Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pią Maj 17, 2024 5:36 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Czy uwaÂżasz, iÂż ten motocykl jest bardzo dobrym motorowerem?
Jest świetny 23%  23%  [ 9 ]
Jest dobry, chodź mógłby być lepszy 23%  23%  [ 9 ]
Taki sobie 28%  28%  [ 11 ]
Jest do niczego 26%  26%  [ 10 ]
Razem głosów : 39
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kingway Chopper 50ccm/Kinroad Chopper/XIN TIAN XT 50/Jolly
PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 12:55 am 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 12, 2007 9:53 am
Posty: 56
Miejscowość: Kielce
Myślę, że taki temacik się przyda.

Moja rada dla kupujących ten motorek:
Jak już kupimy, dojedziemy do domku do zalecam przykręcić wszelkie śrubki i inne - często podczas jazdy motor się trzęsie (to skutek słabo przykręconych drobiazgów, np. lampy), w niektóre miejsca włożyłem gumę, żeby to wszystko podczas większych obrotów nie trzęsło się tak bardzo, teraz przy prędkości 70 km/h przestała mi się trzęść lampa i dźwignia zmiany biegów. Poza tym to dokręcić po jeszcze jednej nakrętce pod siedzeniami - mi już raz siedzenie puściło, teraz mam po 2 nakrętki i wszystko trzyma pięknie.

W najbliższym czasie planuję zakup modułu zapłonowego 6ścio pinowego, jeśli byłby wcześniej jakiś zestaw odblokowujący, to najpierw jego bym kupił. Jakieś mniejsze sakwy, piórnik, frędzle na manetki - małe drobiazgi a motor wygląda bardzo imponująco ;]

A teraz pytanie do Was:
Czy jest już jakiś opracowany, lub ktoś dogłębnie WIE, gdzie, i w jakiej postaci umieszczone są blokady w tym motorku(wersja z 3ma zegarami), i czy można kupić gdzieś zestaw odblokowujący (widziałem na allegro zestawy do Keeway'ów, i innych)

Jeśli macie jakieś pytania - piszcie śmiało! Ja, oraz inni użytkownicy tego motocykla z pewnością odpowiemy na Wasze pytania. <z jezorem>

Pozdrawiam.


;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 11:02 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Pią Cze 01, 2007 3:50 pm
Posty: 37
Miejscowość: ******
ja tez mam ten motor tylko z jednym zegarem i nie wiem ile dokladnie pocisnie bo licznik tylko do 65 mam. Przy wiekszych obrotach tez mi sie cos trzesie tylko nie wiem co to jest taki dziwny dzwiek jakby cos ocieralo o cos. jedyne co mnie nie pokoi to czarna swieca :/ i nie wiem czym to jest spowodowane


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 6:46 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Mar 10, 2007 1:34 pm
Posty: 50
Miejscowość: Pyzdry
Ja również jestem posiadaczem tego choppera i jestem z niego bardzo zadowolony. Ja mam zablokowanego i jadę nim max 50 km/h. Ktoś wie jak go odblokować żeby jechał 80 km/h ja mam wersje z jednym licznikiem i nazwa to Moto magnus Jolly 50

