Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Sob Wrz 21, 2024 6:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 4:22 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pią Cze 29, 2007 6:09 pm
Posty: 98
Miejscowość: WALE TO FORUM
Niestety za te pieniądze są tylko chińczyki do których bardzo ciężko znaleść części...

Kup Jawę Robby, odblokuj i stuninguj na 70cm! To chyba będzie najlepsza decyzja według mnie. :-)

[ Dodano: 5 Październik 2007, 17:25 ]
Aha, Jawa Robby po odblokowaniu osiąga 80 km/h, a co dopiero po tuningu na 70cm! Możesz również wymienić zębatke(przednia większa, tylna mniejsza) i będziesz mykał stówe! <ok>

_________________
DAJECIE WARNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
romety.com jest lepsze!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 5:52 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Maj 14, 2007 2:11 pm
Posty: 125
Pojazd: rower
Właśnie chyba przy niej zostanę.Z modyfikacją w salonie 6050zł.To chyba najleopsze wyjście.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Czyżby?
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 9:44 am 
Offline

Rejestracja: Pią Paź 12, 2007 8:10 am
Posty: 5
Miejscowość: 3city
VeGo napisał(a):
kiepski ten KEEWAY X-RAY 50. Nie polecam

Jestem szczęśliwą właścicielką czarno-czerwonego x-ray'a od końca sierpnia i muszę zaprostestować stanowczo przeciwko takim nieuzasadnionym krytykom, bo komuś wydaje się, że tylne światła tego motorka przypominają stylistycznie skuterowe, czy ma nieładny wykrój prędkościomierza. Tak samo inne niemerytoryczne uwagi - typu naśmiewanie z zasady, bo wg czyjegoś "widzimisię" to niegodny uwagi "chińczyk" jak każdy inny - są dla mnie po prostu żenujące. Przejechałam moim egzemplarzem jak dotąd około 700 km (odblokowanie po 320). Mam pytanie do nastoletnich prześmiewców, którzy eskploatują odziedziczone po starszych braciach/rodzicach 20-letnie Romety, czy Simsony - czy Wy w ogóle orientujecie się jaki rodowód ma marka Keeway i jak jest pozycjonowana wśród innych producentów lekkich jednośladów mających swoje fabryki w Chinach? Chyba nie odróżniacie "chińczyka" przez małe "ch" o jakości powiedzmy Kingway'a od rasowego, budowanego wg najostrzejszych norm jakościowych na najbardziej wymagające rynki zbytu, czyli Unii Europejskiej - przez duże "Ch". Czy wiecie, że każdy detal - każda kształtka, owiewka, przewód, rurka - "du..perelka" ma oznaczoną dokładną datę produkcji w obowiązującej na świecie formie - pokratkowanego prostokąta. Czy wiecie, że Keeway X-ray ma droższego o 2 tysiące brata bliźniaka - Generica Triggera schodzącego z jednej taśmy, a różnica w cenie wynika wyłącznie z kosztownego zabiegu marketingowego przeniesienia do Europy Zachodniej ostatecznego montażu - tak aby móc wpisać jako kraj pochodzenia państwo UE - konkretnie Austrię. Abstra..h..uję już od tego, że do budowy x-raya jest używanych sporo części rodem z Tajwanu (kłania się bliskie pokrewieństwo z CPI) i innych państw, np. Malezji - opony CST (marka należąca do niemieckiego Continentala). Czy wiecie, co to jest Minarelli AM6 i jak się mają walory eksploatacyjne, trwałość, osiągi, możliwość tuningu tej sprawdzonej od lat, chłodzonej cieczą jednostki napędowej do każdego "powietrzaka", nie mówiac już o kompletnym nieporozumieniu w 50-tkach - czyli do 4-suwów (takich jak w Jawie Robby), a X-ray... ma właśnie AM6. Naprawdę nie chce mi się polemizowac z niedojrzałymi "Palaczami Gum" na wiekowych Rometach. Tak samo nie będę dyskutowała o designie, bo to rzecz gustu, komu podoba się konserwatywny styl "retro" mało zaawansowanej technicznie Jawki na cieńkich oponkach, a komu agresywne, awangardowe, przyciągające wzrok kierowców samochodów i przechodniów linie najnowszego supermoto Keeway'a, wyglądającego na pełnokrwisty motocykl o większej pojemności. Uważam, że za cenę około 6500, czy teraz po jesiennych, posezonowych bonifikatach nawet poniżej 6 tysięcy X-ray nie ma konkurencji. Zaznaczam, że rozmawiamy o nowych motorkach, a nie używanych, do których nie miałam zaufania planując latem zakup motoroweru. No i jeszcze polecam zadzwonić do Keeway Polska - to sie dowiecie, że cała tegoroczna, premierowa pula kilkudziesięciu X-ray'ów na Polskę zostala sprzedana/rozdysponowana po dealerach we wrześniu, a to co widzicie na Allegro - to są resztówki (głównie zresztą w kolorze pomarańczowym). Jak ktoś chciałby porozmawiać na pewnym poziomie o X-ray'u, a nie po szczeniacku uprawiać krytykanctwo, nie widząc go wcześniej z bliska na oczy - nie mówiąc już o jeździe próbnej - zapraszam na gadu-gadu. Ja mam czysty fun i sporo szpanu z eksploatacji mojego X-ray'a. Mój numer: 1296666. Pozdrawiam, J.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czyżby?
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 12:32 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Wto Maj 16, 2006 4:28 pm
Posty: 618
Miejscowość: WaWa
x-ray_owner napisał(a):
VeGo napisał(a):
kiepski ten KEEWAY X-RAY 50. Nie polecam

