Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Sob Wrz 21, 2024 9:34 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 11:46 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Mar 11, 2007 1:35 pm
Posty: 1313
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Romet Chart 210 89r
no jak masz sciągacz to tą zebatke sciągnij ja ściągaczem:D A jak łozysko by nie chciało zejsc to jak bys miał juz wał wyciągniety z łozyskami to wał za łozyska zduś imadłem i przez drewienko postukaj w wał i jak sie minimalie ruszy i bedzie miejsce zeby wsadzic sciagacz to sciągnij to sciągaczem:D

_________________
Kupię Romet Chart


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 11:55 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Maj 20, 2007 4:38 pm
Posty: 551
Miejscowość: Zabrze
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLE
tylko że ja mam ściągacz z trzema łapkami i żeby tą zębatke złapac musiał bym demontować całe sprzęgło a ta śruba mocująca nie chce się odkręcić, aha czy jak zdemontuje sprzęgło to czy jakieś zebatki w skrzyni nie wylecą?? i dzieki że odpisujecie ale niech sie w końcu ktoś wypowie konkretnie ja to robie po takim troszku że już mnie diabli biorą i nie mam ochoty tego robic coraz bardziej ;/

_________________
JEST:
FSO POLONEZ CARO 1.6GLE

Ef Es O.o


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:15 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Mar 11, 2007 1:35 pm
Posty: 1313
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Romet Chart 210 89r
JA pierdziele żeby silnika nie umiec rozłożyc... jak nie sciągniełes kosza sprzegła to go sciągnij bo jak ty chcesz tak silnik rozkładac...A kosz sprzegła odkręca sie tak blokujesz go czymś i odkręcasz śróbe aha jescze mussz odgiąc zabezpieczenie pod nakrętką...Ty Sk@tty1, jestes dobry bierzesz sie z tuning silnika a nie umiesz rozłozyc silnika.

_________________
Kupię Romet Chart


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:54 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Maj 20, 2007 4:38 pm
Posty: 551
Miejscowość: Zabrze
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLE
no nie bo jak obydwa łożyska się zablokowały na wale to jakoś nie bardzo się da to zrorbić a zębatkę akurat mam już prawie zdjętą

[ Dodano: 20 Sierpień 2007, 17:14 ]
z resztą ja nie chce rozkładać całego silnika chciałem tylko wyjąć wał... jak mam zdjąć sprzęgło to mi nie musisz tłumaczyć bo wiem... a i tak gówno zrobię bo ta zębatka nie schodzi nawet ściągaczem prędzej rozwalę se wał niż ona zejdzie... <wnerw>

_________________
JEST:
FSO POLONEZ CARO 1.6GLE

Ef Es O.o


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 5:31 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Mar 11, 2007 1:35 pm
Posty: 1313
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Romet Chart 210 89r
no dobra ale nie da sie wycągnąc wału bez rozkładania silnika!!! to kombinuj z tą zebatką jak sie da...Np spryskaj ją WD 40 i moze cos da albo olejem posmaruj...I jak zejdzie ta zębatka to jak juz bedziesz składał silnik to posmuruj stożek wału tawotem:D

_________________
Kupię Romet Chart


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 12:34 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Maj 20, 2007 4:38 pm
Posty: 551
Miejscowość: Zabrze
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLE
nie da sie... wiem ale silnik jest rozłożony do połowy bo i tak muszę wymienić te lewe kartery... :P

_________________
JEST:
FSO POLONEZ CARO 1.6GLE

Ef Es O.o


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 12:45 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 07, 2007 4:33 pm
Posty: 766
Miejscowość: Tarnów
Nie wiem co ty tam narobiłeś w tym silniku że ta zębatkanie chce zejść, ale w SKRAJNYM przypadku możesz rozciąć tę zębatke a potem przy składaniu dać nową, ale to tak jak pisałem w skrajnym przypadku, bo myśle że da się ją zdjąć normalnym sposobem. Poza tym jest to dość trudne rozciąć samą zębatke tak żeby nie uszkodzić wału i całęj reszty ale jest to wykonalne.

[ Dodano: 21 Sierpień 2007, 12:47 ]
AHA, jak masz ściągacz i nie chce zejść normalnie to możesz podgrzać palnikiem to miejsce i wtedy spróbować ściągnąć.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 12:49 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 26, 2006 6:31 pm
Posty: 4554
Miejscowość: Czarnków
Pojazd: Peugeot XP6 '03, Simson sr50ddr.
Aby ściągnąć zębatkę trzeba zdjąć kosz sprzęgła - kosz sprzęgła przytrzymuje tą zębatkę. Potem zakładasz ściągacz i dajesz... Będzie cięzko ale zejdzie.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 1:18 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Maj 20, 2007 4:38 pm
Posty: 551
Miejscowość: Zabrze
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLE
no zdjąłem juz kosz ale zębatka nie zeszła a do tego ułamał mi się kawałem gwintu na wałku na szczęście to nie przeszkadza, więc nakręciłem na niego nakretkę i pod sciągacz włozyłem jeszce taką małą tuleje żeby siła nacisku inaczej się rozłozyla ale itak nie schodzi więc nie zdejmuje jej udało mi się wypełnić wał bez zdejmowania i wyszło całkiem nieźle