Pozdrawiam

_________________
Motór dotarty można szalec ^^


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 9:29 am 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 12, 2007 9:53 am
Posty: 56
Miejscowość: Kielce
Musisz blokady zdjąć ale to zależy z którego roku masz motor, oraz jaką wersję.
Ale chyba blokady są te same:
Poniżej zamieszczonych jest kilka pomysłów na podniesienie osiągów Kinga z 06r ale także z 07r.
-Kruciec ssący jest zwężony przy części którą przykręca sie do głowicy, fabryczny kruciec ma 9mm średnicy nalerzy go rozwiercić do ok. 15mm. Rozwiercony kruciec daje troche większy V-max, przyspieszenie, przy gwałtownym dodaniu gazu się tak nie dławi oraz polepsza sie reakcja na gaz
-Moduł zapłonowy (główna blokada w 07r.) można wymienić na tuningowy gdyż na fabrycznym silnik kręci się tylko do 5500 obr/min najlepiej na taki przy którym silnik bedzie mógł osiągnąć do 10 000 obr/min
-Rozwiercony tłumik daje bardziej basowy pomruk i jest głośniejszy. Rozwiercamy go w następujący sposób: bierzemy wiertatke i jakieś w miare duże wiertło i wiercimy w blaszce która jest do okoła rurki, najlepiej jest wywalić tą rurkę, wiercić otwory o okoła niej, aż będzie sie dało wyrwać ją. Potem bierzemy wiertło długości tłumika i powtażamy czynność na blaszce w głębi tłumika.
-Filtr stożkowy, najlepiej jest go wymienić odrazu bo prędzej czy później itak sie rozleci (pewnie gdzieś na drodze), rozmiar filtra pasujący do łosia to 35mm, różnice zauważysz odrazu, będzie troszke głośniejszy ale polepszš się osiągi i w połączeniu z rozwierconym tłumikiem moto będzie miał dźwięk niemal prawdziwego choppera
-zmiana zębatki zdawczej(14z) na większą(16z) moto straci troche mocy ale zwiększy mi się V-max
Po takich przeróbkach moto pali mi 2.5 l/100km
Bardziej ambitni mogą zakupić jeszcze zestawy podnoszące pojemność i całe silniki 125ccm lub 150ccm


[ Dodano: 1 Wrzesień 2007, 23:42 ]
Właśnie się dowiedziałem, że motorki z 07 roku, szczególnie te z 3ma licznikami, nie mają blokady w krućcu, z resztą to chyba oczywiste, gdyż mój motorek(3 liczniki 2007r) powinien jechać 45 km/h a jak dobrze pociągne to pojedzie ponad 65 km/h, z blokadą modułową.

Tak więc do odblokowania w tej wersji tego roku jest tylko moduł zapłonowy(5 pin, trzeba kupić 6ścio pinowy), rozwiercić tłumik ale doda to tylko trochę mocy ale za to dość ładny pomruk i bass, no i ta zębatka zdawcza.


Pozdrawiam.

PS. Przepraszam za post pod postem.

@Wruuum

A ta świeca czarna to może właśnie przez moduł?

_________________
Kingway Chopper 50ccm
Leike LK 50Q-3


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 7:36 pm 
Offline

Rejestracja: Nie Wrz 09, 2007 2:21 pm
Posty: 7
Miejscowość: Częstochowa
Ja też jestem posiadaczem tego motorka zakupiłem go w salonie około miesiąca temu i też jest zablokowany podobno ale jak byłem w serwisie to powiedzieli ze na tym motorku nie ma blokad więc Wymyśliłem ze przerobie go na większa pojemność tutaj macie link na allegro jak ktoś chce http://moto.allegro.pl/item230885685_su ... 72ccm.html
Jeszcze tylko zmienie filtr powietrza na stożkowy i motorek będzie śmigał około 80km/h chciałem tez zmienic tłumnik na sportowy ale doszłem do wniosku że to nie ma sensu bo jak to bedzie wyglądało :D Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące tego chopperka to prosze pytać:)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 5:57 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 03, 2007 10:17 am
Posty: 13
Miejscowość: Jarocin
a czy nie lepiej bedzie jak byś dołożył 450zł i kupił silnik 125? pasuje idealnie na mocowania po allegro za tyle chodzą ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 9:18 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Wrz 11, 2007 8:49 pm
Posty: 2
Miejscowość: Pilzno
witam. jestem posiadaczem tego właśnie motorka z 2006r(ten z jednym licznikiem) próbowałem już prawie w szystkiego. miałem rozwiercony dławik ssący i tłumnik a także filtr stożkowy jednak nie dostrzegłem żadnej różnicy. jestem zaniepokojony tym że mam czarną świecę. myśle że ten tuningowy moduł mógłby pomóc lecz nie wiem gdzie go szukać??? proszę o jakiś link lub jakąś poradę gdzie to można kupić. thx

[ Dodano: 11 Wrzesień 2007, 20:19 ]
chce jeszcze zapytać czy na 70 cylindrze wytrzyma długo wał korbowy i łożyska na wale???? czy to bardzo skróci jego żywotność?

[ Dodano: 11 Wrzesień 2007, 20:22 ]
czy nie zna ktoś linku jakiejś aukcji gdzie by można kupić ściągacz do koła zamahowego bo mam dopiero 5000km przebiegu i już mi puścił zimmering i bardzo się z niego leje olej.