Mam pytanie do nastoletnich prześmiewców, którzy eskploatują odziedziczone po starszych braciach/rodzicach 20-letnie Romety, czy Simsony

<hahaha> <hahaha> <hahaha> <spoko>
co nie zmienia faktu że ten keeway to zwyły muł :) i lepiej kupic cos z używek niż targac sie takim 50km/h ;] po prostu za takie pieniądze niema co szukac nówki, ale zazwyczaj to rodzice
decydują i myślą że jak moto jest nowy to nie będzie się psuł, a te chińskie badziewia padają jak muchy i później części niema gdzie kupywac ;)
nie kupiłaś używanego motoroweru, bo pewnie się na tym nie znasz i bałaś się kupic :)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 2:56 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Cze 02, 2007 7:10 pm
Posty: 887
Miejscowość: Wielkoposlka
x-ray_owner napisał(a):
Mam pytanie do nastoletnich prześmiewców, którzy eskploatują odziedziczone po starszych braciach/rodzicach 20-letnie Romety, czy Simsony


hmm ;] jak kto lubi ;] nie którzy mają bogatych rodziców co kupują im to co chcą <spoko> ale niektórzy tak nie mają . . . hmm ale an dziewczyne się dziwie , że wybrała supermoto <spoko>

popraiwłem się x_D


Ostatnio edytowany przez Wojterr, Pią Paź 12, 2007 6:24 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 6:15 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Wto Maj 16, 2006 4:28 pm
Posty: 618
Miejscowość: WaWa
wojterr napisał(a):
x-ray_owner napisał(a):
Mam pytanie do nastoletnich prześmiewców, którzy eskploatują odziedziczone po starszych braciach/rodzicach 20-letnie Romety, czy Simsony


hmm ;] jak kto lubi ;] nie którzy mają bogatych rodziców co kupują im to co chcą <spoko> ale niektórzy tak nie mają . . . hmm ale an dziewczyne się nie dziwie ,że wybrała skuuter ;] no bo skutery sa raczej damskie <spoko>

ale x-ray to przecież supermoto a nie skuter :|


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 6:22 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Sob Cze 02, 2007 7:10 pm
Posty: 887
Miejscowość: Wielkoposlka
vorbis, sry pomyłka ;] . . . ale szydera x_D . . .


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 9:42 am 
Offline

Rejestracja: Sob Paź 13, 2007 9:04 am
Posty: 1
Miejscowość: Mława
Uczepiliscie sie tego x-raya. zastanawia mnie jedno czy chociaz jeden z was mial okazje sie przejechac tym keewayem?? niewtajemniczenie nie wiedza ze keeway to wegierska firma a tegi x-raya projektowali wlosi. Yamahy i inne tzw."markowe" sprzety tez maja fabryki w chinach, a dlaczego?? bo taki maly chinczyk bedzie caly tydzien zapier..lal za miske ryzu. kolega mowil ze chce kupic jawe robby. Jawa robby z jawa sprzed dwudziestu lat ma wspolna tylko nazwe. silnik niby na licencji hondy ale produkuje go kymco czyli tez chinczyk. Jawa robby wyglada jak rower z silnikiem moze to przez te waskie oponki.

teraz cos o keeway'u.
Otoz tak keeway na polskim rynku istnieje od 4 lat. w tym roku wszedl do sprzedazy w polsce wspomiany juz wczesniej x-ray. do Polski trafilo jedyne 30 sztuk. X-ray to cieczak co za tym idzie nie martwimy sie o przegraznie silnika. skrzynia biegow szesciostopniowa. tak jak wszystkkie motorowery z homologacja sa dlawione na 45km/h po zdjeciu blokady (i wczesniejszym odpowiednim dotarciu) 80km/h to zaden problem. na swiatlach nie musisz sie matrwic ze jakis simsonowicz cie wyprzedzi gdyz przy ruszaniu moto stawia na kolo. podczas jazdy tez nie jest problemem postawic na kolo moto(wystarczy troche umiejetnosci) moto wazy ok 110 kg czyli jest leciutkie.na codzien mam stycznosc z jednym i drugim moto bowiem pracuje u dealera jawy/kymco/kingway/keeway i od strony technicznej polecam x-raya,. a jezeli komus sie nie podoba nowoczesna stylistyka niech kupi sobie ogara i za reszte kasy wyremontuje go na tip top.

