciem gumowym. Silnik tego prototypu wraz z osprzętem jak widać na zdjęciu pochodził z Rysia i był również wyposażony w dekompresor. Na zdjęciu można również znale�ć napęd szybko�ciomierza, nie jest on jednak z niczym połšczony. Ciekawostkš jest również puszka narzędziowa na błotniku tylnym, niewystępujšca w motorowerze seryjnym, gdzie zastšpiono jš torebkš typu rowerowego. W motorowerze seryjnym całkowicie nowš konstrukcjš był natomiast silnik. W miejsce SM01 zastosowano silnik typu S38, mniejszy, nowocze�niejszy i bardziej ekonomiczny. Była to konstrukcja opracowana przez: mgr inż Wiesława Wiatraka w roku 1958. Produkcję nowego silnika ulokowano w Nowej Dębie koło Tarnobrzegu, pó�niejszego jedynego krajowego producenta silników motocyklowych. W stosunku do Rysia uproszczono również instalacjš elektrycznš rezygnujšc z sygnału elektrycznego na rzecz dzwonka rowerowego. Żaki pozbawione były chromowanych ozdób i nawet obręcze kół były lakierowane w kolorze nadwozia. Żaki występowały w dwóch odmianach: z czę�ciš przedniš takš jak w Rysiu - tak jak na rysunku u góry strony i ten szaroniebieski na zdjęciach , oraz z oddzielnym reflektorem - taki wła�nie jest mój zielony Żak na zdjęciach poniżej.
* 15 maja 1963 roku na wniosek ówczesnego kierownika ZM Zakrzów Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego zdecydowało aby produkcjš motorowerów przenie�ć do Zakładów Rowerowych w Bydgoszczy skupiajšc się wyłšcznie na produkcji chłodziarek.


Dane techniczne:
Silnik:
Typu S-38 dwusuwowy z przepłukiwaniem zwrotnym, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem. Średnica cylindra 38 mm skok tłoka 44 mm, pojemność skokowa 49,8 ccm. Stopień sprężania 6,5. Moc maksymalna 2KM (36 KM/l) przy 5000 obr/min .Cylinder ze stopu lekkiego z tuleja żeliwną, głowica ze stopu lekkiego. Rozrusznik nożny na pedały. Osłona iskrownika tłoczona.

Gaźnik:
Poziomy typu G-12 z centralnym pływakiem o średnicy gardzieli 12 mm. Główna dysza paliwowa 0,55 mm. Filtr paliwa mokry siatkowy z przesłoną rozruchową.

Sprzęgło:
Mokre dwutarczowe z wkładkami korkowymi osadzone na wale korbowym silnika.

Skrzynia biegów:
Dwubiegowa, zblokowana z silnikiem. Zmiana biegów lewą rękojeścią kierownicy. Wskaźnik włączonego biegu. Przełożenia całkowite: I-29,16, II-13,19. Przełożenia w skrzyni I-1,68, II-1. Smarowanie olejem LUX 10, zima LUX5.

Napęd:
Łańcuchowy, od silnika do skrzyni biegów przekładnia zębata o zębach skośnych , przełożenie 4,75 (57:12), od skrzyni biegów do koła tylnego częściowo osłoniętym łańcuchem o 114 ogniwach, przełożenie 2,68

Podwozie:
Rama otwarta rurowa spawana, grzbietowa. Zawieszenie koła przedniego teleskopowe bez tłumienia na sprężynach śrubowych. Zawieszenie koła tylnego na podwójnym wahaczu z centralną sprężyną i tarczowym amortyzatorem ciernym. Siodło pojedyncze typu rowerowego z regulacja wysokości. Długość motoroweru 1850, szerokość 660mm, wysokość 1080mm. Wysokość siodełka 845mm, rozstaw osi 1254mm.
Motorower malowany był w kolorach: wiśniowa, szara, szaro-wiśniowa, zielona, szaro-niebieska.

Koła:
Niewymienne o średnicy obręczy 23". Ogumienie 2,125-23. Ciśnienie powietrza przód 1,75, tyl 2,25 bar.

Hamulce:
Bębnowe sterowane mechanicznie. Bębny ze stopu lekkiego, z wtopioną żeliwną wkładka.

