Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 9:27 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 14, 2012 9:26 am
Posty: 358
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Pojazd: Xsara VTS
Siema <soczek>

Ogólnie rzecz biorąc zbliża mi się osiemnastka (w wakacje), więc wypadałoby mi poszukać jakiegoś auta.
Rozglądam się w tym temacie od jakiś dwóch miesięcy. Nie kieuję się w poszukiwaniach jakimś sprtowym zapędem, bardziej zależy mi na sylwetce auta, komforcie, kosztach części i utzymania oraz w miarę bogatym wyposażeniem.

Na początku moich poszukiwań wpadł mi w oko Nissan 200 SX S13, jednak z uwagi na to jak te auta są traktowane, że nie są zbyt wytrzymałe blacharsko i mechanicznie oraz mają kiepskie wyposażenie zaniechałem swoje poszukiwania.

Jakoś niedawno w natknąłem się w gazecie na zdjęcie BMW M3 E36 i muszę przyznać, że zakochałem się w tych kształtach po uszy :D
Od razu wszedłem na allegro i polukałem, pomyślałem sobie, jak to może być takie tanie?

Jednakże nie mam zbytnio pieniędzy odłożonych na auto, postanowiłem wyrwać coś powypadkowego, oczywiście koniecznie w coupe.
Wiem, że BMW słyną z niezawodności, ale warto byłoby się upewnić, czy to będzie dobry zakup.

Znam dobrze kilku lakierników, jeden jest nawet moim sąsiadem, więc problemu nie będzie z blacharką. Nie ukrywam, że takim autem chciałbym pojeździć dłużej, więc w grę może wejść malowanie całego auta, jeżeli będzie tego wymagało.
Co do stanu auta to chciałęm wyrwać coś w miarę taniego, tak do 2 tyś., jakaś skóra na pokładzie i ogólnie ładne wnętrze, szukam tylko takich z rozbitym przodem z nietkniętą mechaniką (porozbijame błotniki, maska, zderzak, lampy)

W związku z tym autem mam kilka pytań i jedną prośbę.

PYTANIA:
Czy części są drogie?
Na co warto zwrócić uwagę przy kupnie najbardziej?
Czego unikać, jakie usterki dyskwalifikują?
Jakie opinie mają silniki 1.6 i 1.8 i ile palą (bo tylko takie mnie interesują) i jak współpracują z instalacją LPG?
Co się często psuje?
Czego powinienem unikać?

PROŚBA:
Gdybyście natknęli się na ogłoszenie w internecie jakiegoś E36 mechanicznie sprawnego w coupe i z wyżej wymienionymi silnikami do 2 tyś., to bardzo proszę o podesłanie linka na PW ;-)


Adios <piwo>


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 11:38 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 12, 2012 9:31 pm
Posty: 411
Miejscowość: Waganiec
Pojazd: Garbus, E34 i stara Polówka. Ponad 20 jednośladów.
Osobiście nie polecam tego auta. Blacha słaba, często mocno pordzewiałe. Zazwyczaj są lub były w posiadaniu młodych katów i amatorów driftingu. Jeżeli już się zdecydowałeś na ten model to szukaj coś sprowadzonego, coś co nie było w rękach Polskich młodocianych. Nie twierdze że wszystkie E36 są szrotami ale uważaj żebyś na takiego nie trafił tak jak mój kolega. Dał 6k za 325 a w krótkim czasie okazało się ze nawet dach ma po szpachlowany... Znajomy wioskę dalej dał 3 lata temu 8k za 316 od jakiegoś młodego łepka, niby wszystko lala a silnik padł po 2 miesiącach... Weź sobie kogoś kto się zna bo są to świetne samochody o ile są z dobrych rąk. U nas jeździ taka, sprowadzona jakiś rok temu, 2,5k+opłaty, BAJKA! Powodzenia w poszukiwaniach ;)

_________________
Jeśli masz jakieś wraki motocykli, zbędne cześć, dokumenty- pisz, na pewno się dogadamy ;) (Za części do Ogarów i Komarów dziękuje, mam sporo, mogę sprzedać na kilogramy ;)

Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 12:36 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 08, 2008 3:22 pm
Posty: 1235
Miejscowość: Łowin
Pojazd: Romet chart 210
Golf IV 1.9 tdi AHF
za 2k ciężko kupić golfa II.... a ty chcesz e36 :V haha no weź chłopie dobrego poloneza kupisz ale nie z silnikiem rovera oczywiście :) za 2k kupisz gównoo a nie beeme więc odpuść sobie :) pomyśl nad autem które mało pali a części znajdziesz w sklepie z częściami do komarka typu opel astra 1.6 nawet z gazem, no jakieś typowe auta nie bmw za 2tysiące kolego ;)

