Forum motoryzacyjne motokirc.pl

Motorowery, motocykle, skutery, samochody...
Witaj Drogi Gościu!

Zapraszamy do logowania lub rejestracji

Obecny czas: Wto Kwi 30, 2024 3:38 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [dezamet 023] silnik się blokuje
PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 7:38 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Nie Wrz 25, 2011 8:40 pm
Posty: 21
Pojazd: Romet kadet
Witam, posiadam rometa kadeta M780 z silnikiem dwubiegowym 023 dezametu. Kiedy ostatnio jechałem rometem niedaleko wioski zgasł mi podczas jazdy. No dobra zdarza sie, stwierdziłem że nie dostał paliwa, poziom poniżej dłuższej rurki kranika, więc dałem na rezerwę, napompowałem gaźnik przelał się. No to chcę go kopnąć a tu zdziwienie kopka przeskoczyła, nawet wał się nie zakręcił. Stwierdziłem że sprzęgło się posypało, albo tarcze skleiły, (były parę dni wcześniej wymieniane). Chciałem go wziąc na popych, wbijam bieg, a on mi z miejsca nie ruszy, koło kompletnie się zablokowało. Jednak na luzie się bez problemu kręci, na biegu można przetoczyć pojazd przy wciśniętym sprzęgle, po puszczeniu sprzęgła koło automatycznie się blokuje. Przypchałem do domu poluzowałem linkę od sprzęgła ile się dało, kopka zaczęła działać, jednak kopiąc się przycinała tzn kopiąc zatrzymywała się w jednym miejscu i szła dalej. Jednak rozebrałem sprzęgło i nie dostrzegłem żadnych nieprawidłowości. Pomyślałem, że to wał się blokuje, albo magneto ociera, jednak okazało się że wał chodzi lekko, a magneto nie trze, a iskra jest. Jak się udawało go kopnąć to tak jakby brał, ale nie mógł zaskoczyć. Lecz przy intensywniejszym kopaniu kopniak się zacina coraz bardziej. W poszukiwaniu usterki rozebrałem cały silnik w cylindrze nic nie blokuje ani nic. Stwierdziłem że to ostatecznie jakiś tryb musiał się posypać w skrzyni biegów, więc rozpołowiłem silnik, a w środku wszystko elegancko chodzi, zębatki całe itd. Już sam nie wiem co mu jest. Proszę o jakieś sugestie gdzie popełniłem błąd i co przeoczyłem. Z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [dezamet 023] silnik się blokuje
PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 9:03 pm 
Offline
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 25, 2011 6:59 pm
Posty: 87
Miejscowość: Tuszyn/Garbów
Pojazd: Romet Ogar 900 Racing
Romet Ogar 205 1989'
Romet Ogar 205 1990'
Romet Chart 210 88'
Romet typ 100 1983'
Komar MR 2328 1972'
Komar MR 2352 1982'
Jawa typ 356 175 1957'
SHL M11 1965'
WSK M06 B3 1974'
MZ ETZ 150 1988'
CZ 175 typ 487 1989'
Ja bym jeszcze dokładnie sprawdził stan łożysk na wale korbowym oraz łożysko igiełkowe stopy korbowodu (może być w fazie zatarcia).Uprzedzę pytanie "Skoro wał kręci się luzem to czemu łożyska?" ,ponieważ to może być złośliwość rzeczy martwych. ;)

_________________
Kolekcjoner


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [dezamet 023] silnik się blokuje
PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 10:05 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Nie Wrz 25, 2011 8:40 pm
Posty: 21
Pojazd: Romet kadet
Ogólnie silnika po rozpołowieniu jeszcze nie złożyłem, ale wielce zaskoczony byłem gdy wszystko wyglądało w porządku, myślałem że znajdę odpowiedź (jakieś posypane zębatki albo coś) Silnik na razie leży rozpołowiony, ogólnie mówiąc mam kilka silników to części zamiennych mam troszkę, ale jeszcze żebym wiedział co wymieniać, ale widzę że będzie trzeba wymieniać wszystko;d. A przy składaniu i tak miałem w planach wymianę wszystkich łożysk w silniku oraz simmeringów (profilaktycznie). Jeszcze dokładnie będę musiał się przyjrzeć tym zębatkom.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [dezamet 023] silnik się blokuje
PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 5:55 pm 
Offline
niewtajemniczony
niewtajemniczony

Rejestracja: Nie Wrz 25, 2011 8:40 pm
Posty: 21
Pojazd: Romet kadet
Przepraszam, że odkopuję temat, ale mam kolejny problem. Wymieniłem wszystkie łożyska itd simmeringi, złożyłem silnik do kupy i już pozostał zapłon i sprzęgło. Zakładam koszyk sprzęgłowy i chcę nakręcić nakrętkę, a ona w ogóle nie nachodzi. Gwint jest sklepany na czubku (z 2 zwoje). Nie mam pojęcia jak to się stało bo przedtem działał normalnie, ale co teraz mogę z tym zrobić. Kupowałem już kilka różnych nakrętek z drobnym gwintem itd i żadna nie pasuje. Jak to nagwintować? Jaką narzynkę musiałbym kupić i gdzie ja mogę dostac ewentualnie czy na allegro takie sa? Nakrętki jakie tam były to M10x1.00.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: [dezamet 023] silnik się blokuje
PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 10:03 pm 
Offline
Loża Szyderców
Loża Szyderców

Rejestracja: Sob Lut 02, 2008 8:12 pm
Posty: 1175
Pojazd: Sei
Pewnie odbiłeś gdzieś wał przy rozbiórce taak

Skok Gwintu jest 1:25 bodajże. Nie warto gwintować na nowo, zbierz pilnikiem tylko przyklepane zwoje, i spokojnie to nakręcisz <spoko>


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Podobne tematy
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Wyświetleń   Ostatni post 
Brak nowych postów gdy wcisne sprzegło blokuje silnik

krychu

5

1809

Wto Lut 01, 2011 4:40 pm

krychu Zobacz ostatni post

Brak nowych postów romet 2 bieg. nie chce odpalic i blokuje szybko silnik

[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2 ]

szeryf14

20

6034

Śro Kwi 02, 2008 10:01 pm

Buby Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Silnik dezamet 023

krecik1

12

3653

Wto Sty 11, 2011 9:24 pm

krecik1 Zobacz ostatni post

Brak nowych postów WSK 175(silnik dezamet) Czy jest awaryjny?

Majonez

4

3121

Wto Sie 24, 2010 8:32 am

Majonez Zobacz ostatni post

Brak nowych postów Blokuje gaz

bugzel

6

2775

Sob Paź 21, 2006 5:41 pm

apollan Zobacz ostatni post

 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

Moje Moto


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO
[ Time : 0.047s | 21 Queries | GZIP : Off ]