Kolega mowil ze : "kiepski ten keeway" zaloze sie ze jak by rodzice mu kupili takiego to z radosci by uszami klaskal.

pozdr


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 10:25 pm 
Offline
VI stopień wtajemniczenia
VI stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 20, 2006 3:04 pm
Posty: 640
Miejscowość: Łódź
Pojazd: Romet Chart 210:
Keeway'e to rzeczywiście najlepsze chińczyki, są prawie jak Yamahy czy Suzuki (niewiele gorsze). Nie zmienia to faktu iż tylna lampa, oraz liczniki nie pasują do tego motoroweru (mi się nie podobają) sa za mało agresywne w porównaniu do sylwetki nadwozia.

_________________
Dawniej ChaRCik


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 12:26 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Maj 14, 2007 2:11 pm
Posty: 125
Pojazd: rower
Ja pierdziele!Jawka wygląda staro?Spójrz na dupe swojej starej(przepraszam tych co uraziłem,ale zaraz wybuychnę).Ktoś napisał że rodzice myślą że nowy to sie nie popsuję.Jakby się nie znali.Wiem dobrze.Za swoich czasów mój starszty miał rometa Sport.4t to shit?Ludzie w tym x-rayu jest 2T!!Co ja mam jak 30 lat temu do benzyny dolewać oleju?LOL!!A ten chińczyk ile wyciąga?50 a po minucie krztusi się?I niby ładny....Ale robiłem nim przejażdżkę ciągle trzeba biego zmieniać takie krótkie ma.A ten błotnik jakby koło miało zaraz wypaść.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 1:29 pm 
Offline

Rejestracja: Pią Paź 12, 2007 8:10 am
Posty: 5
Miejscowość: 3city
wojtekx napisał(a):
(...)w tym x-rayu jest 2T!!Co ja mam jak 30 lat temu do benzyny dolewać oleju?LOL!!A ten chińczyk ile wyciąga?50 a po minucie krztusi się?I niby ładny....Ale robiłem nim przejażdżkę ciągle trzeba biego zmieniać takie krótkie ma.A ten błotnik jakby koło miało zaraz wypaść.

Drogi Młody Kolego, dajesz powyższymi słowy wyraz skrajnej ignorancji motoryzacyjnej. Czasy gdy trzeba było pamiętać eksploatując 2-suwy o dolewaniu oleju bezpośrednio do baku minęły dawno temu. We wszyskich nowoczesnych konstrukcjach masz oddzielny wlew do zbiornika oleju i mieszanie w odpowiedniej proporcji następuje samoczynnie. Dodatkowo o konieczności uzupełnienia poziomu oleju przypomni kontrolka. Mój "chińczyk", którego walecznym - prawie 7 konnym serduszkiem jest doskonałe Minarelli AM6 (ten sam, który napędza wszystkie małe - postrzegane jako markowe enduro/supermoto, takie jak Gilera, Rieju, Yamaha, Peugeot, Derbi, Aprilia, które jako nowe kosztują w najtańszych wersjach ponad 10 tysięcy PLN - wyciąga - zaznaczam, że tylko po zdjęciu blokad - bez głębszych ingerencji tuningowych, tyle, na ile jest wyskalowany licznik - czyli 80 km/h. Czy Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę z - za przeproszeniem głupot jakie wypisujesz? Nie wierzę, że robiłeś jakąkolwiek przejażdżkę X-ray'em. Taka uroda wszystkich supermoto, że błotnik wysoko wisi nad kołem - szosówką - o średnicy dużo mniejszej niż w wersji enduro. Nie wszystkim musi się taki styl oczywiście podobać - o gustach zwyczajnie się nie dyskutuje - dlatego też oszczędzę - chyba z litości Twoją Jawkę, w którą się nierozważnie chcesz wpakować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 10:25 pm 
Offline

Rejestracja: Nie Paź 21, 2007 10:20 pm
Posty: 1
Miejscowość: Wronki City
Cytuj:
prawie 7 konnym serduszkiem jest doskonałe Minarelli AM6 (ten sam, który napędza wszystkie małe - postrzegane jako markowe enduro/supermoto, takie jak Gilera, Rieju, Yamaha, Peugeot, Derbi, Aprilia


hahaha a się znacie <hahaha> Derbi i Gilera nie mają przecież silnika minarelli tylko silnik Derbi. najnowsze Apki też mają silniki Derbi.