_________________
Cytuj:
23:04 apollan
bierz mnie jeszcze ogierze

lokurva


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 9:13 am 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 12, 2012 9:31 pm
Posty: 411
Miejscowość: Waganiec
Pojazd: Garbus, E34 i stara Polówka. Ponad 20 jednośladów.
Kurde nie zauważyłem że chcesz do 2k.... To zmienia postać rzeczy, do 2k nie kupisz ŻADNEGO BMW którym się nacieszysz. Ja mam E34 w dobrym stanie ale jak bym dostał 5,5k to może bym i opylił... Jak kolega wyżej Astra to dobre rozwiązanie, tania w eksploatacji i stosunkowo mało awaryjna. Golfy II też są niedobite, myślę że za 2k można znaleźć jakiegoś w miarę sensownego. Nie rzucaj się na Bete jeśli masz mocno ograniczony budżet.

_________________
Jeśli masz jakieś wraki motocykli, zbędne cześć, dokumenty- pisz, na pewno się dogadamy ;) (Za części do Ogarów i Komarów dziękuje, mam sporo, mogę sprzedać na kilogramy ;)

Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 12:05 pm 
Offline
Junior Admin
Junior Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 20, 2006 2:39 pm
Posty: 4082
Miejscowość: Poznań
Pojazd: Yamaha TDM 900 '03
Yamaha TRX 850 '98
Fiat Seicento 1.2 16v Abarth 6speed '98
Seat Ibiza 1.4 16v '07
Był:
Romet Pony 50 M2 `81 (x2)
Romet Ogar 200 Cafe Racer `85
Honda NTV 650 '96
Honda FMX 650 '08
Fiat Punto II 1.9 JTD '00
Fiat Stilo 1.9 JTD '05
Fiat Grande Punto 1.4 16v '06
Jak sądzisz, że 200 SX są ciężko traktowane to chyba nie wiesz jak traktowane jest większkość BMW :F

_________________
Yamaha TRX 850 '98 + Yamaha TDM 900 '03

http://www.bikepics.com/members/magnum200


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 12:30 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 09, 2010 6:38 pm
Posty: 597
Miejscowość: [RDE]
Pojazd: YAMAHA FJR 1300 '03
BMW E39 520i '00

Był:
Kawasaki Z1000 '06
Kawasaki Z750S '05
PEUGEOT 306 2.0 HDI KOMBI '01
Yamaha TDR 125 '01
HONDA MTX 80 R2 '90
ROMET OGAR 200 '87
FORD MONDEO MK1 '96
WSK 125 M06 B3
Mam Astre F na sprzedaż z tym, że przód rozbity :F gaz ma, 9l gazu w cyklu mieszanym (spalanie eleganckie) silnik 1.6 16V.

_________________
http://kwejk.pl/obrazek/370685


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 4:50 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 14, 2012 9:26 am
Posty: 358
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Pojazd: Xsara VTS
Pelas napisał(a):
za 2k ciężko kupić golfa II.... a ty chcesz e36 :V haha no weź chłopie dobrego poloneza kupisz ale nie z silnikiem rovera oczywiście :) za 2k kupisz gównoo a nie beeme więc odpuść sobie :) pomyśl nad autem które mało pali a części znajdziesz w sklepie z częściami do komarka typu opel astra 1.6 nawet z gazem, no jakieś typowe auta nie bmw za 2tysiące kolego ;)


Za 2 k można kupić BMW, tylko czytajcie kurwa uważnie temat bo napisałem, że ROZBITĄ!! Przykładem na to jest auto Sławka. Trudno Wam uwierzyć, że takie BMW po wypadku nie jest więcej warte? Poza tym, wiem ile pali BMW i jestem tego świadomy. Nie mieszkam pod mostem, jeżeli będzie się tylko "lało i jeździło" po doprowadzeniu do idealnego stanu to spokojnie sobie poradzę z utrzymaniem.

kuba063 napisał(a):
Kurde nie zauważyłem że chcesz do 2k.... To zmienia postać rzeczy, do 2k nie kupisz ŻADNEGO BMW którym się nacieszysz. Ja mam E34 w dobrym stanie ale jak bym dostał 5,5k to może bym i opylił... Jak kolega wyżej Astra to dobre rozwiązanie, tania w eksploatacji i stosunkowo mało awaryjna. Golfy II też są niedobite, myślę że za 2k można znaleźć jakiegoś w miarę sensownego. Nie rzucaj się na Bete jeśli masz mocno ograniczony budżet.


