Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pią Maj 10, 2024 2:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: PYTANIA CO DO OGARKA :)
PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 5:15 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Nie Lut 24, 2008 4:20 pm
Posty: 22
Miejscowość: Śląsk
Cześć!

Od kilku miesięcy ogarka 200 z 86r.
Nie zrobiłem na PJ konta z pojazdem, ani nie pokazywałęm go tutaj, bo muszę przy nim trochę popracować a z czasem też trudno i w związku z tym mam parę pytań:

1) silnik raczej jest dobry (mam gaźnik K60b) tylko czasem (gdy jest ciepły to z silnikatrochę kapie więc podkładam pod niego karton w garażu, jak się kumple śmieją to mówię że on "znaczy swój teren" :D

2) jak zimny to pali za 3-4-5 kopem, czyli chyba nie jest źle, a jak ciepły to lepiej.

3) gdy go kupiłem z tyłu były i nadal są założone białe lampki pod siedzeniem i "tuningowy" błotnik, chcę założyć oryginalny z lampą rometowską i zastanawiam się jak połączyć kabel, żeby świeciło???
(ten co jest teraz jest krótki, pęknięty i idzie pomiędzy siedzeniem a jego blachą więc muszękupić nowy).

4) zastanawiam się nad zrobieniem stacyjki na kluczyk, kierunków i światła stopu (parę razy na mnie trąbili hehe) tylko niewiem jakie byłby tego orientacyjne koszty oraz jak się do tego zabrać, co po kolei połączyć itd... (nie znam sięna tym, a nie chcęzepsuć)???

5) mam dziurawe kolanko i rdzę na ramie przy tylnym kole ale z tym to raczej sobie poradzę :D

6) w tylnym wahaczu mam gumę do wymiany, to jak to się robi i co trzeba kupić?

7) nie mam stopki centralnej, chcę kupić boczną tylko gdzie mam ją potem przykręcić???

8) jak rozpoznać czy mam koło z simsona enduro, jawki czy ogara, bo nie mam licznika, więc zamówiłem już na allegro rowerowy - mam nadzieję że się będzie spisywał, tylko nie wiem jakie cyfry wprowadzić.
LICZNIK: http://www.allegro.pl/item393863407_szo ... teria.html
(może ktoś ma poszczególne parametry do wpisania dla kół 15" 16 " 17" i 18" - przydadzą się wszystkie)???

9) czy macie jakieś ciekawe części w dobrym stanie do odsprzedania z okolic rybnika w województwie śląskim??

10) jak w gaźniku k60b wymienić linkę gazu i czy trzeba go potem ustawiać?

11) co zrobić żeby prxzedni hamulec działał (czy wystarczy podkręcić śróbkę przy bębnie)??

12) jak naprawić hamulec tylni (działa, ale tą wajhe trzeba wcisnąć prawie do ziemi) oraz gdy sie zahamuje do końca to nie odbija (coś blokuję przy bębnie-może czymś nasmarować bez rozkręcania?)??

Sorki że się tak rozpisałem, ale jeśli chodzi o naprawę i ulepszanie motorków to ja jestem zielony.

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: PYTANIA CO DO OGARKA :)
PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 8:20 pm 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: Pią Wrz 16, 2005 1:20 pm
Posty: 351
Miejscowość: Gorzów
Czyli jednak szykuje się remont Gaźnik k60 To jest od ruska typu dniepr, emka?
W wahaczu nie ma gum - tam są dwie tuleje ebonitowe i jeśli ich nie ma- to znaczy wykruszyły się to czas na remont generalny Koszt nowych części to kilka złotych, przy czym niejednokrotnie trzeba dorabiać osobno specjalne tuleje u tokarza bo oryginalne nie wystarczają jeśli wahacz jest wybity.
Hamulce słabe lub ich brak to śmierć na drodze. Jeśli pedał nie odbija to znaczy, że "skończyły się " sprężynki ściągające szczęki. W bębnie masz dwie szczęki, które gdy hamujesz rozpierasz o ściany bębna. Na szczęki działa też siła ściągająca sprężyn, którymi są spięte - powoduje to odbicie hamulca. Hamując przykładasz większą siłę niż siła sprężyn. Tak samo wygląda to w przednim hamulcu
Należy zakupić
Nowe szczęki z okładzinami - 2 komplety x 2 szczęki
Szczęki hamulcowe sprzedawane są zwykle z sprężynami o których pisałem wyżej
Montując całość możesz "dołożyć" jeszcze po sprężynie ze starego kompletu - siła odbicia będzie większa
Rozpierak 2x - każdy na jeden hamulec -
Rozpierak hamulca - taka śruba z rozpłaszczonym końcem - zwykle także się mocno zużywa
Dlatego też piszę byś kupił nowe szczęki a nie same okładziny bo w miejscu gdzie przychodzi rozpierak szczęki z 86 roku na 100% będą zużyte

http://allegro.pl/item403433543_romet_k ... zczek.html

http://allegro.pl/item403926099_romet_o ... _h_ca.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. Bak do ogarka 205

Dawidoo16

3

1640

Pon Lip 09, 2007 8:09 pm

Dawidoo16 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Koło 19'' romet do Ogarka??

kamilkudlak

10

3427

Wto Maj 08, 2007 5:06 pm

kowal10a Zobacz ostatni post

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. jaki kolor do mojego Ogarka

michal4329

12

4171

Śro Lis 23, 2005 12:45 pm

michal4329 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Ile byście dali za tego Ogarka 200

arti_x

5

2559

Pon Wrz 25, 2006 6:52 pm

colt101 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów czy świeca bedzie dobra do ogarka 205??????

Constantine

3

1534

Sob Lis 10, 2007 4:56 pm

LuGus Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.045s | 22 Queries | GZIP : Off ]