Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Wto Maj 21, 2024 9:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 11:14 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 10, 2009 1:51 pm
Posty: 12
Pojazd: Romet Ogar 205
Witam, czy czyszczenie silnika 023 tj. tłumik, kolanko, tłok cylinder z nagaru usprawnia pracę silnika zauważalnie? Kolanko i tłumik na pewno wyczyszczę, tylko nie ma sensu odkręcać, jak nie mam uszczelek, a przy cylindrze kapie nagarem czy czymś podobnym do niespalonego paliwa, a gazy widocznie lecą jak dodam gazu. Wymieniałem już jedną przy złączeniu tłumik-kolanko i ciszej zaczął chodzić. Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż kiedy chcę, aby Romet mój nie zgasł to muszę mu obroty podwyższyć. Jest problem, bo wtedy przepustnica jest wyżej i paliwo leci z gaźnika. Czy to wina dysz wolnych obrotów? Czy może coś innego? Orientowałem się, że to z filtra powietrza uciekało. Pływak jest OK. Świecę też wymienię, najlepiej na NGK, bo do Iskry jakoś nie mam zaufania. Jak wygrzać świecę czy poprzez silnik czy palnikiem/na kuchence gazowej? Ile oleju dokładnie lać? Czy stosunek 1:25 jest dobry i bezpieczny ? Jak mogę uszczelnić tłumik, bo leci z tego mocowania przy śrubie. Silikon "odpory na benzynę" wiecie jaki jest, że się i tak rozłoży, ale nie wiem jak to jest ze spalinami.
Jaka żarówka do Rometa jest najlepsza? Mam dużo żarówek 12V 2-włóknowych. Niestety muszę wtedy zwiększyć obroty jak jadę na światłach. Jak będę używać 6V to jak zabezpieczyć się przed przepaleniem? Może jakiś układ? Kondensator? Mam z tyłu żarówkę 12V. Jakie jest dokładne ciśnienie w oponach, osobne dla przedniego koła i tylnego? Wiem, że tylne koło powinno mieć większe ciśnienie. Czy dobrym sposobem jest kupienie dwóch zębatek, mogą być np. używane - jedną większą i mniejszą od standardowych? Jeżeli jechałbym w dalszą podróż, zakładałbym tą na prędkość maksymalną, a po mieście zostawiłbym normalną, lub na przyspieszenie (zębatki, które widocznie zwiększają prędkość lub przyspieszenie, np. przyspieszania może być dobra ta od Ogara 200, bo jest duża), niestety, wtedy chyba trzeba zmienić wielkość łańcucha. Czym można wyczyścić felgi? Mam pastę połyskową, ale chodzi mi tu bardziej o rdzę, która się pojawiła. Nie mam nigdzie z nią problemów oprócz felg.
Proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania, jasno wytłumaczone.
Pozdrawiam, Koki.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 11:23 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 01, 2007 9:27 pm
Posty: 592
Miejscowość: Poznań
Pojazd: Peugeot 306 1.8
Czyszczenie kanałów usprawnia tylko przepływ mieszanki. Jest to niezauważalne podczas jazdy. Wyczyszczenie i wypolerowanie denka tłoka oraz komory spalania w głowicy daje to, że nagar się nie będzie szybciej zbierał. Tłumik i kolanko wyczyść, bo wtedy lepszy przepływ spalin jest. Do uszczelniania kolanka z cylkiem oraz z tłumikiem wg mnie najlepszy jest azbest.

Co do gaszenia silnika to wyczyść porządnie gaźnik, filtr powietrza, uszczelnij dokładnie połaczenie króćca z gaźnikiem, wyreguluj zapłon i gaźnik i powinien ci ładnie trzymać wolne obroty :) Kumplowi po dobrej regulacji w drynie można policzyć obroty na luzie ;-)

Do rometa zalecane jest lać olej w stosunku 1;30 a na dotarciu 1;25. Polecam też zmianę oleju(jeżeli mixola używasz), to wtedy odczujesz, że nie dymi tak mocno ;]


Felgi wyczyść papierem ściernym i masz kilka możliwości:
- Pomaluj
- Oddaj d chromu
- Wypoleruj na błysk i siknij bezbarwnym :)

_________________
Mechanika samochodowa, usługi lakiernicze. Niskie ceny :) GG:7438448


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 10:26 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 10, 2009 1:51 pm
Posty: 12
Pojazd: Romet Ogar 205
Chromowanie jest pewnie drogie. Co mogę jeszcze zrobić, aby dobrze wyjechać gdy zacznie się sezon?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 4:37 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 09, 2007 11:18 am
Posty: 403
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Cytuj:
Do uszczelniania kolanka z cylkiem oraz z tłumikiem wg mnie najlepszy jest azbest.

