Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pon Kwi 29, 2024 11:43 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 12:03 am 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Pią Lip 27, 2007 9:21 pm
Posty: 25
Miejscowość: breslau
Witam

Czy jest konieczne przerejestrowanie i wykupienie oc na siebie jeśli sprzedajacy ma wykupione oc na siebie a dowód rejestracyjny na poprzedniego właściciela , białe tablice i wszystkie umowy ks to czy kupując motorower musze przerejestrowac na siebie i oc tez wykupić na siebie ? jeśłi nie musze to co w razie stłuczki ?

i czy sprzedajac ten motor jesli go juz nabyłem nastepny wlasciciel musi go tez przrejestrować czy moze tylko swoje oc wykupić i dalej sprzedać a i nastepny wlasciciel musiałby tez na siebie oc brać czy moze jezdzić na poprzedniego wlasciela oc.


Czy jest tak ze mozna tylko samo oc wykupić na siebie a dowod rejestracyjne mieć na np. piatego własciciela do tyłu i potem motor sprzedać dalej i czy kolejny wlaściciel moze jeżdzić na tym / dowód rej na 6 do tylu wlasciciela i oc na poprzedniego dopuki sie nie skonczy to wtedy wykupi na siebie.


Prosze o odpowiedź

Pozdrawiam jawa1231


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 5:38 am 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Lip 26, 2008 9:11 pm
Posty: 61
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Romet Ogar 200
ja miałem taką sytuację z papierami i musiałem jeździć po jakiś wioskach wszystko prostować żebym było ogara zarejestrować a co do oc to możesz jeździć na poprzedniego właściciela oc tylko że dane się nie będą zgadzać ale myślę ze jak pójdziesz \ zadzwonisz np do PZU to ci powiedzą co i jak.
podsumowując: jeżeli kupujesz motorower to zarejestruj go na siebie, żeby nie mieć później nie przyjemności i jeżeli masz oc poprzedniego właściciela to zadzwoń do ubezpieczalni i ci wyjaśnią


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 9:46 am 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Paź 06, 2007 11:13 am
Posty: 313
Miejscowość: Radomsko / Łódź
Teoretycznie po zakupie masz miesiąc na przerejestrowanie pojazdu. Później przy ewentualnej kontroli policyjnej mogą buczeć, ale w praktyce jest spoko i raczej nigdy się nie czepiają. Możesz też jeździć na OC poprzedniego właściciela i nic Ci w związku z tym nie zrobią.
PZU będzie chciało Cię jednak widzieć u siebie w celu ponownego przeliczania składek i przepisania polisy. W takim wypadku zgłaszasz się do nich z dowodem i wszystkimi umowami sprzedaży, poczynając od właściciela z dowodu, aż do Ciebie. Oni wydają kwit na Ciebie, coś tam dopłacasz jakieś grosze, a nieraz coś oddają (zależy jakie zniżki masz Ty a jakie miał poprzedni).

Jak sprzedasz pierdzika, to kolejny właściciel i następny i jeszcze dalej - również mogą jeździć na tym dowodzie (tzn teoretycznie nie mogą a w praktyce tak). Z przerejestrowaniem nie ma później żadnych problemów, o ile oczywiście łańcuszek umów jest kompletny i nie ma w nich poważnych błędów.

Jest tylko takie niebezpieczeństwo, że gdy np któraś z umów Ci zginie, ulegnie zniszczeniu, zginie Ci dowód rej, itd to będzie troche kłopotów z wyprostowaniem tego.

_________________
Komar MR232 '67
Komar MR2320 '70
Komar4 MR2328 '72 - remont 60%
Romet Pony 50M1 '79
Romet Pony 50M2 '82 - sprzedam
WSK 175 M21 W2 '72
Suzuki GS550L '81


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 2:22 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Pią Lip 27, 2007 9:21 pm
Posty: 25
Miejscowość: breslau
Białas napisał(a):
ja miałem taką sytuację z papierami i musiałem jeździć po jakiś wioskach wszystko prostować żebym było ogara zarejestrować a co do oc to możesz jeździć na poprzedniego właściciela oc tylko że dane się nie będą zgadzać ale myślę ze jak pójdziesz \ zadzwonisz np do PZU to ci powiedzą co i jak.
podsumowując: jeżeli kupujesz motorower to zarejestruj go na siebie, żeby nie mieć później nie przyjemności i jeżeli masz oc poprzedniego właściciela to zadzwoń do ubezpieczalni i ci wyjaśnią



Co musiałeś prostować ?? motor był zarejestrowany ??








Boulik napisał(a):
Teoretycznie po zakupie masz miesiąc na przerejestrowanie pojazdu. Później przy ewentualnej kontroli policyjnej mogą buczeć, ale w praktyce jest spoko i raczej nigdy się nie czepiają. Możesz też jeździć na OC poprzedniego właściciela i nic Ci w związku z tym nie zrobią.
PZU będzie chciało Cię jednak widzieć u siebie w celu ponownego przeliczania składek i przepisania polisy. W takim wypadku zgłaszasz się do nich z dowodem i wszystkimi umowami sprzedaży, poczynając od właściciela z dowodu, aż do Ciebie. Oni wydają kwit na Ciebie, coś tam dopłacasz jakieś grosze, a nieraz coś oddają (zależy jakie zniżki masz Ty a jakie miał poprzedni).

Jak sprzedasz pierdzika, to kolejny właściciel i następny i jeszcze dalej - również mogą jeździć na tym dowodzie (tzn teoretycznie nie mogą a w praktyce tak). Z przerejestrowaniem nie ma później żadnych problemów, o ile oczywiście łańcuszek umów jest kompletny i nie ma w nich poważnych błędów.

