Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pon Kwi 29, 2024 12:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: MAM WIELKI DYLEMAT,CZY W MOIM WIEKU.....?
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 7:06 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Czw Kwi 24, 2008 6:37 am
Posty: 11
Miejscowość: Łódź
Mam ostatnio taki dylemat,po wielu latach wykopałem ogara 205 z garażu(bez papierów i po 10 letnim postoju w kiepskich warunkach).Starałem sie odpalić ale coś z nim nie tak w każdy razie jeździć sie nie da bo za długo stał w złych warunkach.Jak miałem 16 lat to miałem Ogara 200(trzy biegi),tylko że nie mogłem nim zbyt wiele jeździć,bo wtedy była wymagana na to karta motorowerowa i nie miałem kasy żeby go zarejestrować i opłacić.Po tej akcji z wyciąganiem ogara z garażu naszło mnie żeby sobie kupić 200-tkę i pojeździć,może do lasu,może gdzieś"tam",to tani w eksploatacji sprzęt,prosty w naprawie itp.
Przejdę do pytania czy w moim wieku(31) kupno takiego sprzęta to nie obciach i czy nie wygłup?Mam straszny mętlik z jednej strony mówię sobie zrób prawo jazdy ma motor kup motor
argumenty za: szybciej,wygodniej
przeciw:drożej,trzeba zrobić prawo jazdy(to trwa a jeździć się chce)trzeba motor wyszukać i kupić.
Myślałem,żeby zrobić taki MYK:kupić ogara(za premię która dostane w pracy i nie przyznam sie do niej żonie :)w tym roku zrobić prawo jazdy(może sie uda,może sie wyrobie z kasa.Z żoną oczywiście jest to uzgodnione)a za rok motor(jak się z kasą uda).
BŁAGAM NAPISZCIE CO MAM ROBIĆ.bo mam wrażenie,że jak kupię ogara to mi sie wszystko rozjedzie i ,że źle zrobię i nie wiem bo już mam mętlik straszny......
POZDRAWIAM


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 1:55 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Czw Kwi 24, 2008 6:37 am
Posty: 11
Miejscowość: Łódź
Nie no żółtaczka chińska odpada,motor to japoński ale motorower chiński(z chińskich zakłaów wyrobów plastelinowych?)Nie popełnie tego błędu i dzieki za przestrogę.Właściwie w rachubę tylko wchodzi OGAR 200(bo mam sentyment i bo jest tani)mocno sie zastanawiam,żeby jeszcze nim w BAAAARDZO daleką podróż pojechać(cel podróży do ustalenie,dystans?hmmmm.....tak z Łodzi nad "Morze" na początek)tylko podszykować by go trzeba będzie....oczywiście jak go kupię(zobaczymy jaka premia będzie itp.)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 1:58 pm 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Maj 11, 2007 10:25 pm
Posty: 1651
Miejscowość: Katowice
Pojazd: '89 Romet ETZ (Chart =D)
'95 Yamaha TZR 125 Belgarda

'89 Toyota Supra (MA70)
'00 BMW E46 328CI
'88 Toyota Corolla GT-i (AE92)

Pan profesor od śrubek ;D
Ja myślę, że jazda w twoim wieku na ogarku nie jest taka straszna. W końcu my jeździmy na ogarach, chartach, motorynkach a mamy też już te 16, 17, 18 lat a od tego wieku już się wiele nie urośnie. Mój wujek (35lat) też czasami się przejedzie na motorynce Pony mojego kuzyna. Wygląda trochę śmiesznie bo motorynka jest dość mała, ale na przykład jak siadł na mojego charta to już tak śmiesznie to nie wyglądało.

_________________
2stroke 4ever!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 2:34 pm 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2007 8:35 pm
Posty: 1330
Miejscowość: Przestańsko
Pojazd: EX 250F 2002
328i 98'
Ogar 200 - dobre moto... Kupuj, jeżeli masz sentyment do tego... Ja akurat żałuję wyboru 205. Chińskie moto odpada... Nie będzie kiepsko wyglądało, nawet 80-latkowie jeżdżą na motorowerach i nic się nie dzieje :)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 3:21 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Mar 26, 2008 7:45 pm
Posty: 259
Miejscowość: Koronowo
Pojazd: Romet Ogar 200, marzę o MZ 150
Nic w tym takiego złego, że człowiek w wieku 31 lat jedzie Ogarem. Może inaczej by to wyglądało jak by jechał np. motorynką.