Keeway i minarelka <smiech> <rotfl> Gdyby w keewayu biła minarelka to te sm byłoby o 1/3 droższe niż jest teraz <smiech> Keeway robi podrubke minarelli tak jak w skuterach, w skuterach jedynie pasuje wydech bo blok silnika jest prawie identyczny. Po prostu zrobili słabą kopię minarelli naet licencji nie mają na to <brawo> <hahaha> Kurde niektórzy się znają naprawde baardzo dobrze <rotfl>

P.S. SILNIK MINARELLI AM6 MA OKOŁO 10KM JAK JUŻ A NIE 7KM WIĘC GADACIE CZYSTĄ NIEPRAWDĘ <hahaha>

P.S. 2 AA I MINARELKA AM6 CIĄGNIE PONAD 100km/h NAWET A NIE 80 TAK JAK TWÓJ KIŁEJEK MILKIŁEJEK <brawo> <smiech> <hahaha>


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 4:17 pm 
Offline
III stopień wtajemniczenia
III stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Maj 14, 2007 2:11 pm
Posty: 125
Pojazd: rower
OMG!To ja już się gubię!Polecicie tego keeway'a,Jawkę czy coś innego??Macie pomóc a nie pisać co ten keeway ma a czego nie ma....Chcieli pomóc,powiedzieli o nim i nie spamujcie i nie róbcie tu OFFTOPA.....


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 7:39 pm 
Offline

Rejestracja: Pią Paź 12, 2007 8:10 am
Posty: 5
Miejscowość: 3city
maJkeL16 napisał(a):
(...)SILNIK MINARELLI AM6 MA OKOŁO 10KM JAK JUŻ A NIE 7KM WIĘC GADACIE CZYSTĄ NIEPRAWDĘ(...)
AA I MINARELKA AM6 CIĄGNIE PONAD 100km/h NAWET A NIE 80 TAK JAK TWÓJ KIŁEJEK MILKIŁEJEK

A gadaj sobie co chcesz. Nawet takie klasyczne brednie o braku licencji i odlewaniu nieudolnych kopii w warsztacie chińskiego kowala. Minarelii AM6 występują i występowały w różnych mocach - w wersjach adresowanych do wyczynowych endurek, takich jak Beta, czy Gas Gas - nawet więcej niż 10 KM. Pytanie tylko - co z trwałością tak wyżyłowanego silniczka? Wklejam link do jakiejś hiszpańskiej stronki dealera Keeway'a - masz w opisie czarno na białym, że to Minarelli: klik. A jeśli chodzi o prędkość maksymalną - bez trudu można ją na szybko zwiększyć niewielkim kosztem - zmieniając zębatkę z tyłu, ale what for? Mi, to co oferuje mój "Milkyway" w standardowym skompletowaniu w zupełności wystarcza - nie planuję tuningu.
Poczytaj sobie jeszcze, Wojtku w jaki sposób z kolei reklamują go Angole ze strony: http://www.huntlymotorcycles.co.uk/1628 ... ion*id*val "NEW - KEEWAY X-RAY 50 ENDURO - NEW ARRIVAL - FIRST SHIPMENT. Stunning looking 50 Full size bike, Electric & kickstart, Liquid cooled, 6-speed, Underseat exhaust, Front & rear wavy discs. LED taillight & indicators etc. Be first on the street with this new brand, very limited initial supplies. 12 month warranty. Tremendous value at only &pound;1599 on the road! Super Motard version expected Nov / Dec".


Ostatnio edytowany przez x-ray_owner Pon Paź 22, 2007 7:51 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 7:46 pm 
Offline
I stopień wtajemniczenia
I stopień wtajemniczenia

Rejestracja: Pon Wrz 24, 2007 10:07 pm
Posty: 59
Miejscowość: Pwo
wojtekx, jak już chcesz nowego to weź tą Jawe Robby z tuningiem w serwisie/salonie.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów co polecacie?? DT TDR DR KMX XL XLR NSR TZR RG...

habez

11

3018

Pon Lip 28, 2008 12:32 am

koki92nr Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Alarm motocyklowy - co polecacie?

Artizzz

0

1424

Śro Mar 16, 2011 11:01 am

Artizzz Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.063s | 21 Queries | GZIP : Off ]