Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Pon Maj 20, 2024 3:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: 12 godzinne docieranie
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 7:03 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Lip 25, 2007 9:48 am
Posty: 91
Miejscowość: Sośnicowice
Pojazd: Simson sr50
Chart w trakcie tuningu :D
Słyszałem nie dawno, że, żeby dotrzeć motor wystarczy zostawić go na cały dzień na wolnych obrotach.Nie wiem czy to mit czy prawda, ale nie długo wymieniam cylek i nie chce mi sie robić 200km.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 7:05 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 31, 2006 7:51 pm
Posty: 2802
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Ford Sierra 2.9 V6
Ford Sierra 2.0
Romet Ogar 200
to jest złe... silnik nie ma chłodzenia, i dociera się tylko na wolnych obrotach :/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 7:10 pm 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2007 8:35 pm
Posty: 1330
Miejscowość: Przestańsko
Pojazd: EX 250F 2002
328i 98'
R-Man napisał(a):
silnik nie ma chłodzenia

I to jest ta wada takiego docierania....
reaktor napisał(a):
żeby dotrzeć motor wystarczy

Ktoś pisał, że w motorkach chłodzonych cieczą tak można... Dla wyjaśnienia: To nie moja teoria :) .


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 7:37 pm 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 28, 2007 7:57 pm
Posty: 1390
Miejscowość: Sterkowiec / Tarnów
Pojazd: Ogar 2OO

Golf IV !
silniki byly docierane mechanicznie w fabrykach i jakoś było ok... można zastosować wiatraki...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 8:01 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 21, 2008 2:53 pm
Posty: 109
Miejscowość: PIETRZEJOWICE
Pojazd: Honda MTX 80
Aprilia Tuareg Rally
Buggy 126P
Honda ( model nie znany )
ta <hahaha> docierając silnik na wolnych niszczysz go nie prawda ze jak docierasz to masz w ogóle gazu nie dodawać czytałem że docieranie polega na normalniej jeździe tylko nie trzymaniu motoru na wysokich obrotach cały czas tylko przeciągniecie go i zmiana na biegu bo inaczej na wolnych to tracisz do 20% mocy wiec trzeba prawie normalnie jeździć tylko chwilami dawać cały i użyć całej mocy ale to tylko co jakiś czas i tyle

_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/Aprilia ... y,50/13318" target="_blank" target="_blank
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Honda/MTX,80/37772" target="_blank" target="_blank
moje maszynki :P


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 8:04 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 18, 2008 7:06 pm
Posty: 683
Miejscowość: Wieliczka
Pojazd: Honda MTX 80,Romet Ogar 200
djchester napisał(a):
ta <hahaha> docierając silnik na wolnych niszczysz go nie prawda ze jak docierasz to masz w ogóle gazu nie dodawać czytałem że docieranie polega na normalniej jeździe tylko nie trzymaniu motoru na wysokich obrotach cały czas tylko przeciągniecie go i zmiana na biegu bo inaczej na wolnych to tracisz do 20% mocy wiec trzeba prawie normalnie jeździć tylko chwilami dawać cały i użyć całej mocy ale to tylko co jakiś czas i tyle
mądre słowa


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 8:55 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 20, 2006 3:04 pm
Posty: 640
Miejscowość: Łódź
Pojazd: Romet Chart 210:
MateuszW, djchester, wyjaśnijcie mi naukowo (że się tak wyrażę) w jaki sposób docierając tylko na wolnych obrotach zamulasz silnik? Przecież to nie ma nic do rzecz, ba, kiedy tłok chodzi wolniej silnik dotrze się dokładniej, a co za tym idzie w przyszłości może być mocniejszy (w praktyce jednak tak nie jest).

Krzyssiek91 napisał(a):
można zastosować wiatraki...


Chłodzenie będzie za słabe, chyba, żeby jakieś takie super mocne wiatraki postawić w okół silnika, może jakby zastosować klimatyzator i rurę doprowadzającą zimne powietrzena cylinder + jakieś wiatraki w tej rurze to do chłodzenia powinno wystarczyć :)

_________________
Dawniej ChaRCik


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:36 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 21, 2008 2:53 pm
Posty: 109
Miejscowość: PIETRZEJOWICE
Pojazd: Honda MTX 80
Aprilia Tuareg Rally
Buggy 126P
Honda ( model nie znany )
ChaRCiK docierając na wolnych obrotach tworzy się jak by próg przez który potem silnik nie może uzyskać pełnej mocy, tłok z pierścionkami muzę się źle dopasować przez za małe obciążenie i tez nie uzyska pełnej mocy tak czytałem i to na paru forach i stronkach <Czytaj> poszukaj kiedyś jakieś forum wsk i było dość ciekawie wszystko opisane ale nie mogę jej znaleźć

_________________
http://polskajazda.pl/Motocykle/Aprilia ... y,50/13318" target="_blank" target="_blank
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Honda/MTX,80/37772" target="_blank" target="_blank
moje maszynki :P


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:42 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Nie Mar 11, 2007 1:35 pm
Posty: 1313
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Romet Chart 210 89r
Ludzie silnika nie można docierać na biegu jałowym ponieważ silnik potrzebuje odpowiedniego chłodzenia i tzw wietrzeń czyli krótkich sprintów. A jak będzie silnik docierany na za niskich obrotach to może nie być nastawiony na wysokie obroty..