_________________
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;Ogar 200;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 5:42 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 27, 2007 5:02 pm
Posty: 340
Miejscowość: Borkowice
Pojazd: MZ ETZ 251 & Ogar 200
Również uważam, że to żaden obciach żeby ktoś starszy jeździł na ogarze. Jego prędkość to 65-70 km/h więc nie aż tak mało. Jakbyś jeździł na jakimś wiejsko ztuningowanym motorem alb malutką motorynką to rzeczywiście obciach ale jak zostawisz go w oryginale, ładnie wypucujesz i będziesz dbał to gwarantuje że wielu ludzi będzie podziwiać ogarka "z łezką w oku" :)

_________________
Moje sprzęciki:
MZ ETZ 251 http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,251/63682
Ogar 200 http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Ogar,200/28345


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 7:43 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pią Lut 29, 2008 9:13 pm
Posty: 135
Miejscowość: Sobolew
Pojazd: Yamaha DT 80 LCII i Romet Kadet
To nie obciach, to LANS jeździć historią polskiej motoryzacji !!!

_________________
Simek sprzedany ;(
http://bikepics.com/members/szisz/86s51enduro/
Nowe moto: DT 80 LCII http://www.bikepics.com/members/Szisz/92dt80/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 8:13 pm 
Offline
Junior Admin
Junior Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 20, 2006 2:39 pm
Posty: 4082
Miejscowość: Poznań
Pojazd: Yamaha TDM 900 '03
Yamaha TRX 850 '98
Fiat Seicento 1.2 16v Abarth 6speed '98
Seat Ibiza 1.4 16v '07
Był:
Romet Pony 50 M2 `81 (x2)
Romet Ogar 200 Cafe Racer `85
Honda NTV 650 '96
Honda FMX 650 '08
Fiat Punto II 1.9 JTD '00
Fiat Stilo 1.9 JTD '05
Fiat Grande Punto 1.4 16v '06
Szisz napisał(a):
to LANS jeździć historią polskiej motoryzacji
Zależy dla kogo...

_________________
Yamaha TRX 850 '98 + Yamaha TDM 900 '03

http://www.bikepics.com/members/magnum200


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 10:18 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 05, 2008 8:30 pm
Posty: 141
Miejscowość: Hecznarowice
Może troszke wstyd. Ja mam 15 lat i się wstydze ogarem jeździć! Choć nie jest w najgorszym stanie i jest " inny" ma dużo elemętów z simka. Wydech, owiewka, która jest często używana w simkach, tylna lampa od simka. Ale i tak wsytd na tym jeździć. Kup sobie lepiej Simsona, Cahrta, lub ztjuningowanego ogarka typu Magnuma200. CISZA Są to już motorki innej klasy. Najlepiej zrób sobie prawojazdy na 125ccm i kup sobie MZ lub JAWE 350. Na tym byś sobie obciachu nei narobił. Na ogarach jeżdżą młodzi, którzy się uczą jeździć i jest to często ich pierwsze moto lub starsze dziadki :) , które śmigają na niej od PRL-u Wiem, że będzie dużo komętarzy, w których mnie zjedziecie ale to jest tylko moje zdzanie i go nie zmienie!

Mówicie Hińcor... ale jak byście mieli okazje to byście go wzieli. Na tym forum siedzi wielu nowicjuszy, którzy niedawno kupili moto. Często jest tak, że po 1 sezonie zastanawiamy się już nad kupnem czegoś innego. Często jest to simson lub skuter. To tyle

METAL napisał(a):
z Łodzi nad "Morze"


[ Dodano: 25 Kwiecień 2008, 22:22 ]
Może troszke wstyd. Ja mam 15 lat i się wstydze ogarem jeździć! Choć nie jest w najgorszym stanie i jest " inny" ma dużo elemętów z simka. Wydech, owiewka, która jest często używana w simkach, tylna lampa od simka. Ale i tak wsytd na tym jeździć. Kup sobie lepiej Simsona, Cahrta, lub ztjuningowanego ogarka typu Magnuma200. CISZA Są to już motorki innej klasy. Najlepiej zrób sobie prawojazdy na 125ccm i kup sobie MZ lub JAWE 350. Na tym byś sobie obciachu nei narobił. Na ogarach jeżdżą młodzi, którzy się uczą jeździć i jest to często ich pierwsze moto lub starsze dziadki :) , które śmigają na niej od PRL-u Wiem, że będzie dużo komętarzy, w których mnie zjedziecie ale to jest tylko moje zdzanie i go nie zmienie!