Instalacja elektryczna:
Jednoprzewodowa o napięciu 6V. Prądnica-iskrownik dwucewkowa o mocy 17W. Prądnica umieszczona na lewym czopie wału korbowego pod kołem magnesowym. Wyprzedzenie zapłonu 4,5 (34st.) przed ZZ. Rozwarcie styków przerywacza 0,5 +/-0,1 mm. Świeca zapłonowa M14x175. Odstęp elektrod świecy 0,5 mm. Lampa przednia dwuświatłowa 15/15W, tylna 3W. Dzwonek typu rowerowego.

Pojemności:
Skrzynka biegów 0,75 l Zbiornik paliwa 8 (5,75) l.

Cieżar: własny 52 kg,

Zużycie paliwa:
2,5 l/100 km przy 45 km/h

Wskaźniki:
Stosunek mocy silnika do ciężaru 30 KM/T
Szybkość maksymalna 50 km/h,
Szybkość użytkowa 35 km/h

Wyposażenie:
Komplet kluczy i pompka do kół.




Moj zak :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez scorpion2185, Śro Gru 10, 2008 8:35 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: ZAK mr 2 by SCORPION
PostWysłany: Śro Lis 26, 2008 8:54 pm 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców

Rejestracja: Czw Maj 05, 2005 2:33 pm
Posty: 2394
Miejscowość: Bytom/Lubliniec
Pojazd: VW Golf Mk3 1.9td '92,
3xMr01 Ryś'58,'59,'60 :]
Były ;( :
Romet Ogar 200'86 (223 70ccm),
Yamaha RD 350 YPVS '90
Hmm. Nawet ładnie. Ciężko w ten sposób jest ocenić oryginalność i kompletność sprzętu. Szaprunki na baku masz trochę krzywo.


Jakby co to mam ramkę na bak do Żaka w nowym chromie.

_________________
There are two kinds of motorbikes: two strokes, and four jokes. taak

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej pić wódkę. takk


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: ZAK mr 2 by SCORPION
PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 12:05 am 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 10, 2006 3:37 pm
Posty: 112
Miejscowość: Kobyłka
Pojazd: Ryś mr1b, Komary 231, 2320, 2330, 2350, 2351, 2361, Pony 301, Pegaz 700, 710, 750, 760 Polo, Wsk M06B1 Simson Sr4-4
Całkiem fajnie to wyglada. Zobaczymy poczekamy jak bedzie prezentował sie cały.
Mam jedno ale.. podejzewam ze szparunki kupiłeś n allegro u niejakiego jacwalc czy jakośn tak... i tu teraz mim zdaniem koles ma źle oprfacowane szparunki na osłone spręzyny centralnej. Napis "Żak" był zupełnie inny.Na kilku zdjeciach i na jednej z osłon które tez posiadam jest on zupełnie inaczej skomponowany i z rególy wystepuje w kolorze nadwoza - u Ciebie byłby czerwony.

_________________
Nowy adres Strony -http://www.jacomoto.pl


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: ZAK mr 2 by SCORPION
PostWysłany: Śro Gru 10, 2008 8:33 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Lis 25, 2008 10:09 pm
Posty: 3
Pojazd: suzuki dr 600
napewno siodlo jest nie orginalne malowanie tez ..mam niepewnosc co do stacyjki


apollan Jakby co to mam ramkę na bak do Żaka w nowym chromie.

ile bys chcial za ramke??


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: ZAK mr 2 by SCORPION
PostWysłany: Śro Gru 10, 2008 9:52 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 21, 2008 4:20 pm
Posty: 104
Miejscowość: Władysławowo
Pojazd: Rower ...
Hmm... dlaczego nie widzę fotek ?
Bardzo ładny opis. :D 10/10

_________________
Zbieram na Honde Nsr 50 :D
Fundusze: -|||||||||||||||||||
Piszę poprawnie po polsku.
Mojemoto.pl


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: ZAK mr 2 by SCORPION
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 7:27 am 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców

Rejestracja: Czw Maj 05, 2005 2:33 pm
Posty: 2394
Miejscowość: Bytom/Lubliniec
Pojazd: VW Golf Mk3 1.9td '92,
3xMr01 Ryś'58,'59,'60 :]
Były ;( :
Romet Ogar 200'86 (223 70ccm),
Yamaha RD 350 YPVS '90
Za ramkę 40zł.

_________________
There are two kinds of motorbikes: two strokes, and four jokes. taak

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej pić wódkę. takk


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.052s | 26 Queries | GZIP : Off ]