_________________
Kupię Romet Chart


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:44 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 31, 2006 7:51 pm
Posty: 2802
Miejscowość: Gdańsk
Pojazd: Ford Sierra 2.9 V6
Ford Sierra 2.0
Romet Ogar 200
więc trzeba docierać jeżdżąc :D
bo przecież nie będziesz stał koło niego i gazował lekko co jakiś czas, bo to mija się z celem... już lepiej jeździć.... jak docierać to już porządnie <Czytaj>


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:59 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 20, 2006 3:04 pm
Posty: 640
Miejscowość: Łódź
Pojazd: Romet Chart 210:
djchester napisał(a):
ChaRCiK docierając na wolnych obrotach tworzy się jak by próg przez który potem silnik nie może uzyskać pełnej mocy, tłok z pierścionkami muzę się źle dopasować przez za małe obciążenie i tez nie uzyska pełnej mocy tak czytałem i to na paru forach i stronkach <Czytaj> poszukaj kiedyś jakieś forum wsk i było dość ciekawie wszystko opisane ale nie mogę jej znaleźć


Prawda jest taka, że silnika i tak nie zamulisz bo jak ma wytworzyć się ten próg, silnik to nie człowiek to jest maszyna, która gdy zawsze traktuję się ją lekko a nagle "da po garach" powinna zareagować tak ja ta co cały czas "dostaje po garach". Gdybyś znalazł wyjaśnienie na tym forum lub gdzieś indziej to prześlij mi na PW lub GG.

_________________
Dawniej ChaRCik


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:01 pm 
Offline
V stopień wtajemniczenia
V stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Śro Paź 26, 2005 11:16 am
Posty: 496
Miejscowość: Galashiels / UK
Pojazd: Octavia 3 1.6tdi DSG/ KTM EXC 200
"Docieranie motocykli drogowych wiąże się z tym samym: częstym otwieraniem przepustnicy na maxa, jednak bez dłuższego utrzymywania wysokich obrotów lub obciążenia. Pomiędzy pełnymi otwarciami silnik powinien mieć czas na odprowadzenie ciepła z silnie nagrzanych miejsc i usunięcie cząsteczek metalu z docierających się elementów. Dzisiejsze silniki są produkowane z taką dokładnością, że naprawdę potrzebują dużych obciążeń aby elementy mogły przedrzeć się przez film olejowy i przez częściowy kontakt dotrzeć się do idealnego spasowania. Pyrkanie kilometr za kilometrem z oszczędnym manipulowaniem manetką gazu w żaden sposób tego nie dokona. Tu potrzebne są Prawdziwe obciążenia.

Jak to mówią: „Docieraj powoli to zawsze będzie wolny, docieraj szybko to będzie szybki”

"Decyzja należy do Ciebie! Delikatnym docieraniem możesz „oszczędzić” sobie 2-10% mocy i podobny procent żywotności /bo tego, że przedmuchy przez pierścienie są „niezdrowe” dla silnika to nikogo nie musze przekonywać/.ę"

"Podczas tego całego wstępnego dopieszczania nie należy jednak zapominać o najważniejszych zasadach:

1. Zawsze nagrzej silnik do temperatury pracy /większość szkód jest wyrządzana silnikom przez obciążanie ich przed nagrzaniem/

2. Stosując gwałtowne otwarcia i zamknięcia gazu w ruchu ulicznym, pamiętaj o pojazdach za tobą – chyba nie chcesz by rozochocony dres zaparkował ci Golfa GTIturboMpowerRS zaparkował ci w tył..

3. Uważaj na temperaturę. Nawet chwilowe przegrzanie na oleju niesyntetycznym może doprowadzić do jego zeszklenia na honowanej powierzchni cylindra uniemożliwiając skuteczne dotarcie i uszczelnienie."


Parę cytatów... może nikt się nie obrazi ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:16 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Sie 20, 2007 5:37 pm
Posty: 158
Miejscowość: Olsztyn
Pojazd: Ogar 900
Dawniej Romet Ogar 205.
Cytuj:
"dostaje po garach"

Chyba po rondelku... a raczej po kubku. <hahaha>

Cytuj:
Jak to mówią: „Docieraj powoli to zawsze będzie wolny, docieraj szybko to będzie szybki”

Tak mówią?

_________________
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia alkoholu aby bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"
E. Hemingway

"Niezliczeni ludzie znienawidzą "Nowy Porządek Świata" i zginą protestując przeciwko niemu"
H.G. Wells


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:22 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 31, 2008 5:44 pm
Posty: 128
Miejscowość: żory
Pojazd: kawasaki kmx 125, mercedes 3.2 cdi
na wolnych obrotach nie dotrze sie i nei ebdziesz miał mocy wogule, poniewaz na wysokich obrotach wszystkie luzy itd i idzie wyżej do gory tłok i prub robi sie wyżej... i tak powinno byc, jak na wolnych to potem nie bedzie miał mocy.... zero... mialem takie przypadki z rometami, jawa 350itd;/


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:55 pm 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 09, 2006 1:30 pm
Posty: 770
Miejscowość: Wałbrzych
Pojazd: łyżworolki
Krzysiek91 napisał(a):
idzie wyżej do gory tłok


niesłychane :|

_________________
moje PJ i BikePics.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. Docieranie

SMOG

7

3930

Pon Sie 22, 2005 7:49 pm

DaN Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Docieranie

marzio

9

4116

Czw Paź 11, 2007 5:29 pm

Jacek-J129 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów TDR 125 Docieranie:(

kesterooss

2

1988

Sob Mar 27, 2010 9:21 pm

flow Zobacz ostatni post

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. DOCIERANIE

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2, 3, 4 ]

robix

56

13807

Wto Gru 07, 2010 5:26 pm

Grzechu Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Docieranie

thom

6

2354

Pią Maj 02, 2008 8:20 pm

Piotrek91 Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.052s | 22 Queries | GZIP : Off ]