Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Sob Cze 15, 2024 1:11 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Ogar 200] zepsuty, prawie naprawiony.....nieówne obroty
PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 1:03 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Paź 21, 2008 12:50 pm
Posty: 8
Pojazd: romet ogar 200
Temat to skrót tego co się działo z ogarkiem <cfaniak> . Ale teraz dokładniej opisze mój problem, mam ogara 200 ponad 2 lata, po jego kupnie wymieniałem w nim tylko cewki i świece ( bardzo mocno zalewało ). Ostatnio jak był na działce u rodziców to sobie nim jeździłem, i zaobserwowałem że na 3 biegu gdy daje mu na maxa się dusi, a gdy troszke popuszczam jedzie normalnie. Ale spoko, tym się nie przejmowałem, byle tylko dało się nim jeździć około 50 km ( wcześniej jeździł 55-60 , był on zrobiony przez poprzedniego właściciela na 3 pierścionki ). Więc wziołem go przyczepke ( około 170 km ) jechałem i gdy dojechałem do mieszkania z działki to zobaczyłem że się ogarek wywrócił na prawą stronę ( Ale na szczęście nic mu się nie wygniotło bo oparł się na styropianie ), ale zobaczyłem że spod łańcucha cieknie olej dosyc dużo wyciekło, więc na następny dziń kupiłem hipola i mu dolałem chyba troszkę za dużo ( ale jak tata mówi lepiej więcej niż mniej ). Więc przed odpaleniem go sprawdziłem świece była dobra, wyciągnołem dlawik z tłumika do domu by go oczyścić, i ( bez dławika ) próbowałem go odpalić. Brałem go na pych nic. Muszę dodać że jak był jeszcze na działce to jak był zimny to musialem około 5 minut go odpalać by zapalił ale jak zapalił to juz jeździł dobrze. Wracając do sprawy co mam zrobić żeby zaczoł jeździć?? Mam zamiar wymienić w nim kondensator, nową świece dać i ,, wymienic to coś koło baku " co jeszcze mam zrobić sprawdzić gaźnik??Sorki za błędy pisałem to w pośpiechu


Ostatnio edytowany przez grzesio12 Sob Paź 25, 2008 2:41 pm, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Jeździł, przymulał na 3, wywrotka, nie jeździ
PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 1:36 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Gru 08, 2007 10:42 pm
Posty: 710
Miejscowość: Nowa Ruda
Pojazd: Był:
Ogar 205
Motorynka
Jawa 50
Aprilia rs 80
A teraz:
Golf II 1.3 NZ
Jak się przewrócił to mógł jakiś kabel sie urwać lub wypiąć i to może być przyczyna.A co do oleju to normalne że się wyleje gdy przewróci się na prawą strone, bo tam jest pręt od sprzęgła

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Aprilia/RS,80/35388"

http://bikepics.com/members/koki92nr/98rs80/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Jeździł, przymulał na 3, wywrotka, nie jeździ
PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 2:33 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Paź 21, 2008 12:50 pm
Posty: 8
Pojazd: romet ogar 200
koki92nr napisał(a):
Jak się przewrócił to mógł jakiś kabel sie urwać lub wypiąć i to może być przyczyna



To mam wymienić przewód i fajke?? ( na przewodzie nie widac żadnego ugięcia ani złamania ). Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego??

Muszę dodać że przewrócił ( dokładniej mówiąc przechylił się w prawo ), tak że oparł się na lusterku i na siedzeniu ( nie pamiętam tego już dobrze ), i raczej nie było sposobu by się coś stało z przewodem i fajką.

Dzisiaj jadę po kondensator, i mam jedno pytanie czy przerywacz może powodować to że ogarek nie pali z kopki lub w ogóle nie jeździ. Co takiego robi przerywacz??

Zapomniałem dodać wcześniej że uszczelka koło gaźnika nie jest w zbyt dobrym stanie, ale zawsze taka była i zawsze dobrze jeździł.

I muszę dodać jeszcze że kranik został przeczyszczony.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [Ogar 200]Jeździł,przymulał na3,wywrotka w przycz,nie jeździ
PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 5:57 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Gru 08, 2007 10:42 pm
Posty: 710
Miejscowość: Nowa Ruda
Pojazd: Był:
Ogar 205
Motorynka
Jawa 50
Aprilia rs 80
A teraz:
Golf II 1.3 NZ
chodziło mi o przewody co idą do cewki zapłonowej są to dwa cieńkie kable.Do tego jak uderzył w ściane mogło coś się ze zapłonem zrobić.

_________________
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Aprilia/RS,80/35388"

http://bikepics.com/members/koki92nr/98rs80/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [Ogar 200]Jeździł,przymulał na3,wywrotka w przycz,nie jeździ
PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 12:48 pm 
Offline

Rejestracja: Wto Paź 21, 2008 12:50 pm
Posty: 8
Pojazd: romet ogar 200
Hej ;P Tak jak mówiłem, wymieniłem kondensator i świece. Przeczyściłem styki między przerywaczem, oczyściłem cały gaźnik specjalnym płynem, oraz cały tłumik rozkręciłem przeczyściłem porządnie i wsadziłem z powrotem. Więc biorę go na pych i o dziwo odrazu zapala <jupi> przejechałem się nim mały kawałek ( jakby odrobinę na początek przymulił na 2, ale po tem juz jeździł dobrze ), wyłączyłem i spróbowałem zapalić go na kopa i odziwo za 2 albo 3 kopnięciem zapalił. Potem przykręciłem lewy kierunkowskaz, muszę naładować akumulator i sprawdzić czy działają wszystkie kierunkowskazy. Za godzinke lub pół wezmę go na dłuższą trasę i zobaczę jak będzi jechał na 3 biegu na maxa :D :] . W poniedziałek przed zdawaniem na karte go przemyje bo bardzo się zabrudził ( po tym jak wyżej pisałem czyszczeniu tłumika bo od takiego preparatu którym go czyściłem porządnie popryskało również ogarka ). Więc robotę na dziś uważam za skończoną. Oby w poniedziałek spisywał się dobrze :D Pozdro i dzięki za pomoc <piwo>

Sprawdziłem go i ma nierówne obroty co może być tego winą ?? W poniedziałek pobawię się takto linką z gazu. A jeżeli nie tego wina, to co mam zrobić??


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów [Ogar 200] Zepsuty starter

thom

5

2349

Sob Paź 11, 2008 10:09 am

Grzechu Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [Ogar 205] Zepsuty wahacz.

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

Wehom

16

5956

Czw Maj 05, 2011 9:07 am

apollan Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Zepsuty komar.....

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

lysy1995

17

4907

Czw Wrz 25, 2008 7:39 am

lysy1995 Zobacz ostatni post

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. Licznikiem- zepsuty czy można naprawić

doosio

13

4081

Sob Cze 16, 2007 6:38 pm

Dawideq Zobacz ostatni post

Brak nowych postów [Romet Chart]Zepsuty gwint

mateusz6613

2

1250

Pią Maj 14, 2010 1:03 pm

reso Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.045s | 21 Queries | GZIP : Off ]