Jest tylko takie niebezpieczeństwo, że gdy np któraś z umów Ci zginie, ulegnie zniszczeniu, zginie Ci dowód rej, itd to będzie troche kłopotów z wyprostowaniem tego.


Jakie poważne błędy moga wystapić w umowie k-s ??

Jak sprawdzić kompletność wszystkich umów


pozdrawiam


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 6:53 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lut 15, 2008 2:40 pm
Posty: 801
Miejscowość: Łęczna(lubelskie)
Pojazd: Kawasaki GPZ500S
pytanie nr:
1. ?? - pytanie nie do mnie

2.hmm... ja miałem takie coś że kupiłem od kolegi który nie miał skończonych 18 lat, a nieletni może kupić ale sprzedać nie może, więc jeśli kupiłeś od niepełnoletniego to na umowie nie może być jego peselu,

3.popatrz na nazwisko w dowodzie, puźniej popatrz na umowy, nazwisko z dowodu musi być takie jak sprzedający w pierwszej umowie, puźniej patrzysz na nazwisko kupującego z pierwszej umowy i na następnej on musi być jako sprzedający itd. aż dojdziesz do umowy gdzie Ty jesteś sprzedającym

_________________
Image


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 1:46 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Mar 21, 2009 1:42 pm
Posty: 2
Pojazd: motorynka
Witam

Mam pytanie ile musze mieć lat żeby zarejestrowaćna siebie motorynke . Obecnie mam 14 lat .

I 2 pytanie ile moja motorynka musi mieć lat żebym mógł ją zarejestrować na żółte blachy i ile to mniej więcej kosztuje

Pozdro :lukasz612


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 7:42 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 18, 2008 6:23 pm
Posty: 90
Miejscowość: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Romet Komar 2351
lukasz612 napisał(a):
Mam pytanie ile musze mieć lat żeby zarejestrowaćna siebie motorynke . Obecnie mam 14 lat .

Możesz na siebie zarejestrować.
lukasz612 napisał(a):
I 2 pytanie ile moja motorynka musi mieć lat żebym mógł ją zarejestrować na żółte blachy i ile to mniej więcej kosztuje

Musi mieć co najmniej 25 lat, a jej produkcja zakończona co najmniej 15 lat temu. Jeśli motorower zarejestrujesz na zabytek dostaniesz zwykłe, białe blachy - dla motorowerów nie ma żółtych - są tylko dla motocykli i samochodów. Taka rejestracja jest niezbyt opłacalna. Musisz mieć opinię rzeczoznawcy i jakiś dowód że nie jest kradziona i jest twoja. Nie wiem ile to kosztuje ale na pewno o wiele więcej niż zwykła rejestracja. Jeśli chcesz ją zarejestrować najlepszym rozwiązaniem jest kupno ramy z papierami.

_________________
=> Romet Ogar 205 ('89)
Polska Jazda: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... ,205/21300
YouTube: http://pl.youtube.com/watch?v=vtOMuGUzA3Q

=> Romer Komar 2351 ('77)
Polska Jazda: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Komar/23744


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 8:00 pm 
Offline

Rejestracja: Sob Mar 21, 2009 1:42 pm
Posty: 2
Pojazd: motorynka
Dzięki koledzy . Zarejestruje na białe blachy . i powiedzcie mi jeszcze czy wystarczy stary dowód rejestracyjny ze wszystkimi danymi , by ją przerejestrowac ??


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 11:05 am 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 18, 2008 6:23 pm
Posty: 90
Miejscowość: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Romet Komar 2351
No do tego dowodu musisz mieć jeszcze umowę kupna/sprzedaży z poprzednim właścicielem (tym co jest w dowodzie).

_________________
=> Romet Ogar 205 ('89)
Polska Jazda: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... ,205/21300
YouTube: http://pl.youtube.com/watch?v=vtOMuGUzA3Q

=> Romer Komar 2351 ('77)
Polska Jazda: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Komar/23744


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 8:19 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Mar 11, 2009 9:00 am
Posty: 66
Pojazd: -Romet Chart 210 '90
-MZ Etz 150 '87
Ale ta umowe trzba miec juz z soba przy rejestracji czy tam mozna wypisac od kogo kupiem itd.?

Pozdrawiam...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Kupno i konieczność przerejestrowania i OC
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 1:14 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 18, 2008 6:23 pm
Posty: 90
Miejscowość: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 205
Romet Komar 2351
Musisz już ją mieć gotową. Spisujesz z poprzednim właścicielem.

_________________
=> Romet Ogar 205 ('89)
Polska Jazda: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Rom ... ,205/21300
YouTube: http://pl.youtube.com/watch?v=vtOMuGUzA3Q

=> Romer Komar 2351 ('77)
Polska Jazda: http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Komar/23744


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów [Ogar 205] Kupno.

ROMET19

4

3868

Pon Lis 10, 2008 1:22 pm

Mikolaj211 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Kupno jawy

xagamusa

3

3340

Śro Mar 24, 2010 7:39 pm

Marekdirt Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Kupno motocykla

adamiix

2

12969

Nie Sty 08, 2012 10:19 pm

Cinuz Zobacz ostatni post

Brak nowych postów KUPNO BEZ KUPUJACEGO :D

Marcinus

11

7206

Sob Lut 12, 2011 8:10 pm

matej99 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Kupno OC przez internet

herbata

0

13608

Pią Cze 05, 2015 10:03 pm

herbata Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.059s | 20 Queries | GZIP : Off ]