Astry nigdy nie kupie, poza tym budżetu nie mam ograniczonego do 2k albo ustalonego z góry, bo zamierzam auto wyremontować. Myślę, że nie ma po co wydawać więcej niż 2k na uto w które pójdzie jeszcze dwa razy tyle. A dlatego chce kupić rozbite, żeby mieć pretekst do pomalowania, bo nieciekawie jest z blacharką w E36, ale też taniej wychodzi kupić rozbite i zrobić samemu (i w pewnym sensie bezpieczniej)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 7:22 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 12, 2012 9:31 pm
Posty: 411
Miejscowość: Waganiec
Pojazd: Garbus, E34 i stara Polówka. Ponad 20 jednośladów.
Sam sobie zaprzeczasz swoimi wypowiedziami ale ok... Rób jak tam sobie chcesz.

_________________
Jeśli masz jakieś wraki motocykli, zbędne cześć, dokumenty- pisz, na pewno się dogadamy ;) (Za części do Ogarów i Komarów dziękuje, mam sporo, mogę sprzedać na kilogramy ;)

Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 8:45 pm 
Offline
Junior Admin
Junior Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 20, 2006 2:39 pm
Posty: 4082
Miejscowość: Poznań
Pojazd: Yamaha TDM 900 '03
Yamaha TRX 850 '98
Fiat Seicento 1.2 16v Abarth 6speed '98
Seat Ibiza 1.4 16v '07
Był:
Romet Pony 50 M2 `81 (x2)
Romet Ogar 200 Cafe Racer `85
Honda NTV 650 '96
Honda FMX 650 '08
Fiat Punto II 1.9 JTD '00
Fiat Stilo 1.9 JTD '05
Fiat Grande Punto 1.4 16v '06
I spuść z tonu bo z debilami nie rozmawiasz.

_________________
Yamaha TRX 850 '98 + Yamaha TDM 900 '03

http://www.bikepics.com/members/magnum200


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 5:49 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 05, 2012 11:48 am
Posty: 169
Miejscowość: Dębica
Pojazd: .
Poprzednie: WSK 125 B3 ('84)
Golf MkII 1.3 ('90)
Opel Astra F 1992
Aktualne:
Mitsubishi Galant '97 2.0
Szukaj - a znajdziesz. Co do silników to 1.6 jest najsłabszym w takiej kategorii,prawie żadne miłośnik na forach nie poleca tego silnika bo jest po prostu słaby. (mówię tylko to co użytkownicy,właściciele) jeżeli chodzi Ci o spalanie to w tej kwestii zdecydowanie każdy poleca silnik 1.8i albo 1.8is...z tego,że ten pierwszy ma 115koni a drugi 140 :) a spalanie jest niewiele większe niż w 1.6 a wrażenia dużo lepsze.
Co do wypowiedzi kolegi gdzieś z góry, często widuję różne BMW (mowa o e30,e36) i prawie nigdy nie widuję ich z rdzą. Więc nie zgodziłbym się z tym,że mają słabe blachy :D no chyba,że mowa o takich co latami pod chmurką stoją,ale to zdecydowana mniejszość. Na pewno mają lepsze blachy niż Ople produkowane do 2000roku. (ojciec ma astrę 97r) :P Jednak i tak wszystko sprowadza się do jednego stwierdzenia: się dba,się ma. Co do silnika,na Twoim miejscu szukałbym 1.8is.

_________________
Live to Ride.


[quote="SzyMZek"]Zalatuje fuszerką, to tak jak na brudną du^pe zakładać czyste majtki :F[/quote]


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 10:42 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 12, 2012 9:31 pm
Posty: 411
Miejscowość: Waganiec
Pojazd: Garbus, E34 i stara Polówka. Ponad 20 jednośladów.
I widzisz, właśnie wyszło sidło z worka... To że nie widzisz rdzy nie znaczy ze jej nie ma, szpachel na rdzę jest modny z resztą napisałem to parę postów wyżej... "Miłośnicy" powiadasz, nie wiem jak rozumiesz to pojęcie ponieważ wg mnie prawdziwy miłośnik nigdy nie kupi stukniętego auta, woli rdzę niż świadomość że ma fure po stłuczce ;) zamykam się już bo ta dyskusja nie ma większego sensu.

