Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pią Cze 21, 2024 6:45 am

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jawa 350
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 7:55 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Paź 02, 2007 7:50 pm
Posty: 4
Miejscowość: Koło
Witam wszystkich :D
Wiele ludzi mówi, że jawy 350 się często psują, ale chciałbym usłyszeć opinie ludzi którzy mają tą machine, jakie są najczęstsze usterki, gdzieś pisało ze najwiecej problemu sprawia zapłon, ale podobno go można na elektroniczne przerobić i to załatwia problem ;D A tak poza tym zapłonem to co najczęściej pada w silniku ?? Mowimy oczywiście o jawach już z lat 90 nie tych starszych, no i zasadnicze pytanie, ile powinienem dać za taki motor w dobrym stanie :) Nie mówcie, żę weź sobie ETZ 250 bo poprostu nie ma ich w mojej okolicy zbyt wielu, i bym musiał szukać jej gdzieś dalej, a to wiąże sie z odobiorem osobistym, a niestety prawka nie mam więc, byłby zonk gdyby mnie policja złapała :/
Pozdrawiam :D


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 11:02 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 07, 2007 4:33 pm
Posty: 766
Miejscowość: Tarnów
Mój brat ma Jawę 350TS z 89r więc trochę znam ten motor. Jest to bardzo ciężki motor (170kg) i trzeba mieć dużo wprawy aby nim kierować. Co do zapłonu, to rzeczywiście, lubi się często przestawiać, nie wiem czy elektroniczny moduł coś pomoże (chyba że z czujnikiem położenia wału i automatycznym obliczaniem kąta wyprzedzenia zapłonu). Z gaźnikiem jest też troche kłopotu z ustawieniem, ale tragedii nie ma.
Mimo wszystko jak nie jesteś zbyt silny, to kup sobie lepiej jakiś mniejszy motor, np MZ 150, który jest dużo mniej awaryjny od Jawy. Takie jest moje zdanie ma temat tego motora.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 03, 2007 11:06 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Paź 02, 2007 7:50 pm
Posty: 4
Miejscowość: Koło
klom napisał(a):
Nie mówcie, żę weź sobie ETZ 250


tomek1212 napisał(a):
Mimo wszystko jak nie jesteś zbyt silny, to kup sobie lepiej jakiś mniejszy motor, np MZ 150, który jest dużo mniej awaryjny od Jawy. Takie jest moje zdanie ma temat tego motora.


Napisałem, żeby nie mowic zebym sobie kupil ETZ 250, ale to mialem na mysli tez inne moto :P takze Mz 150. A tak poza tym zaplonem to cos jeszcze sie psuje, tak dość często?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 03, 2007 11:17 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 16, 2006 9:30 am
Posty: 317
Miejscowość: Mogielnica
Pojazd: Stadko zabytków :)
ja napisze to tak abyś mniej więcej wiedział o co chodzi no więc moim skromnym zdaniem silniki polskie montowane w Rometach i Ogarach 205 są fatalne non stop się sypią itd. miałem styczność z kilkoma no i niestety musze to stwierdzić , na forum zapewne jest cała rzesza użytkowników która to zaprzeczy , bo ich silniki są w lepszym stanie technicznym itp. i nie sypią się tyle co mi moje silniki rometowskie kilka lat temu , no i podobnie jest w wypadku jawy jak dbasz tak masz , ten motocykl ma to do siebie że nie opanujesz się żeby mu nie przycisnąć do oporu po prostu przepięknie gra w takich obrotach no i jakie uczucie echhh... no ale wracając do tematu ja mam jawe i robie nią sporo kilometrów niestety tylko po drogach niepublicznych ale mimo to zrobiłem ją bardzo dobrze tak żeby nie siedzieć non stop w garażu i przy niej grzebać no a opinie że jawa jest awaryjna pochodzą pewnie od tych którzy zostawiają wszystko na ostatnią chwile mówiąc "aaaa na tym się jeszcze pojeździ to wymienie puźniej itd. " a w rzeczywistości nie dbają o swój motor ja jak najbardziej polecam ci jawe (jak chcesz to looknij moją jest w linku moje maszines w podpisie posta)

_________________
"To jest Magnum 44, najpotężniejsza broń krótka na świecie. Może elegancko odstrzelić ci głowę ..."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 12:13 am 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Mar 19, 2006 8:18 pm
Posty: 2043
Miejscowość: TBG
Pojazd: MZ ETZ 250 83r
VFR 800Fi
Jawa jak każdy inny moto... Jak dbasz tak masz, dużo informacji jest w temacie o porównaniu TS350 z MZ. Radze poczytać

_________________
emsi napisał(a):
Adamie co za ostre słowa płyną przez twój modem od neostrady :o


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów jawa 50 mustang vs jawa 50 mustang sport

wolny1994

2

2337

Nie Wrz 30, 2007 7:06 pm

mandos Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Osa czy Jawa 50

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

Jacek-J129

15

6409

Wto Paź 03, 2006 4:44 pm

Jacek-J129 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Jawa 21

karolsss

5

2807

Pią Maj 04, 2007 10:45 am

karolsss Zobacz ostatni post

Brak nowych postów JAwa 50 typ 20

thoot7

2

1964

Wto Wrz 04, 2007 7:29 pm

thoot7 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów jawa 350/ mz

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

bartek12

18

7913

Pią Wrz 21, 2007 6:19 pm

Enforc3r Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.053s | 20 Queries | GZIP : Off ]