Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Passat B5] Problem z klimatyzacją
PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 7:42 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Mar 18, 2007 3:30 pm
Posty: 842
Miejscowość: Nakło
Pojazd: GOLF III TDI , Polonez Caro 1.4GLI,
Simson SR50, WSK 125, Chart, CZ Cross 250
Siema, mam problem z klimatyzacją w passacie. Rok temu jak go kupiłem, to sprężarka była całkiem zatarta, a w układzie nie było czynnika. Kupiłem używkę od audi, po zamontowaniu wszystko było ok, bez problemu chłodziło do 7* Celsjusza przy kratce nawiewu.
W tym roku zauważyłem już wiosną, że trochę słabiej chłodzi, co potwierdziło się w pierwszą falę upałów. Pojechałem więc do magika, no i okazało się, że czynnika jest sporo (pełny układ ma 700gr, u mnie było coś ponad 500gr), jak na ten wiek auta, to wręcz mały ubytek (przede mną był gościu też paskiem, tylko po lifcie i brakowało mu ponad 400).
Olej był, wszystkie testy w tej całej kosmicznej maszynie wyszły ok, jednak po odpaleniu okazało się, że winę za brak chłodzenia ponosi sprężarka - różnica ciśnień była za mała (wiem, że to nie jest stwierdzenie godne inżyniera budowy maszyn, no ale nie znam konkretnych wartości). Tak czy inaczej nabiłem układ i tak jeździłem, coś tam chłodziło.
Teraz moim zdaniem jest gorzej, przede wszystkim długo trzeba czekać, żeby w ogóle zaczęło lecieć jakkolwiek chłodniejsze powietrze, poza tym działa słabo - jeśli ustawię sobie na twarz, to jest spoko, ale nawet w długiej trasie jak jest cały czas włączona, to w aucie jest naprawdę gorąco, szczególnie z tyłu. Maksymalnie udało się zejść do 15* przy kratce nawiewu, potem już nawet powoli rosło.

Zastanawiam się teraz co z tym zrobić - co może być nie tak, że tak szybko wykończyła się sprężarka? Oczywiście nie wykluczam, że po prostu już była na wykończeniu, ale boje się, że założę nową i zaraz będzie po niej.
Mam zagięte (spłaszczone) dwa przewody, które idą obok miski olejowej, czy to może mieć wpływ (większe obciążenie)?
Druga sprawa - jak kupiłem auto, to przez X czasu wcześniej układ był bez czynnika, to może mieć jakiś związek?

Kwestia ostatnia - co najlepiej kupić? Z używkami jest trochę lipa, nawet gdybym miał jakimś cudem możliwość przetestować jeszcze w aucie, to wiele nie powie o tym jak długo wytrzyma. Regenerowane niby pewniejsze, choć droższe kilkukrotnie, a gwarancje zazwyczaj mają na pół roku,czyli w przyszłym sezonie może już nie działać i nic nie zrobię. Temat nowych pozwolę sobie pominąć.

Sprężarkę mam zexela, coś takiego http://allegro.pl/sprezarka-klimatyzacj ... 93947.html

Ponieważ w przyszłym tygodniu ma być podobno nawet 35* proszę o pilne porady :F

_________________
Simson SR50 PolskaJazda.pl


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5] Problem z klimatyzacją
PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 7:27 pm 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców

Rejestracja: Czw Maj 05, 2005 2:33 pm
Posty: 2394
Miejscowość: Bytom/Lubliniec
Pojazd: VW Golf Mk3 1.9td '92,
3xMr01 Ryś'58,'59,'60 :]
Były ;( :
Romet Ogar 200'86 (223 70ccm),
Yamaha RD 350 YPVS '90
Cytuj:
Druga sprawa - jak kupiłem auto, to przez X czasu wcześniej układ był bez czynnika, to może mieć jakiś związek?


Tak, jak najbardziej. Producent przewiduje, że po 3 dniach rozszczelnienia układu osuszacz nadaje się do wymiany.

Przypuszczam powód stary jak świat, czyli opiłki w układzie, które są pozostałością po zatarciu poprzedniej sprężarki. Po czasie "nowa" sprężarka padnie od tych opiłków, chyba nie muszę tego mówić. Jedyny sposób to płukanie całego układu, co nie jest tanie, i nie każdy umie to zrobić, a na dodatek 100% gwarancji nigdy nie ma.

_________________
There are two kinds of motorbikes: two strokes, and four jokes. taak

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej pić wódkę. takk


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [Passat B5] Problem z klimatyzacją
PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 10:30 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 08, 2008 3:22 pm
Posty: 1235
Miejscowość: Łowin
Pojazd: Romet chart 210
Golf IV 1.9 tdi AHF
w pasku masz filterek siateczke przy zaworze na zgrubieni wezy u gory na podszybiu to odkrecasz wyciagasz filterek dmuchasz chuchasz bo jest zajebany wkladasz napełniasz i mrozi :F

_________________
Cytuj:
23:04 apollan
bierz mnie jeszcze ogierze

lokurva


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Problem z radiem

elwis2

7

4947

Czw Paź 25, 2012 5:51 pm

pawzl Zobacz ostatni post

Brak nowych postów astra 1.7 dti problem

DoMinator94

0

11946

Pon Gru 07, 2015 7:25 pm

DoMinator94 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów problem z ABSem w zime

Jaceq

4

12644

Nie Sty 25, 2015 4:31 pm

DoMinator94 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Silnikowy problem z VW Polo.

Jacek-J129

5

4696

Wto Sty 11, 2011 12:34 pm

Addadko Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Problem - od czego blachy - ????

chartmen

3

3632

Czw Gru 01, 2011 9:46 pm

BEBAK Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.053s | 24 Queries | GZIP : Off ]