Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 72cm, a mała prędkość
PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 5:35 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 11, 2009 7:40 am
Posty: 94
Miejscowość: LJa
Pojazd: bolid zumico quick
Mam założony 72ccm cylek i prędkość, gdy zajdzie to 70km/h (real), gdzie na 50ccm miałem 60km/h. Moc i przyśpieszenie wzrosły to oczywiste. Obecnie mam rolki 5,5g, docisk seryjny i sprężynki niebieskie. Wsadzałem rolki cięższe - mniejszy v-max (58km) i MUŁ, za to rolki mniejsze lepsze przyśpieszenie, ale v-max tylko 58km. Gaźnik mam 24mm, regulowałem na dyszy 90, 95 i 102 - która została, bo najlepiej się sprawuje. Na dyszach 90 i 95 nie sprawdzałem v-maxu, bo nowy cylek nie chciałem dawać, ale jak na 102 tylko 70km/h to na tamtych z pewnością nie będzie więcej. Na jeden obrót koła mam 11 obrotów sprzęgła. Czyli nie jest blokowana przekładnia. Blokad żadnych. Zmieniłem pasek na gates powerlink i v-max minimalnie spadł, bo ten nowy pasek jest trochę krótszy. Myślę, że po czasie pasek się dostosuję do napędu?

Co robić? Czy pozostała mi tylko wymiana przekładni :shock: ......??

Czy byłaby to kwestia złego dotarcia. Zaraz po odbiorze musiałem go trochę przegazować, bo regulowałem gaźnik, później ze 130km jeździłem z prędkością max 30-40 z przerwami i dzisiaj bawiłem się zmieniałem wariatory rolki i musiałem przegonić go żeby sprawdzić v-maxa. Czy to by zaszkodziło? Stał się teraz trochę słabszy, ale pewnie to wina tego paska, bo na starym inaczej się sprawywał. Co mam teraz robić? Dalej docierać z prędkością 40km?

_________________
Był kiedyś bardzo dobry LP'owiec, który zajmował się pirotechniką. Miał dwie pasje. PK stopniowo odkładał na bok. Lecz pewnego dnia coś mu nie wyszło

Poparzenia 2 stopnia = Koniec z piro!
Od tego czasu LP'owcy nie lubią pirotechników.
JUŻ 3 LATA!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: 72cm, a mała prędkość
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 11:24 pm 
Offline

Rejestracja: Nie Kwi 01, 2012 1:40 pm
Posty: 8
Pojazd: Jawa 50, Honda Tact
Po pierwsze to jest to 4t czy 2t? Jeśli to 2t to nie dziw się że tylko tyle leci ponieważ do tego jeszcze wydech odpowiedni jest potrzebny bo bez niego to kaplica, a sama jakość wykonania takiego cylka to też zostawia wiele do życzenia. Jakie wariatory zakładałeś, te po 70zł? Już widziałem przypadek jak jeden się po 100km spalił:D więc nie polecam, jak już to jakiś markowy a to kosztuje. Po co ci taki wielki gaźnik przy tej pojemności? Przy b. wysilonych cylindrach 2t wsadzane są 21mm, a do twojego to poleciłbym max 19mm. Następną sprawą jest to że pasek MUSI być wymiarów takich jak oryginalny ponieważ nieodpowiedni pasek nie pozwala osiągnąć pewnych przełożeń i dzięki temu skuterek może być słabszy, więcej palić, być wolniejszy a w ekstremalnych sytuacjach potrafi go rozszarpać. Co do docierania to nie duś go ciągle na 40km/h tylko co jakiś czas odkręć manetkę niech choćby przez 10s poczuje obroty.:) Najważniejsze w docieraniu jest to aby nie przegrzać. Ja swojego piździka butowałem jak tylko wyjechałem z garażu po remoncie i nikt nie mógł się do kompresji przyczepić. Więc mogą być nawet wysokie obroty, ale ważne jest to aby robić często przerwy aby nie przegrzać silnika a będzie dobrze. Więc jeśli tylko chwilowo mu odkręciłeś manetkę na full to nawet dobrze zrobiłeś moim zdaniem. Ale się rozpisałem, lecz myślę że wyjdzie na dobre.:D


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.044s | 26 Queries | GZIP : Off ]