_________________
JEST:
FSO POLONEZ CARO 1.6GLE

Ef Es O.o


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 22, 2007 10:08 am 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Lip 01, 2007 12:04 pm
Posty: 330
Miejscowość: Chełm Śląski
o boze ja nie chce nic mowic ale jak ciebie sie łozyska zaklinowały to musisz rozpołowic cały silnik!!!!to jest takie banale sciagniecie tej zebatki jak jeba.....przycis ja do karteru i w wał kluipaj jakims klackiem drewnianym a nie deska drewnia nia tylko mocno w to klupnij a nie jak baba!!!!ja tak robiłme i schodziła jak po masle!!! nie boj sie wała nie skrzywisz drewnem a co do łozysk to nie chce mi sie wierzyc ze ci sie zaklinowały!!one w komoze maja duzo luzy a wiesz ze jak sciagniesz wał to bedziesz musił kupic nowe simeringi i najlepiej jeszcze sprawdz stan łozysk na wale


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 22, 2007 11:23 am 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Maj 20, 2007 4:38 pm
Posty: 551
Miejscowość: Zabrze
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLE
nie nie wiem nic takiego ze simmeringi trzeba bedzie wyminić ja zakładam te stare potargane tez się nadadzą... aha i potrafisz czytać?? -łożyska zaklinowały się na wale a nie w karterach -zębatka nie schodzi za nic czy klupac ją drewnem czy ściągać ściągaczem -może ty klupałes jak baba ja nie -i jak bys przeczytal post wyżej i mój podpis to wiedział byś że już jest wszystko zrobione i nie musiał byś się wysilać na nabazgranie tego postu!!!

_________________
JEST:
FSO POLONEZ CARO 1.6GLE

Ef Es O.o


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 22, 2007 12:07 pm 
Offline
IV stopień wtajemniczenia
IV stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Lip 01, 2007 12:04 pm
Posty: 330
Miejscowość: Chełm Śląski
bo jak widze ze ktos sie zabiera za rozbieranie silnika a nie umi to normalnie idzie sie ze smiechu i z nerwow polac

[ Dodano: 22 Sierpień 2007, 14:08 ]
skoro juz zrobiłes to niech zamkna temat


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 22, 2007 12:48 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Maj 20, 2007 4:38 pm
Posty: 551
Miejscowość: Zabrze
Pojazd: FSO Polonez Caro 1.6GLE
a czy ktoś tu powiedział że ja nie umiem rozłozyć silnika??!! tylko że jak jakaś częśc w tym przypadku zębatka się zapiecze albo jest włożona przez kogoś na siłę bo tak był składany ten motor przez poprzedniego własciciela to tak to wygląda, człowiek od którego go kupiłem kupił go za 300zł w fatalnym stanie i wyremontował ale zrobił to tylko dla tego żeby go sprzedać a nie tak żeby było dobrze i wiele rzeczy zrobił źle, dla tego ja teraz poprawiam po nim to co on zrobił na "odwal się". więc CharciX nie komentuj bez sensownie tego co piszę w tym temacie ja czy inni jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia i piszesz to tylko żeby się posmiać...

[ Dodano: 22 Sierpień 2007, 13:53 ]
swoją drogą jestem ciekawy z iloma problemami y byś sobie poradził gdyby dac ci zepsuty motor

[ Dodano: 28 Luty 2008, 10:58 ]
No i znowu wracamy do tematu. Poszedł mi gwint od szpilki cylindra. Z racji tego że nie posiadam takiego gwintownika dałem to sąsiadowi żeby nagwintował mi go na troszkę większy gwint ,żebym mógł wkręcić większą szpilkę, zgodził się i zabrał do roboty... nie było mnie przy jego wyczynach a kiedy wróciłem po silnik okazało się ,że pół gwintownika zostało w otworze na szpilkę <zły> On zamiast gwintować to tak jak się powinno czyli 2obroty w przód 1 w tył jechał z tym na maxa z siłą wiertarki do przodu. Powiedział ,że się tym zajmie ,no to dobra zostawiłem u silnik na jeden dzień i jak wróciłem to okazało się ,że rozwiercił cały otwór wiertłem 10 i zadowolony chciał mi oddać silnik jak gotowy... <pukpuk> No ale nic, on aluminium nie spawa więc wziąłem go do siebie i tak stoi. Co można teraz z tym zrobić?? Ja mam dwa pomysły: w zakładzie zaspawać cały ten otwór i zrobić nowy lub nagwintować ten który jest na gwint 10 lub 12 i zrobić szpilkę która w części wkręconej do silnika będzie miała gwint 12 a reszta będzie stoczona na gw 5 i normalnie skręcona przy głowicy. Jak myślicie który z tych pomysłów jest lepszy?? I może macie jakieś inne propozycje??

_________________
JEST:
FSO POLONEZ CARO 1.6GLE

Ef Es O.o


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów Pomocy POmocy simson biegi s51

marcin1995

0

1484

Pią Wrz 25, 2009 6:38 am

marcin1995 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów POMOCY!!!!!!!!!I JESZCZE RAZ POMOCY!!!!!!!!!!!!

Meviu

6

3280

Czw Mar 08, 2007 4:21 pm

Meviu Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Pomocy

kamilkudlak

4

2124

Wto Mar 13, 2007 11:34 am

Jacek-J129 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów pomocy!!!!!

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

ogar_bydgoszcz!

27

7520

Nie Cze 24, 2007 11:40 am

kamilolo Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Pomocy bo już nie mam sił!!

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

Hlebo

22

5643

Sob Cze 09, 2007 4:27 pm

Hlebo Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.057s | 21 Queries | GZIP : Off ]