_________________
Jeśli masz jakieś wraki motocykli, zbędne cześć, dokumenty- pisz, na pewno się dogadamy ;) (Za części do Ogarów i Komarów dziękuje, mam sporo, mogę sprzedać na kilogramy ;)

Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 3:30 pm 
Offline
Junior Admin
Junior Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 20, 2006 2:39 pm
Posty: 4082
Miejscowość: Poznań
Pojazd: Yamaha TDM 900 '03
Yamaha TRX 850 '98
Fiat Seicento 1.2 16v Abarth 6speed '98
Seat Ibiza 1.4 16v '07
Był:
Romet Pony 50 M2 `81 (x2)
Romet Ogar 200 Cafe Racer `85
Honda NTV 650 '96
Honda FMX 650 '08
Fiat Punto II 1.9 JTD '00
Fiat Stilo 1.9 JTD '05
Fiat Grande Punto 1.4 16v '06
Jak nie widziałeś jeszcze BMW z rdzą to jeszcze mało BMW widziałeś :F

_________________
Yamaha TRX 850 '98 + Yamaha TDM 900 '03

http://www.bikepics.com/members/magnum200


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 6:51 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 14, 2012 9:26 am
Posty: 358
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Pojazd: Xsara VTS
Mielno napisał(a):
Szukaj - a znajdziesz. Co do silników to 1.6 jest najsłabszym w takiej kategorii,prawie żadne miłośnik na forach nie poleca tego silnika bo jest po prostu słaby. (mówię tylko to co użytkownicy,właściciele) jeżeli chodzi Ci o spalanie to w tej kwestii zdecydowanie każdy poleca silnik 1.8i albo 1.8is...z tego,że ten pierwszy ma 115koni a drugi 140 :) a spalanie jest niewiele większe niż w 1.6 a wrażenia dużo lepsze.
Co do wypowiedzi kolegi gdzieś z góry, często widuję różne BMW (mowa o e30,e36) i prawie nigdy nie widuję ich z rdzą. Więc nie zgodziłbym się z tym,że mają słabe blachy :D no chyba,że mowa o takich co latami pod chmurką stoją,ale to zdecydowana mniejszość. Na pewno mają lepsze blachy niż Ople produkowane do 2000roku. (ojciec ma astrę 97r) :P Jednak i tak wszystko sprowadza się do jednego stwierdzenia: się dba,się ma. Co do silnika,na Twoim miejscu szukałbym 1.8is.


W coupe jest tylko 1.8is, ta wersja 115 KM jest we wszystkich wersjach oprócz coupe. Bardzo dobre opinie mają te silniki.

Rdza wiem, że jest w E36 powszechna, ale wszystko jest do zrobienia, tragicznie nie jest.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 2:28 am 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 05, 2012 11:48 am
Posty: 169
Miejscowość: Dębica
Pojazd: .
Poprzednie: WSK 125 B3 ('84)
Golf MkII 1.3 ('90)
Opel Astra F 1992
Aktualne:
Mitsubishi Galant '97 2.0
Każdą rdzę da się zlikwidować, nie mówię też,że kompletnie żadnej nie widziałem :D ale jeśli chodzi o e36 to rzadko. Częściej zapuszczone e30stki są zardzewiałe..

_________________
Live to Ride.


[quote="SzyMZek"]Zalatuje fuszerką, to tak jak na brudną du^pe zakładać czyste majtki :F[/quote]


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: BMW E36 - Czy warto?
PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 10:34 am 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców

Rejestracja: Czw Maj 05, 2005 2:33 pm
Posty: 2394
Miejscowość: Bytom/Lubliniec
Pojazd: VW Golf Mk3 1.9td '92,
3xMr01 Ryś'58,'59,'60 :]
Były ;( :
Romet Ogar 200'86 (223 70ccm),
Yamaha RD 350 YPVS '90
Kuba dobrze napisał, te auta nigdy nie miały lekko, ostatnio w e46 spawaliśmy próg z podłogą bo tak zrobiona po strzale ze po kilku latach okazało się ze troszku ugniła, a z zewnątrz lalka nic nie poznasz...

_________________
There are two kinds of motorbikes: two strokes, and four jokes. taak

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej pić wódkę. takk


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Mazda 323 1.7 diesel. Warto? Jakieś opinie?

szachcik

1

3312

Wto Lis 30, 2010 11:30 pm

Grzechu Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.059s | 24 Queries | GZIP : Off ]