Kolega chyba nie ma większego pojęcia o jednośladach. Dokładnie to chodzi tu o sznur azbestowy.
Cytuj:
Polecam też zmianę oleju(jeżeli mixola używasz), to wtedy odczujesz, że nie dymi tak mocno

Jeżeli silnik przez kilka tyś. km widział tylko mixol, to lepeij nie zmieniać oleju. Mixol to olej z dodatkiem popiołu. Jeśli już chcesz koniecznie z mieniać, to na taki. Nie kupuj oleju dodatkiem detergentu, bo w tym przypadku może to rozszczelnić silnik. (jeśli chodzi o popiół, tak czytałem na jakiś forum, tak samo z rozszczelnieniem). Jeśli mamy silnik świerzo po remoncie, to najlepszym rozwiązaniem (moim zdaniem) będzie olej wysokodetergentowy, np. Quaker State (48zł/l). Sam taki kupiłem do sima, słyszałem, że jest dosłownie świetny.

Jeżeli rdza na felgach nie jest zaawansowana, to zlikwiduj ognisko korozji drobnym papierem ściernym i posmaruj czymś tłustym. Jeśli felgi są całem w rdzy, to najtańszym i moim zdaniem najbardziej estetycznym rozwiązniem jest pomalowanie srebrzaką (oczywiście samej obręczy-trzeba rozebrać koło).
Cytuj:
Jaka żarówka do Rometa jest najlepsza? Mam dużo żarówek 12V 2-włóknowych. Niestety muszę wtedy zwiększyć obroty jak jadę na światłach.

Jak masz instalkę 6, to włóż 6 i miej jedną w zapasie. Z tyłu 12 może być 12, choć 6 też będzie ok.
Cytuj:
Jakie jest dokładne ciśnienie w oponach, osobne dla przedniego koła i tylnego? Wiem, że tylne koło powinno mieć większe ciśnienie.

U siebie w o200 mam z przodu 3, a ztyłu 5. Dużo trochę, ale co tam :D .
Cytuj:
. Czy dobrym sposobem jest kupienie dwóch zębatek

Nie. Ciągłe przekładanie, ciągle brudne ręce, szybko niszczące się gwinty.
Jeśli chodzi o to, by motorek był małoawaryjny: "jak dbasz, tak masz". Oczywiście części powinny być dobrej jakości.

_________________
Ogarzysta


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 3:07 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 10, 2009 1:51 pm
Posty: 12
Pojazd: Romet Ogar 205
Gdzie można dostać ten sznur azbestowy? Uszczelnia się nim obydwa złączenia kolanka? (kolanko-tłumik i kolanko-cylinder)?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 3:48 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 09, 2007 11:18 am
Posty: 403
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Kolano-tłumik->użyj sznura; kolano-cylek-> użyj uszczelki. Sznura trzeba szukać w "starych zapasach". Swego czasu chciałem kupić. Nie kupiłem, ale znalazłem głęboko w garażu.

_________________
Ogarzysta


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 8:35 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 10, 2009 1:51 pm
Posty: 12
Pojazd: Romet Ogar 205
To raczej uszczelnię uszczelką miedzianą. Nie kopci mi z tego miejsca. Ile kosztuje świeca NGK, Boscha a Iskry??


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czyszczenie/usprawnianie
PostWysłany: Śro Mar 25, 2009 6:33 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 10, 2009 1:51 pm
Posty: 12
Pojazd: Romet Ogar 205
Dysze normalnej wielkości czy większe?


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.051s | 23 Queries | GZIP : Off ]