_________________
robek124


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 9:30 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 12, 2007 9:53 am
Posty: 56
Miejscowość: Kielce
Tomeczek napisał(a):
a czy nie lepiej bedzie jak byś dołożył 450zł i kupił silnik 125? pasuje idealnie na mocowania po allegro za tyle chodzą ;)



Dałbyś może linka? <wstydnis>

_________________
Kingway Chopper 50ccm
Leike LK 50Q-3


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:11 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2007 7:01 pm
Posty: 2
Miejscowość: Biecz
Czesc jestem tutaj nowy wiec prosze o zrozumiałośc :P

Wiec tak posiadam Choppera Xin Tian 50 (z 1 licznikim, 07r.) Problem jest taki, na jedynce spoko wszystko dziala, dwojka, trojka, ale na czworce juz cos jest nie tak, zaczyna mi go mulic i musze zrobic redukcje na 3 potem 2 i znowu 1 a gdy wyluzuje to sam od siebie zdycha... Tak jest za kazdym razem gdy przejade ok. 700m. Aha motorkiem mam przejechane 989km(nic nie podkrecalem nie wiercilem ani nie wymienialem...)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:23 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Mar 10, 2007 1:34 pm
Posty: 50
Miejscowość: Pyzdry
Może masz przestawioną tą dzwignie ssania powina byc do góry ustawiona a nie na duł dźwignia jest na gaźniku po prawej stronie.

_________________
Motór dotarty można szalec ^^


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:34 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2007 7:01 pm
Posty: 2
Miejscowość: Biecz
nie nie to nie to :P ale na tym to tylko odpale go a jechac sie nie da :D

_________________
Chopper KingWay 50Q XIN TIAN


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 3:15 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Paź 23, 2007 3:11 pm
Posty: 1
Miejscowość: Mechnica
a ja wyciągłem 70km/h na 3 biegu CISZA jee


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 1:20 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Lis 10, 2007 1:17 pm
Posty: 1
Miejscowość: Żywiec
Witam mam pytanie, chodzi o to ze moj kingway chopper nie chce palic, jest iskra i chwyta, slychac ze chce zapalic ale pobuczy chwilke i gasnie. Wie ktos jaka moze byc tego przyczyna? Sasiad mi podsunal mysl ze to wina paliwa (tam gdzie tankowalem ponoc jest najgorszej jakosci dolewaja czegos itp) Prosil bym o odpowiedz na gg: 5613455 z gory dziekuje


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 1:57 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Cze 02, 2007 7:10 pm
Posty: 887
Miejscowość: Wielkoposlka
gaznik ;]


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 23, 2008 1:47 am 
Offline

Rejestracja: Śro Sty 23, 2008 1:34 am
Posty: 1
Miejscowość: Orzysz
te problemy co tu opisujecie to mam obcykane mój motorek osiąga prędkość 90km/h i to bez problemu, mogę wam wszystkim pomóc tylko nie chce mi sie pisać tego na forum bo nie mam na to czasu piszcie na gg 2975221. ktos tam pisał że przejeżdża 900m i zdycha to możliwe a to jest przyczyna zaworów napisz na gg do mnie to ci ty tłumacze ci co i jak,
pozdrawiam wszystkich i życzę miłego jeżdżenia.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. chopper KINGWAY 50 ccm

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

fond_of_theuk

19

10658

Pon Sty 14, 2008 10:14 pm

Jacek-J129 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Chopper Kingway 50cc

snookie_krakow

11

4334

Sob Wrz 26, 2009 1:25 pm

Lukaaas Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Kingway chopper 110/50 czy kupowac;)

Damiancrm

4

2928

Nie Maj 01, 2011 6:56 pm

przemek5535 Zobacz ostatni post

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. Jak ściągnąc blokadę w chopper kingway 50

rafikuss

2

3036

Wto Cze 10, 2008 4:22 pm

Jacek-J129 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów (Kingway chopper 50) Cos trzeszczy z tylu

specjal

6

2907

Czw Lip 30, 2009 9:21 am

specjal Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.048s | 22 Queries | GZIP : Off ]