Mówicie Hińcor... ale jak byście mieli okazje to byście go wzieli. Na tym forum siedzi wielu nowicjuszy, którzy niedawno kupili moto. Często jest tak, że po 1 sezonie zastanawiamy się już nad kupnem czegoś innego. Często jest to simson lub skuter. To tyle

METAL napisał(a):
z Łodzi nad "Morze"


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 6:17 am 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Wrz 12, 2007 2:34 pm
Posty: 309
Miejscowość: Łódź
Pojazd: OgaR 200
METAL, u mnie na ośce, w sensie na bałutach starych bo widzę że z Łodzi jesteś, przyjeżdża dziadek koło 50. Jeździ na simsonie, robił sam całą elektrykę, ma cylek 70ccm. Jeździ w kasku Uvexa rozwalonym w ****, simson sie pod nim ugina do końca a i tak siły mu nie brakuje... Czasami też widziałem właśnie na ulicach Łodzi ogara 200 pomarańczowego starszy Pan taszczył za nim przyczepkę, ale już dawno go nie widziałem... Tak więc myślę że żadnym obciachem nie będzie jazda na ogarze, zwłaszcza że chcesz go zmienić po sezonie max dwóch z tego co tam wyczytałem... Co do podróży nad morze, to trochę samobójstwo, chyba że mu zrobisz generalkę... Ja chciałem jechać do Warszawy i miałem mieszane uczucia... Pozdrawiam mlodyellow

_________________
wasze-sprz-f21/romet-ogar-200-mlodyellow-t7843.html - MY MOTO


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 6:37 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 05, 2005 12:41 pm
Posty: 1212
Miejscowość: Leżajsk
Pojazd: OGAR 200
FZR 600
Volvo V70XC
w leżajsku jeździ koleś koło 50 lat odpicował sobie charta i jak sam mowi mu wystarczy bo poco mu moto które jedzie 200 skoro i tak zawsze jedzie powoli bo lubi. Gościu ma szacunek w całym miescie wszyscy go uwazają za prawdziwego MOTÓRZYSTE :)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 7:38 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Czw Kwi 24, 2008 6:37 am
Posty: 11
Miejscowość: Łódź
Swoją drogą mój kolega(waży chyba 125-130 kg.)właśnie bedzie składał jawke z78',którą wykopał na strychu,wiec chyba już i u mnie klamka zapadła i kupuje sprzęta.Mam jeszcze trochę wątpliwości,ale jak nie kupie to będę żałował a jak kupię to zawsze mogę sprzedać tak?
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
ps.mlodyellow,co do wypadu nad morze to zapewne trzeba będzie generalke zrobić i pewnie już na cylindrze 60ccm(ktoś wie coś o jakości takiego cylindra?,widziałem na allegro koompletny)i żeczywiście wtedy można by startować....


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 8:48 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 05, 2005 12:41 pm
Posty: 1212
Miejscowość: Leżajsk
Pojazd: OGAR 200
FZR 600
Volvo V70XC
METAL napisał(a):
ktoś wie coś o jakości takiego cylindra?
to nieststy jest ściema i dostajesz 55ccm a nie 60.. i wedle opini wielu ludzi lepiej mieć dobrze dotarty oryginalny cylinder niz ten bubel


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 9:29 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 04, 2005 2:55 pm
Posty: 1152
Miejscowość: Poznań
Pojazd: F20 Mpack
Kumpel ma to 55 i chodzi całkiem nieźle.

Co do jazdy w Twoim wieku to nie jest żaden wstyd. Mój ojciec ma 45 lat i raz na ruski rok bierze mój skuter i sobie jedzie np. po zakupy ;) bo to czysta frajda jest. W każdym razie o ile to nie złom to nie ma się czego wstydzić !!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 10:53 am 
Offline
Junior Admin
Junior Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 20, 2006 2:39 pm
Posty: 4082
Miejscowość: Poznań
Pojazd: Yamaha TDM 900 '03
Yamaha TRX 850 '98
Fiat Seicento 1.2 16v Abarth 6speed '98
Seat Ibiza 1.4 16v '07
Był:
Romet Pony 50 M2 `81 (x2)
Romet Ogar 200 Cafe Racer `85
Honda NTV 650 '96
Honda FMX 650 '08
Fiat Punto II 1.9 JTD '00
Fiat Stilo 1.9 JTD '05
Fiat Grande Punto 1.4 16v '06
pawelp1993, widocznie masz kompleksy skoro sie wsydzisz jeździć Ogarem...

_________________
Yamaha TRX 850 '98 + Yamaha TDM 900 '03

http://www.bikepics.com/members/magnum200


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Czym Jeżdził TwÃłj Ojciec Gdy Był W Twoim Wieku ??

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

FiKaS

23

7100

Pon Maj 15, 2006 6:29 pm

Ziareno Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Krutko o moim simku...

CharcikX

0

1231

Pią Paź 26, 2007 6:26 pm

CharcikX Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Dylemat :D

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

Pumba

19

5273

Pon Cze 18, 2007 2:33 pm

Pumba Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Dylemat i pytanie

ArcWolFF

4

1650

Pią Mar 04, 2011 4:26 pm

ArcWolFF Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Dylemat dotyczący świecy.

Maka_91

4

1783

Sob Sie 16, 2008 10:26 pm

MateuszW Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.062s | 20 Queries | GZIP : Off ]